Всички резултати от 1/8-финалните реванши в Лига на конференциите, ето кои отбори продължиха напред – Футбол свят – Други

0
67

В четвъртък вечер се изиграха реваншите от осминафиналите в третия по сила европейски клубен турнир Лигата на конференциите. В осемте двубоя паднаха общо 25 попадения.

ПАОК Солун и Кирил Десподов победиха с разгромното 5:1 у дома Динамо Загреб и с общ резултат 5:3 продължиха напред към 1/4-финалите. В друг интересен сблъсък Астън Вила надделя с категоричното 4:0 над Аякс и след нулево реми в първия двубой се класира също за следващата фаза.

Още един гръцки гранд също намери място на четвъртфиналите. Това е Олимпиакос, който отстрани с 6:1 в реванша след продължения и с общ резултат от 7:5 израелския Макаби Тел-Авив.

Ето и всички отбори, които ще играят на 1/4-финалите в Лига на конференциите: Роял Юнион Сен-Жилоа, Фиорентина, ПАОК Солун, Виктория Пилзен, Астън Вила, Брюж, Лил и Олимпиакос.

Жребият за 1/4-финалите, 1/2-финалите и финала в турнира ще бъде изтеглен в петък, 15 март, в централата на УЕФА в Нион. Той ще бъде свободен и всеки може да се падне срещу всеки, без никакви ограничения.

Първите мачове от 1/4-финалите ще се проведат на 11 април, а реваншите са планирани за 18 април. Финалът пък ще се играе на 29 май на “АЕК Арена” в Атина.

Всички резултати и голмайстори от реваншите в 1/8-финалите на Лига на конференциите:

FT | Фенербахче – Роял Юнион Сен-Жилоа  0:1 (3:0) / Общ резултат 3:1

/0:1 Матиас Расмусен 68’/

FT | Фиорентина – Макаби Хайха  1:1 (4:3) / Общ резултат 5:4

/1:0 Антонин Барак 59′; 1:1 Анан Халаили 88’/

FT | ПАОК Солун – Динамо Загреб  5:1 (0:2) / Общ резултат 5:3

/1:0 Абдул Баба Рахман 27′, 2:0 Константинос Кулиеракис 33′, 3:0 Брандън Томас 42; 3:1 Арбер Ходжа 49′; 4:1 Константинос Кулиеракис 72′, 5:1 Андрия Живкович (дузпа) 88’/

FT | Виктория Пилзен – Сервет  0:0 /3:1 след дузпи/ (0:0) / Общ резултат 3:1 след дузпи

FT | Астън Вила – Аякс  4:0 (0:0) / Общ резултат 4:0

/1:0 Оли Уоткинс 25′, 2:0 Леон Бейли 60′, 3:0 Джон Дюран 75′, 4:0 Муса Диаби 81’/

FT | Брюж – Молде  3:0 (1:2) / Общ резултат 4:2

/1:0 Андреас Сков Олсен 45+1′, 2:0 Андреас Сков Олсен 48′, 3:0 Михал Скораш 70’/

FT | Лил – Щурм Грац  1:1 (3:0) / Общ резултат 4:1

/1:0 Тиаго Сантос 43′; 1:1 Грегори Вютрих 45+1’/

FT | Макаби Тел-Авив – Олимпиакос 1:6 (4:1) / Общ резултат 5:7

/0:1 Даниел Поденс 10′, 0:2 Костас Фортунис 36′, 0:3 Аюб Ел Каби 45+3; 1:3 Еран Захави (дузпа) 57′; 1:4 Аюб Ел Каби 65′, 1:5 Стеван Йоветич 93′, 1:6 Юсеф Ел Араби 103’/

Забележка: В скоби са резултатите от първите двубои.