НА ЖИВО: Григор Димитров – Карлос Алкарас 4:1, българинът води с пробив – Тенис – Мъже

0
68

Григор Димитров и Карлос Алкарас играят при резултат 4:1 в четвъртфинален сблъсък на турнира от сериите “Мастърс” в Маями.

ПЪРВИ СЕТ 4:1

Още първата точка в мача бе изключителна, като Григор сервираше и опита да бъде агресивен и да атакува, но Алкарас се защити добре, дочаквайки грешка на съперника – 0:15. Българинът отговори с добър сервис – 15:15. Следващата точка бе разиграна на втори сервис, като Гришо пресили форхенда, който излезе в аут – 15:30. Испанецът не успя да влезе в разиграване – 30:30. Нова неочаквана грешка на Димитров от форхенд доведе до първата точка за пробив в мача – 30:40. Гришо изпълни чудесен сервис, но и ретурът си го биваше, като Алкарас атакува от бекхенд, но пресили и топката излезе в аут – 40:40. Григор реализира ас, след което вкара нов чудесен сервис и завърши на мрежата, за да спечели гейма.

Гришо реализира изумителен ретур, на който противникът нямаше отговор – 0:15. Българинът отново бе агресивен, като пласира страхотен форхенд по диагонала, а Алкарас бе безпомощен – 0:30. Испанецът пласира чудесен сервис – 15:30. Гришо пак бе агресивен от ретур, а противникът му сбърка лесна топка и се стигна до две точки за пробив – 15:40. Първата възможност бе отразена с ас – 30:40. Ретурър на Григор бе чудесен, а Алкарас не бе подготвен и допусна грешка, а пробивът бе факт.

Испанецът не бе прецизен и отново изкара топката в аут – 15:0. Григор стоеше добре, но допусна непредизвикана грешка – 15:15. Димитров отново от форхенд не бе убедителен и подари точката на съперника – 15:30. Гришо загуби тотално фокуса и допусна трета грешка от форхенд – 15:40. Българинът конктруира добре атаката си и завърши на мрежата – 30:40. Григор успя да се защити добре и изпрати коварен бекхенд по диагонала, който не бе върнат – 40:40. Алкарас пласира страхотен ретур и достигна до нова точка за пробив – 40:А. Гришо реши да рискува и игра форхенд по диагонала, който бе рисков, но се отплати – 40:40. Форхендът на Григор отново бе в действие и пласира страхотен уинър – А:40. Българинът опита първата си къса топка, но Алкарас достигна до нея и завърши по правата – 40:40. Това не смути Григор, който отново бе на мрежата и пласира страхотен удар над главата – А:40. Добър сервис на Димитров и геймът приключи.

Григор започна с грешка от форхенд – 15:0. Алкарас продължи с добрата си игра, като направи страхотно разиграване, завършвайки с форхенд уинър по диагонала – 30:0. Димитров допусна грешка със сечения си бекхенд – 40:0. Двойна грешка на испанеца – 40:15. Григор показа чудесно движение с краката и натисна съперника, който изпрати топката в мрежата – 40:30. Феноменалният българин атакува мрежата и направи изумително стоп воле, което изпрати Алкарас на земята – 40:40. Гришо атакува с форхенд, а Алкарас изглеждаше шокиран и не успя да отговори, което доведе до нова точка за пробив – 40:А. Испанецът отрази с ас – 40:40. Нов ас на Алкарас – А:40. Световният номер 2 атакува мрежата, но Димитров го размина блясково с бекхенд уинър по правата – 40:40. Алкарас допусна нова грешка от форхенд, като изглеждаше респектиран – 40:А. Последва дълго разиграване, а испанецът опита къса топка, която бе достигната от Гришо, но след това Димитров не успя да завърши – 40:40. Григор опита да атакува, но Алкарас бе подготвен и успя да отговори – А:40. Испанецът отново атакува и този път Гришо нямаше отговор, а геймът приключи.

Григор поведе 30:0, но после пусна слаба къса и Алкарас завърши елементарно – 30:15. Испанецът отново не бе съсредоточен и допусна грешка – 40:15. Българинът пропусна целта след добър ретур – 40:30. Алкарас натисна от бекхенд и бе безпощаден – 40:40. Последва нова феноменална точка, а Григор контролираше разиграването, преди да завърши атрактивно на мрежата – А:40. Геймът приключи със страхотен сервис от българина.