ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Левски 0:0 Спортист Своге, не зачетоха страшен гол на Ел Джемили – БГ Футбол – Втора лига

0
36

Левски и втородивизионният Спортист Своге играят при резултат 0:0 в контролна среща на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“. Двубоят ще се играе в две полувремена от по 35, а не по 45 минути.

Както се очакваше, нападателят Билал Бари се завръща в игра за „сините“ и ще бъде титуляр след 565 дни отсъствие, тъй като лекуваше тежка травма.

Левски заема четвъртата позиция във временното класиране на efbet Лига, като изостава с шест точки от ЦСКА и Черно море, докато Спортист Своге е в опасната зона на Втора лига, на 15-о място, и има пасив от два пункта от първия над чертата Черноморец Бургас в битката за оцеляване.

Снимки: Startphoto.bg

Домакините стартираха силно и още преди да са изтекли и 60 секунди от двубоя имаха добра възможност да открият резултата. Фабио Лима получи на десния фланг, след което напредна и намери Евертон Бала в наказателното поле. Новият нападател на “сините” опита нисък удар по диагонала, който обаче премина покрай дясната греда на Иван Гошев.

Още в петата минута обаче старши треньорът на “сините” Николай Костов трябваше да прави принудителна смяна, след като Фабио Лима изпита получи физически проблем, най-вероятно разтежение. Бразилецът беше изкаран от терена и директно се отправи към съблекалнята, а на негово място се появи Джавад Ел Джемили.

В следващите минути Левски продължи да атакува, но стигна само до няколко по-остри центрирания в наказателното поле и два блокирани удара.

Гостите от Своге обаче създадоха най-чистия шанс за гол в 22-ата минута, но не успяха да открият резултата. Тогава Ариф Федаров беше изведен отлично зад защитата на “сините”, след което напредна и остана очи в очи с капитана Николай Михайлов, който направи чудесно спасяване и отрази удара на противника с крак.

Четири минути по-късно Левски прати топката във вратата на Спортист, но попадението не беше зачетено. Тогава Билал Бари взе топката отляво, влезе навътре и след това комбинира с Джавад Ел Джемили, който си нагласи кълбото на левия крак и изстреля истински снаряд, който попадна в горния десен ъгъл на Гошев. Секунди преди това обаче прозвуча сигналът на главния рефер Димитър Димитров за нарушение срещу Бари и голът не бе зачетен. Минута след това Евертон Бала шутира от свободния удар, но над вратата.

В 36-ата минута, първата от краткото добавено време, при дълго извеждащо подаване за Билал Бари защитник на „шоколадите“ не успя да изчисти и подари топката на Ел Джемили, който остана очи в очи с вратаря Гошев, но стреля право в тялото му.

LIVE  | ЛЕВСКИ – СПОРТИСТ СВОГЕ  0:0