КАЛИАКРА ЗАГУБИ ОТ БОТЕВ (НОВИ ПАЗАР) В ЗРЕЛИЩЕН МАЧ С ШЕСТ ГОЛА

0
1786

Футболистите на Калиакра загубиха гостуването си на Ботев (Нови пазар) с 4:2 в зрелищен двубой от ХV кръг на Североизточната трета лига. Здрав мач, с много положения и пред двете врати, перфектно съдийство на Павлин Пенчев от Разград – това накратко е обобщението за двубоя, пише sportal.bg.

Още в 10-ата минута Георги Никифоров-Гонзо вкара гол за домакините. Гостите от Каварна не се примириха и в 20-ата минута изравниха. По-смислените им атаки след изравняването доведоха до нов гол във вратата на Ботев в 25-ата минута – 1:2. Този развой на резултата не се хареса на треньорите и футболистите на Нови пазар, които в следващите минути промениха тактиката на игра. Това се отрази благоприятно – в 40-ата минута Драгомир Демирев отдалече изненада вратаря на гостите – 2:2. Пет минути след това Михаил Паскалев с точен удар порази отново вратата на Каварна – 3:2.

Високото темпо на игра се запази и през втората част на двубоя. Двата тима вложиха много старание за промяна на резултата и в 70-ата минута домакините стигнаха до четвърто попадение. Капитанът на Ботев Димитър Димитров финтира двама защитници на гостите и от границата на наказателното поле заби коженото кълбо в мрежата на Калиакра – 4:2. До края на мача нападателите на двата отбора направиха по няколко пропуска, с което запазиха головото статукво на футболния терен. Победата остави тима на Ботев (Нови пазар) на 4-о място в класирането. Отборът на Калиакра (Каварна) пък е десети в подреждането.

Отминалият кръг се оказа неуспешен и да тима на Септември 98 (Тервел), който загуби на свой терен с 0:2 от лидера в групата Суворово 1 (Суворово). Третият отбор от Добричка област, играещ в третия ешелон – Устрем Д (Дончево) завърши наравно 2:2 със състава на Светкавица (Търговище).