Триумф за Казийски, разочарование за Алекс Николов и новия BG треньор в Италия

0
69

В решителните пети мачове от италианските волейболни четвъртфинални плейофи ветеранът Матей Казийски, който и миналото лято отказа да играе за България въпреки уж наклон в тази насока, и надеждата нещо да върне националния ни отбор към успехите Алекс Николов имаха противоположни емоции.

Казийски направи 9 точки за победата на “Милано” с 3:0 насред Пиаченца, за да спечели тимът му с 3:2 серията над звездния тим на домакините. В полуфиналите “Милано” ще играе с “Перуджа”.

Николов пак бе най-резултатен за “Лубе”, но при загуба 1:3 от “Монца” в петия мач. Така отборът, който отстрани “Левски” в четвъртфиналите на Челъндж къп, отиде на полуфинал срещу шампиона “Тренто”.

“Лубе” е воден от новия треньор на България Джанлоренцо Бленджини, който след плейофите за местата от 5-о до 8-о, ще приключи с тима от Чивитанова, за да се отдаде изцяло на националите ни с договор за 3+2 г.