ЦСКА взе първото вечно дерби в полуфиналите на женския волейбол

0
79

ЦСКА поведе с 1:0 в полуфиналната серия срещу „Левски” от волейболното първенство при жените, след като спечели в своята зала с 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) първия двубой.

На 2 април в зала „Левски София” е вторият. Евентуален трети решителен мач ще е отново в „червената” зала на 4 април.

Гостенките от „Левски” успяха да отрази два геймбола в първата час, но ЦСКА реализира третия. Домакините.

“Сините” взеха първата си преднина в дербито при 9:8 във втория гейм и водеха дълго време, но ЦСКА излезе напред при 17:16, а серия от три безответни точки изведе домакините до 21:18. Този път “червените” се възползваха от първия си геймбол за 25:23.

ЦСКА доминираше и в третия гейм, в който “Левски направи последната си точка за 20:22. “Червените” взеха следващите три разигравания и заслужиха чиста победа.