НА ЖИВО: Атлетик Билбао – Барселона 0:0 – Футбол свят – Испания

0
67

Атлетик Билбао и Барселона играят при резултат 0:0 в мач от 27-ия кръг в испанската Ла Лига. Всички интересни ситуации ще отразим на ще отразим и на Gong.bg.

Gulliver/GettyImages

Първите 5 минути от двубоя преминаха в здрава битка. Футболистите на двата отбора влизаха твърдо във всяко едно единоборство. Единствената опасност дойде пред вратата на Унай Симон, след като Кансело действа добре на крилото и центрира към Кристенсен. Защитата на баските обаче се справи.

В 10-ата минута Илкай Гюндоган изпълни статично положение и отново Андреас Кристенсен успя да се измъкне и да стреля с глава. Датският футболист обаче не намери очертанията.

В средата на полувремето Френки де Йонг скочи във въздушно единоборство, но при приземяването глезенът му се усука и цялата тежест се стовари върху него. Това доведе до контузия, която изглеждаше сериозна, тъй като играчът беше изнесен с превозно средство. В игра пък се появи Фермин Лопес.

С изтичането на половин час се стигна до невероятен шанс за каталунците. Фермин Лопес беше изведен зад защитата, но Унай Симон излезе и пресече подаването. Топката обаче стигна до Жоао Кансело, който с едно докосване от около 40 метра пробва да реализира истински шедьовър. Топката се насочи застрашително към вратата, но стражът и Йерай Алварес някакси изчистиха, въпреки че преди това се сблъскаха един с друг.

Кошмарът за Барселона продължи и в края на полувремето, като и Педри напусна с контузия. Изражението на лицето на талантливия полузащитник даваше индикации за още едн сериозна травма. След като седна на резервната скамейка камерата улови и сълзите в очите на Педри.

Втората част започна доста силно за домакините. Те притиснаха сериозно своите опоненти, държаха топката и бързо я отнемаха, когато се налагаше. Беренгер и Уилиямс пък пробваха и няколко далечни изстрели, но без успех.

В средата на полувремето Ламин Ямал се устреми с дрибъл към вратата на Унай Симон. Младият талант беше препънат в наказателното поле, но съдията не видя нищо нередно. ВАР също не се намеси.

Десет минути преди края Жоао Кансело се оказа непокрит в наказателното поле, но при опита си да намери свой съотборник не контактува добре с топката и я изрита в аут.

LIVE Атлетик Билбао – Барселона 0:0

Стартови състави:

Атлетик Билбао: 1. Унай Симон, 24. Бенят Прадос, 5. Йерай Алварес, 4. Айтор Паредес, 19. Иманол Гарсия де Албенис, 14. Дани Гарсия, 6. Микел Весга, 9. Иняки Уилиямс (K), 30. Унай Гомес, 7. Алекс Беренгер, 12. Горка Гурусета

Наставник: Ернесто Валверде

Барселона: 1. Тер Стеген (К), 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 33. Пау Кубарси, 23. Жул Кунде. 15. Андреас Кристенсен, 21. Френки де Йонг, 22. Илкай Гюндоган, 8. Педри, 11. Рафиня, 9. Роберт Левандовски

Наставник: Шави Ернандес