ДОБРУДЖА 07 ЗАГУБИ ОТ НЕФТОХИМИК С 0:3 В ДОБРИЧ

Отборът на Добруджа 07 загуби от шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 0:3  (22:25, 20:25, 15:25) в среща от 3-ия кръг на Efbet Супер Волей, проведена в зала “Добротица” в Добрич. Така шампионите остават трети във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки, но и мач по-малко. Добруджанци пък са на седмо място с 1 победа, 1 загуба и 3 точки и също със среща по-малко заради отложения им двубой срещу Дея спорт (Бургас) от 2-ия кръг. В следващия кръг добричлии са гости на завърналия се в елита тим на Раковски 1964 (Севлиево). Срещата е в събота (11 ноември) от 18,00 часа.

Над всички за Нефтохимик бе пакистанският диагонал Мурад Хан със 17 точки (1 блок и 55% ефективност в атака) за победата. Денис Чавдаров и Марсел Лукс добавиха съответно 11 и 10 точки, като вторият беше обявен и за MVP на мача.

За домакините от Добруджа Димитър Маринков (1 блок, 3 аса, 35% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане) и Николай Иванов (1 ас, 41% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) завършиха с по 10 точки.

Съставът на Добруджа 07: Стилян Асенов 4, Даниел Павлов 8, Димитър Маринков 10, Николай Иванов 10, Светослав Арнаудов 1, Виктор Бодуров 2 – Николай Тодоров-либеро (Филип Херман 1, Иво Деянов 1, Антонио Дончев, Георги Иванов).

„ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ” ПРЕКЪСНАХА ПОБЕДНАТА СИ СЕРИЯ НА СТАДИОН „ДРУЖБА”

Отборът на Струмска слава победи с 2:0 като гост Добруджа в мач от 16-ия кръг на Втора футболна лига. Тимът от Радомир стигна до успеха с попадения в края на мача, като първо Васил Божинов откри от дузпа в 75-ата минута, а Георги Янев подпечата успеха с втори гол в даденото от съдията продължение. Така „жълто-зелените” допуснаха първа домакинска загуба в първенството – след седем победи и едно равенство на стадион „Дружба“.

Първото сериозно положение бе за гостите в 14-ата минута, но защитата на Добруджа се справи и опази вратата си. 10 минути по-късно Добруджа организира добра атака, вратарят на Струмска слава Драгомир Петков спаси. Малко след това Шериф Осман пропусна да открие резултата, след като отправи плътен удар към вратата на гостите, но вратарят отново спаси.

В началото на второто полувреме футболистите на Добруджа пренесоха играта в половината на Струмска слава, нападаха, но грешаха в завършващата фаза на атаката. Шериф Осман отново бе на косъм от гола. Удар на Емануил Манев в 59-ата минута мина покрай страничната греда на Драгомир Петков. В 75-ата минута Струмска слава получи право да изпълни дузпа, след като Петко Цанков изби с ръка топката в наказателното поле. Васил Божинов бе точен от бялата точка и гостите поведоха в резултата. До края на двубоя Добруджа всячески се стремеше към гола, но топката така и не намираше път към мрежата на съперника. В продължението след редовните 90 минути Струмска слава организира контраатака и Георги Янев отбеляза второ попадение за тима от Радомир.

След този си успех Струмска слава вече има актив от 24 точки и заема шеста позиция. Добруджа е с една точка повече и е на пето място.

В следващия кръг Добруджа ще гостува на Монтана. Мачът е на 13 ноември, понеделник, от 17:30 часа и ще бъде излъчен пряко по Диема спорт.

ДУНАВ СЕ СПРАВИ С ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)

Отборът на Дунав (Русе) победи Черноморец (Балчик) с 2:0 в мач от 16-ия кръг на Втора професионална футболна лига. И двете попадение за тима от Русе паднаха през първото полувреме. Раел Лолала откри резултата в 19-ата минута на срещата, а в последната минута на първата част Симеон Вешев удвои аванса на “драконите” от дузпа.

Благодарение на трите точки тимът на Дунав се изкачи до пето място във временното класиране на Втора лига, а отборът на Белия град остана на незавидната 16-а позиция с 15 точки в актива си.

В следващия кръг Черноморец (Балчик) ще премери сили с лидера в групата Септември (София). Мачът е на 12 ноември, неделя, от 14:30 часа.

