НА ЖИВО: Гран при на Япония, червен флаг веднага след старта – Моторни – Формула 1

0
66

Точно в 8:00 часа българско време стартира състезанието за голямата награда на Япония във Формула 1.

Надпреварата може да гледате на живо в ефира на DIEMA SPORT 3, както и на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg също ще проследим най-важното от старта.

Макс Верстапен си осигури полпозишън, след като надви съотборника си в Ред Бул Серхио Перес в квалификацията на пистата “Сузука”.

Верстапен доминираше в първите две част на квалификацията и изглеждаше сигурен победител, но Перес бе много бърз в последната си обиколка и остана на едва 0.066 секунди от трикратния световен шампион.

В крайна сметка двата болида на Ред Бул ще стартират от първа редица. Ландо Норис от Макларън даде трето време, а до него ще се нареди пилотът на Ферари Карлос Сайнц, който спечели последното състезание в Австралия.

Мерцедес отново се представи незадоволително, като Люис Хамилтън даде седмо време, а Джордж Ръсел – девето, като Ръсел може да изтърпи и наказание за опасна маневра.