Груев и “Лийдс” огънаха 4:3 “Мидълзбро” в трилър и се изкачиха 2-и в Чемпиъншип

0
61

“Лийдс” с Илия Груев успя да спечели изключително важна победа в 44-ия кръг на Чемпиъншип (II ниво на футбола в Англия).

Йоркширци се бориха здраво, в края страдаха, но все пак успяха да огънат 4:3 домакините от “Мидълзбро”.

Така тимът на българския национал се изкачи с 90 точки на втората позиция, която дава директна квота за Висшата лига.

Първи е “Лестър” с точка повече, а трети “Ипсуич” с 89 т. И двата отбора обаче имат мач по-малко.

През първата част за 32 мин бяха вкарани 5 гола.

В 7-ата мин “Боро” откри резултата чрез Айзея Джоунс. “Лийдс” обаче направи светкавичен обрат. В 14-ата мин изигралият блестящ мач Крисенсио Съмървил изравни от дузпа, а само 4 мин по-късно Патрик Бамфорд даде аванс на гостите.

“Мидълзбро” направи 2:2 чрез Еманюел Лате Лат в 30-ата мин.

Уили Ньонто даде пак преднина на йоркширци в 39-ата мин.

През втората част домакините опитаха да натиснат, но получиха нов гол. Точен отново бе Съмървил (61).

Всичко вървеше добре за “Лийдс” до 87-ата мин. Тогава Лате Лат се разписа отново за 3:4. Последваха инфарктни минути за Груев и компания, които все пак удържаха аванса си и триумфираха.

23-годишният опорен халф игра през целия двубой и отново се отличи с трудолюбието в задачите си да пресира противника, да се бори за топката и да участва в изнасянето, записвайки голям километраж.

В петък “Лийдс” гостува на “Куинс Парк” в предпоследния си мач от редовния сезон. В случай, че не остане на втората позиция, което зависи и от грешки на конкурентите, тимът на Груев ще гони чрез баражи изкачване във Висшата лига.