7 ноември 2023 г., вторник, 14:30 ч.

Спартак 1918 (Варна) – Лудогорец 1945 II (Разград)

10 ноември 2023 г., петък, 14:30 ч.

ФК ЦСКА 1948 II (София) – Беласица (Петрич)

11 ноември 2023 г., събота, 14:30 ч.

Лудогорец II (Разград) – Марица 1921 (Пловдив)

Янтра 2019 (Габрово) – Черноморец 1919 (Бургас)

12 ноември 2023 г., неделя, 14:30 ч.

Струмска слава (Радомир) – Марек 1915 (Дупница)

Черноморец (Балчик) – Септември (София)

Литекс (Ловеч) – Дунав от Русе (Русе)

Спартак (Плевен) – Спартак 1918 (Варна)

Спортист 2009 (Своге) – Бдин 1923 (Видин)

13 ноември 2023 г., понеделник, 17:30 ч.

Монтана – Добруджа 1919 – пряко по Диема спорт

МОМЧИЛ ПЕТКОВ ПРЕМЕРИ СИЛИ СЪС СВЕТОВНИЯ НОМЕР ЕДНО

Добричкият гросмайстор Момчил Петков, който все още не е навършил 18 години, се изправи срещу световния номер 1 в шахмата Магнус Карлсен. Добруджанецът бе част от отбора на Берум в елитния шампионат на Норвегия по шахмат. В първенството участват 10 отбора и то се провежда в три кръга. Клубът, за който участва Момчил, е дебютант в шампионата. В първия кръг отборът, част от който бе добричкият шахматист, премери сили с най-добрия тим в Норвегия, в който е и световният лидер Магнус Карлсен. Момчил бе на първа дъска и се изправи именно срещу Магнус Карлсен. Добричлията се представи отлично, срещата бе оспорвана, като в крайна сметка норвежецът постигна победа.

ГРИГОР ДИМИТРОВ НЕ МОЖА ДА СПРЕ ДЖОКОВИЧ ЗА СЕДМА ТИТЛА В ПАРИЖ

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров не можа да се противопостави на рекордьора по титли от “Големия шлем” Новак Джокович и загуби финала на “Мастърс”-а в Париж с 4:6, 3:6 за 1 час и 39 минути игра. Джокера изигра най-добрия си двубой в турнира именно на финала, с което спечели безапелационно седмата си титла и вече има общо безпрецедентните 40 от категория “Мастърс”.

Един пробив реши изхода на първия сет, а ранен брейк във втория също наложи преимущество в полза на Ноле. Джокович беше изключително солиден в разиграванията от основната линия и не започваше както в някои предишни срещи да трупа една след друга непредизвикани грешки. Физически също изглеждаше да няма проблеми, като беше и по-ефективен на сервис.

Гришо трябва да е доволен от постигнатото в Париж, защото се представи фантастично в пътя си към финала. Той постигна престижни победи над топ играчи като Лоренцо Мусети, Даниил Медведев, Александър Бублик, Хуберт Хуркач и Стефанос Циципас.

След края на срещата в очите на Григор имаше сълзи, задето не можа да стигне до втора “Мастърс” титла в кариерата си, като остава без спечелен турнир от Финалите на АТР през 2017-а насам. Той обаче може да се похвали с доста солидни постижения и силен завършек на настоящия сезон, като от тази седмица е 14-и в света.

Общо за годината Гришо записа седем победи над съперници от топ 10 (две през последната седмица в Париж – над Медведев и Циципас), като отново само през 2017-а е натрупал осем, но огромната част от тях във Финалите на АТР. През 2023-а той е в топ 5 по този показател, като само Джокович, Карлос Алкарас, Медведев и Яник Синер имат повече. В кариерата си пък той вече може да се похвали с 38 успеха над опоненти от такъв калибър.

ИНТЕР (МАЯМИ) ДОГОВОРИ НАЙ-ДОБРИЯ ПРИЯТЕЛ НА ЛЕО МЕСИ

Клубът от МЛС Интер (Маями) e на финалната права за привличането на още една звезда. Уругвайската легенда Луис Суарес може да бъде считан за сигурно ново попълнение на отбора, за който през лятото заигра Лионел Меси. Всички детайли около договора на 36-годишния Суарес вече са уточнени, твърди ESPN. Той ще се присъедини към “чаплите” през януари и отново ще се събере с бившите си съотборници в Барселона Лионел Меси, Серхио Бускетс и Жорди Алба.

