НА ЖИВО: Брайтън – Манчестър Сити, Халанд е аут за “гражданите” – Футбол свят – Англия

0
64

Брайтън и Манчестър Сити се изпращат един срещу друг в двубой от 29-я кръг на Висшата лига. Срещата е с начален час 22:00 и може да я наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT 2, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към сблъсъка, като го проследи минута по минута.

Брайтън има едва една победа победа в последните си седем мача във Висшата лига, а се нуждае от точки, защото има минимален шанс за участие в евротурнирите, но победата е почти задължителна. “Чайките” смъкнаха нивото в представянето си през последните месеци, като една от причините може да бъдат контузиите. При евентуален успех Брайтън ще е само на три точки от седмото място.

Манчестър Сити продължава битката за титлата и има нужда от задължителна победа, за да намали разликата от лидера в класирането Арсенал. “Гражданите” са на четири точки от първото място и са с второто най-добро нападение във Висшата лига със 76 реализирани попадения в противниковата врата. Тимът на Пеп Гуардиола няма поражение в първенството от декември месец, когато допусна загуба от Астън Вила.

Стартови състави:

Брайтън: 23. Джейсън Стийл, 19. Валентин Барко, 5. Люис Дънк, 29. Жан Пол ван Хеке, 34. Жоел Велтман, 20. Карлос Балеба, 13. Паскал Грос, 14. Адам Лалана, 15. Якуб Модер, 9. Жоао Педро, 18. Дани Уелбек

Манчестър Сити: 31. Едесон, 24. Йошко Гвардиол, 6. Нейтън Аке, 25. Мануел Аканджи, 2. Кайл Уокър, 8. Матео Ковачич, 16. Родри, 47. Фил Фодън, 20. Бернардо Силва, 17. Кевин де Бройне, 19. Хулиан Алварес