Щафетата на България за младежи завърши на 15-о място на Световното в Естония – Още спорт – Зимни спортове

0
77

Щафетата на България за младежи завърши на 15-о място на 4 по 7.5 километра на Световното първенство по биатлон в Отепя (Естония), което завършва днес.

Константин Василев, Васил Зашев, Цветан Данаджиев и Валентин Карабаджаков изминаха трасето за 1:34.51.5 час с 14 допълнителни патрона и три наказателни обиколки.

Световен шампион стана тимът на Норвегия с 1:25:03.1 часа с 12 патрона и три наказателни обиколки, пред Украйна на 56.5 секунди с 11 допълнителни патрона. Франция завърши на трета позиция с пасив от 1:06.0 минута с 10 патрона и една наказателна обиколка.

В състезанието участваха 24 отбора.

Световното първенство завършва по-късно днес с щафетата на 4 по 6 км за девойки без българско участие. /БТА