България завърши при 0:0 гостуването си на Черна гора в шестата среща на двата тима от квалификациите за Евро 2020.

Така и на практика, и на теория родните национали нямат шанс за класиране, тъй като нулевото равенство значеше, че “трикольорите” остават на дъното на група “А” с едва 3 точки от шест двубоя (3 равенства и 3 загуби). Днешният ни съперник споделя същата съдба в групата, като единствено е пред нас заради по-добра голова разлика в преките двубои. Лидери в класирането са Англия и Чехия, които имат по 12 пункта. На трето място е Косово с 8 точки.

Изпуснатият шанс за победа значеше, че и родните национали продължават без успех почти цяла година. Последната им победа дойде на 13 октомври 2018-а, когато спечелиха срещу Кипър с 2:1.

Двубоят започна добре за нашите момчета, които набързо създадоха няколко ситуации пред противниковата врата. В крайна сметка до нещо по-сериозно не се стигна и домакините успокоиха играта постепенно.

Последва доста накъсана игра и положения липсваха и пред двете врати.

Постепенно отново българите започнаха да търсят гола, като такъв в крайна сметка падна в 31-ата минута. Божидар Краев отбеляза с глава след центриране от свободен удар, но попадението правилно бе отменено заради засада.

До края на първото полувреме имаше още няколко добри ситуации пред вратата на домакините, но до гол така и не се стигна.

Домакините започнаха доста по-активно втората част. Те стигнаха до много опасна ситуация в 52-ата минута, но Пламен Илиев спаси коварен изстрел на Йовович.

Оттук нататък последваха доста спокойни минути, като сериозни положения липсваха.

В последните минути зачестиха опасните ситуации и пред двете врати, но гол така и не падна.

Следващата среща на България е след 3 дни (понеделник), когато “трикольорите” приемат Англия в предпоследната си среща от квалификациите за Евро 2020.

Черна гора – България 0:0

ЧЕРНА ГОРА:
 1.Даниел Петкович, 23.Адам Марушич, 5.Душан Лагатор, 15.Стефан Савич (3918.Небойша Косович), 2.Неманя Секулич, 11.Фатос Бечирай, 4.Никола Вукчевич, 16.Владимир Йовович (6710.Марко Янкович), 22.Марко Симич, 21.Александър Болейвич, 17.Сеад Хакшабанович (826.Лука Миркович)
Резерви: 12.Милан Миятович, 3.Дарко Булатович, 6.Лука Миркович, 7.Дамир Койашевич, 8.Дени Хоцко, 9.Стефан Мугоша, 10.Марко Янкович, 14.Вукан Савичевич, 18.Небойша Косович, 19.Александър Шчекич, 20.Александър Шофранац
Селекционер: Фарук Хаджибегич

БЪЛГАРИЯ
: 23.Пламен Илиев, 4.Георги Пашов, 5.Кристиан Димитров, 3.Петър Занев, 14.Антон Недялков, 16.Кристиян Малинов, 12.Божидар Краев, 18.Галин Иванов, 9.Вандерсон (7722.Бирсент Карагерен ), 17.Maрселиньо (7019.Исмаил Иса), 10.Ивелин Попов (637.Георги Костадинов)
Резерви: 13.Николай Михайлов, 2.Васил Панайотов, 6.Деян Лозев, 7.Георги Костадинов, 8.Георги Сърмов, 11.Кирил Десподов, 15.Георги Терзиев, 19.Исмаил Иса, 20.Иван Горанов, 21.Камен Хаджиев, 22.Бирсент Карагерен
Селекционер: Красимир Балъков

Съдия: Андреас Екберг (Швеция)
Стадион: “Градски стадион Подгорица”, Подгорица

Нашата квалификационна група за Евро 2020

Българският национален отбор попадна в Група „А“ на квалификациите за европейското първенство през 2020 г. Жребият, теглен в Дъблин на 2 декември 2018 г., прати „лъвовете“ срещу Англия, Косово, Черна гора и Чехия. За участие на Евро 2020 се класират първите два отбора от групата.