НА ЖИВО: Крумовград 2:0 Пирин Благоевград, светкавичен двоен удар от домакините – БГ Футбол – efbet Лига

0
62

Новакът в елита Крумовград и Пирин Благоевград играят при резултат 1:0 в първия мач от неделната програма на 25-ия кръг в efbet Лига. Диего Рапосо откри в седмата минута. Срещата на Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в Пловдив може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA.

Крумовград продължава да впечатлява през втората част от сезона, след като започна с 10 точки от 4 мача. Следва домакинство на един от опашкарите, в лицето на Пирин.

Станислав Генчев неведнъж натъртваше, че трябва да има постоянство по отношение на представянията и резултатите, независимо на кое място завърши Крумовград в края на сезона. Шансът за седмото място е реалистичен, но за тази цел ще трябва да се печелят именно такива дуели. Пирин показа слабостите си, след като не успя да победи десетима от Хебър като домакин в предния кръг.

За състава на домакините трима играчи пропускат срещата. Това са Вячеслав Велев, Патрик Луан и Божидар Кацаров. Всички те са наказани за натрупани жълти картони. В същото време в редиците на Крумовград се завръща Александър Колев.

През седмицата Димитър Тонев пък получи своята първа повиквателна за националния отбор на България.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Първият шанс в двубоя бе на сметката на домакините в четвъртата минута. Тогава капитанът Александър Колев пресира добре противников играч през наказателното поле, което даде резултат. Топката попадна в Джунейт Али, който комбинира с Диего Рапосо, а той предостави кълбото на пътя на Димитър Тонев, който стреля силно и опасно пред с левия крак от дъгата пред наказателното поле, но покрай лявата греда на Максим Ковальов в аут.

LIVE  | КРУМОВГРАД – ПИРИН БЛАГОЕВГРАД  1:0

1:0 Диего Рапосо 7′