Контрактът на уругваеца с Интер (Маями) ще е за 1+1 години. От Гремио вече са се съгласили да разтрогнат с 36-годишния голмайстор по взаимно съгласие. Topsport

ХАРИ КЕЙН ОТЧАЯ БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) В ДЕРБИТО НА ГЕРМАНИЯ

След хеттрик на Хари Кейн тимът на Байерн (Мюнхен) се разправи с Борусия (Дортмунд) с 4:0 като гост в дербито на Бундеслигата. По този начин шампионите запазиха разликата от 2 точки от лидера Байер (Леверкузен), докато за вестфалци това е първо поражение през сезона в Германия.

Началото се оказа перфектно за гостите, които поведоха след само 4 минути игра. Тогава Упамекано не беше спрян при центриране от корнер и с глава вкара за 1:0. Само пет минути по-късно шампионите нанесоха втория си удар, след като Кейн удвои аванса на Байерн. И този път асистенцията дойде от Сане. Смутът в редиците на домакините беше толкова сериозен, че в последвалите минути те не успяха да направят нищо смислено в атака. В 31-ата “Сигнал Идуна Парк” изтръпна отново, след като удар на Кейн срещна страничната греда. Оказа се, че при атаката е имало засада на англичанина, заради което евентуално попадение нямаше да бъде зачетено. Нямаше обаче засада в 36-ата, когато Горетцка стреля с акробатично изпълнение и за малко да реализира красив гол. Две минути след това халфът получи нов шанс, но с глава нацели футболист на съперника.

Борусия имаше възможност да отбележи чак в добавеното време на първата част, но тогава Мален не уцели вратата.

Байерн пропусна да дръпне с 3:0 още в първата минута след паузата, когато Мусиала беше изведен сам срещу вратаря, но Кобел спаси. Последва натиск на Дортмунд и в 56-ата Мануел Нойес спаси опасен шут на Марко Ройс. Поредицата опасни контраатаки на Байерн доведе до гол в 73-ата минута. Тогава Коман изведе Кейн очи в очи с вратаря на “жълто-черните”, който този път не успя да направи нищо – 3:0 за мюнхенци. Мачът се доиграваше, а в добавеното време Кейн още веднъж излезе сам срещу вратаря и пак го наказа – 4:0. sportal.bg

МАКС ВЕРСТАПЕН ОТНОВО Е НЕУДЪРЖИМ

Макс Верстапен постигна своята победа №17 за сезона във Формула 1, след като спечели надпреварата за Гран При на Сао Пауло. За него това е втори успех на „Интерлагос“, където той спечели и през 2019 година, когато състезанието още носеше името Гран При на Бразилия.

Нидерландецът направи два отлични старта в първите четири обиколки, след което трябваше да парира две атаки на Ландо Норис в осмия тур, но той стори това перфектно. А причината Верстапен да трябва да прави два старта, бе червеният флаг, който бе показан във втората обиколка след катастрофата между Кевин Магнусен, Алекс Албон и Нико Хюлкенберг още в първия завой на надпреварата. След този инцидент Албон и Магнусен отпаднаха, докато Хюлкенберг успя да продължи, но нямаше темпото да се бори за точки. Жертви в този инцидент станаха и двамата австралийци Оскар Пиастри и Дениъл Рикардо, които се прибраха в своите гаражи в края на първата обиколка. Те се върнаха в състезанието при рестарта, но бяха с обиколка изоставане и нямаше как да се борят за точки.

Верстапен стигна до победата с аванс от 8.2 секунди. Норис затвърди очакванията, че ще бъде най-сериозният съперник на световния шампион, но силите отново не му стигнаха за нещо повече от второто място, най-бързата обиколка и приза за пилот на деня. Трети на подиума се качи Фернандо Алонсо.

С победата си Верстапен премина границата от 500 точки от началото на сезона и оглавява класирането при пилотите с общо 524. Втори продължава да е съотборникът му Перес, който след четвъртото си място в Бразилия води с 32 точки пред Хамилтън в спора за вицешампионската титла. Този дуел ще се реши във финалните два кръга за годината, а първият от тях ще бъде след две седмици, когато ще се проведе дебютното издание за Гран При на Лас Вегас.