ДОБРУДЖА 07 ТРЪГНА С ЧИСТА ПОБЕДА НАД ЦСКА В ПЪРВАТА ОСМИЦА

Волейболистите на Добруджа 07 тръгнаха с победа в първата осмица от редовния сезон в Суперлигата на България. Момчетата на Мирослав Живков се наложиха в зала „Добротица” над ЦСКА с 3:0 (27:25, 26:24, 26:24) в мач от 2-ия кръг на първенството.

Домакините започнаха силно, след което “червените” изравниха. Впоследствие играчите на Александър Попов поведоха, като постепенно преднината им нарасна. Добричлии обаче стигнаха до равенство при 20:20. Играта продължи точка за точка, като ас на Методи Ананиев сложи край на гейма при 27:25 за домакините.

Втората част започна идентично на първата. Гостите взеха преднина за кратко, но след това двата отбора отново бяха равностойни. Напрежението нарастваше, но в крайна сметка “зелените” спечелиха и този гейм след оспорвана битка и 26:24.

В третия гейм ЦСКА започна вдъхновено и дръпна с добра преднина. Тя се запази до 17:13, но добричлии скъсиха дистанцията и дори поведоха. До края двата отбора продължиха борбата, но момчетата на Мирослав Живков се поздравиха с победата след ново 26:24 и 3:0.

Над всички за Добруджа бе Жулиен Георгиев с 25 точки (2 блока, 1 ас и 65% ефективност в атака). За тима на ЦСКА Димитър Димитров приключи с 23 точки (4 блока и 58% ефективност в атака).

Това бе първа среща и за двата тима, след като мачовете им от първия кръг бяха отложени заради коронавирус. В следващия кръг Добруджа гостува на Монтана, а ЦСКА приема шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). И двата двубоя са в петък (13 ноември).

Съставът на Добруджа 07: Георги Манчев 2, Жулиен Георгиев 25, Димитър Маринков 12, Мартин Мечкаров 4, Денис Чавдаров 7, Венцислав Рагин 6 – Николай Тодоров-либеро (Методи Ананиев 6, Любослав Телкийски).

АНДРЕЕВ НЕ УСПЯ ДА СЕ ПРОТИВОПОСТАВИ НА 38-ИЯ В СВЕТА

Българинът Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис в София с награден фонд 389 270 евро. Участващият с “уайлд кард” Андреев загуби от поставения под номер 6 дебютант в надпреварата в българската столица Джон Милман (Австралия) с 3:6, 1:6 за 73 минути.

19-годишният българин беше равностоен в първите 25 минути на мача, но 38-ият в световната ранглиста Милман се възползва от първата възможност за пробив, за да поведе с 4:2, след което наложи контрол върху мача. Във втората част грешките на Андреев зачестиха, а австралиецът продължи да действа солидно от крайната линия, което му донесе успеха със серия от шест поредни гейма.

Милман пласира 4 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като спечели 34 от 44 разиграни точки при собствен сервис. Така той очаква във втория кръг победителя от двубоя между Андрей Мартин (Словакия) и преминалия през квалификациите Жил Симон (Франция).

МЕДВЕДЕВ ТРИУМФИРА В ПАРИЖ СЛЕД ОБРАТ СРЕЩУ ЗВЕРЕВ

Даниил Медведев е новият шампион на турнира от категория “Мастърс” в Париж. Поставеният под №3 руснак надви германеца Александър Зверев на финала с 5:7, 6:4, 6:1. Така 24-годишният Медведев грабна трета титла на ниво “Мастърс” в кариерата си и стана четвъртият руснак, който триумфира в престижния турнир в Париж. Преди него това постигат Марат Сафин, Николай Давиденко и Карен Хачанов. Руснакът вече има общо 8 титли в кариерата си. Медведев имаше само един успех и 5 поражения от Зверев досега, но въпреки това успя да прекъсне серията от 12 поредни победи на поставения под №4 германец, който миналия месец спечели две поредни титли в Кьолн.

В първия сет нямаше пробиви в първите 11 гейма. Сервирайки за влизане в тайбрек при 5:6, Медведев допусна изоставане с 0:40. Руснакът се добра до 30:40, но третият сетбол бе реализиран от Зверев и така частта приключи. В маратонския трети гейм на втория сет Медведев пропиля 4 брейкпойнта, но малко по-късно направи пробив за 5:4 и с помощта на собствения начален удар след това затвори частта.

В решаващия трети сет Медведев не остави шансове на съперника си. Сетът започна с пробив на нула за руснака, който веднага след това отрази и 4 брейкпойнта. Това изглежда пречупи Зверев, който едва при 0:4 спечели гейм, но не успя да стори нищо повече.

БОРУСИЯ ИГРА СИЛНО, НО БАЙЕРН ПАК ГРАБНА ПОБЕДАТА

За пореден път шампионът Байерн (Мюнхен) успя да се справи със съпротивата на Борусия (Дoртмунд) и излезе еднолично начело в Бундеслигата след седем двубоя. Този път баварците се наложиха с 3:2 като гости на празния “Сигнал Идуна Парк”. Марко Ройс изведе домакините напред в 45-ата минута, но в добавеното време на тази първа част Дейвид Алаба изравни. В 48-ата Роберт Левандовски вкара за 2:1, а в 80-ата резервата Льорой Сане покачи на 3:1. Ерлинг Холанд намали на 2:3 в 83-ата, но това беше всичко от страна на “жълто-черните”.

Отделно два гола на Лева не бяха признати заради засади, като първата беше много спорна. Веднъж пък Кингсли Коман удари греда. Играчите на Дортмунд обаче имаха много възможности за гол и трябва да съжаляват, че отново останаха с празни ръце. В 87-ата Ройс изпусна “златен шанс” от няколко метра.

Това беше сблъсък между най-добрата защита от началото на сезона – тази на домакините, и най-силното нападение. Преди този седми кръг двата тима бяха лидери с равен актив. Сега предстои двуседмична пауза в първенството заради двубоите на националните отбори.

ТРЕТА ПОБЕДА ЗА „ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ”

Футболистите на Добруджа постигнаха третата си победа във Втора професионална лига. В мач от 13-ия кръг те се наложиха на стадион “Дружба” с 2:0 над Струмска слава 1927 (Радомир).

„Жълто-зелените” установиха игрово надмощие от самото начало на срещата, но грешаха в завършващата фаза на атаката и първото полувреме завърши 0:0. След почивката логичното се случи. В 55-ата минута Илиян Капитанов центрира от пряк свободен удар, а Цветелин Радев с глава прати топката в мрежата на гостите – 1:0. В 70-ата минута Ахмед Адемов подаде към Ерай Карадайъ, който вкара втори гол във вратата на гостите и оформи крайния резултат.

След този успех добричкият тим е на 11-о място в класирането с актив от 13 точки.

11. Добруджа 12 3     4     5     11:15     13
  12. Миньор (Пк) 11 3 2     6     12:17     11

21 ноември 2020 г., събота, 14:30 ч.

Струмска слава (Радомир) – Литекс (Ловеч)

Хебър 1918 (Пазарджик) – Миньор (Перник)

Септември (Симитли) – Нефтохимик (Бургас)

Созопол (Созопол) – Локомотив (Г. Оряховица)

22 ноември 2020 г., неделя, 14:30 ч.

Лудогорец II (Разград) – Спортист 2009 (Своге)

23 ноември 2020 г., понеделник, 14:30 ч.

Септември (София) – Пирин (Благоевград) – пряко по Диема спорт

Кариана (Ерден) – почива

Добруджа 1919 (Добрич) – почива

НАЙ-ДОБРАТА НИ ФУТБОЛИСТКА ДЕБЮТИРА В СЕРИЯ „А”

Най-добрата българска футболистка Евдокия Попадинова направи своя официален дебют за Наполи в италианската Серия “А” за жени. 24-годишната състезателка игра в дербито срещу силния тим на Милан. Българката се отчете с добри изяви на терена, но тимът й загуби с 1:2. “Толкова съм щастлива, че направих дебюта си за Наполи! Беше страхотно представяне за нас, имайки предвид факта, че тимът ни не е водил тренировки от 15 дни поради много случаи на COVID-19. Абсолютно ми харесва да играя в Серия „А” и съм изключително развълнувана за това, което следва!”, коментира Попадинова. “България Днес”

VALENCIA, SPAIN – NOVEMBER 08: Carlos Soler of Valencia celebrates with teammates after scoring his team’s third goal during the La Liga Santander match between Valencia CF and Real Madrid at Estadio Mestalla on November 08, 2020 in Valencia, Spain. Sporting stadiums around Spain remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Angel Martinez/Getty Images)

ЗИДАН ПОЕ ОТГОВОРНОСТТА ЗА ЗАГУБАТА ОТ ВАЛЕНСИЯ

Треньорът на Реал (Мадрид) Зинедин Зидан пое отговорността за загубата от Валенсия с 1:4 при гостуването от деветия кръг на Ла Лига. Три от попаденията за “прилепите” дойдоха от дузпи, а Варан си отбеляза автогол. “Играхме добре в първите 30 минути, когато открихме резултата, но след изравнителния гол стана нещо, което се случва не за първи път и това не ми харесва. Като треньор нося отговорността, защото съм длъжен да намеря отговор. Поражението е болезнено. Трите дузпи срещу нас? Има съдия, който следи за тези неща. Със сигурност това ни се отрази”, коментира французинът.

КОНТУЗИЯТА НА КРИСТИАНО НЕ Е СЕРИОЗНА, ЩЕ ИГРАЕ ЗА ПОРТУГАЛИЯ

Контузията в глезена, която Кристиано Роналдо получи по време на двубоя с Лацио от последния кръг на Серия “А”, не е сериозна. Португалецът бе заменен четвърт час преди края на двубоя, който завърши при резултат 1:1. Според “Кориере дело Спорт” CR7 ще се присъедини към лагера на Португалия за предстоящата контрола с Андора и мачовете от Лигата на нациите срещу Франция и Хърватия. Разбира се, асът на Ювентус ще бъде прегледан от медицинския щаб на “мореплавателите”, преди да се прецени как и колко ще бъде използван в тези срещи.

Кристиано Роналдо има шест гола в пет мача в Серия “А” през този сезон, като три от тях бяха реализирани след карантината, на която “седмицата” трябваше да се подложи, след като даде положителни резултати на тестовете за COVID-19 по време на предишната пауза за националните отбори.