Реал Мадрид детронира Манчестър Сити след драма с дузпи – Футбол свят – Шампионска лига

0
61

Отборът на Реал Мадрид елиминира Манчестър Сити в четвъртфиналите на Шампионската лига. Двата тима завършиха при равен 1:1 (4:4 общ резултат) в редовното време, а и продълженията не успяха да ги разделят. Така се стигна до изпълнение на дузпи.

Иначе Родриго даде аванс на “лос бланкос” в 12-ата минута. Други попадения през първата част нямаше. В 76-ата минута на срещата Кевин де Бройне възстанови равенството.

При дузпите Лука Модрич изпусна, но след това от “гражданите” сгрешиха Бернардо Силва и Матео Ковачич. Реал Мадрид ще срещне Байерн Мюнхен в полуфиналите.

Gulliver/GettyImages

Първата по-добра възможност дойде за “гражданите” в 8-ата минута. Кевин де Бройне проби отдясно и пусна остро подаване към Халанд. До топката обаче първи стигна Лунин, който я улови.

Две минути след това Камавинга опита с шут от дистанция. Ударът му бе насочен към долния десен ъгъл на вратата, а Едерсон успя да се справи без сериозни затруднения.

В 12-ата минута Винисиус бе изведен в пеналтерията на Сити. Той намери свободния Родриго на далечната греда. Бразилецът веднага шутира, но не нацели добре топката и тя отиде право в Едерсон, който изби. Топката се върна при Родриго, който от втория път не сгреши и даде аванс на “лос бланкос”.

Четири минути след това домакините атакуваха добре, а акцията им завърши с центриране отляво към Ерлинг Халанд. Норвежкият голмайстор се извиси и стреля с глава, но не успя да натисне топката, която излетя над напречната греда.

В 19-ата минута Де Бройне получи добър извеждащ пас и потърси Халанд, но Лунин отново стигна първи до топката и я изби. Последва разбъркване, а в крайна сметка и центрирнане към нападателя на Манчестър Сити. Халанд стреля с глава, като топката срещна горната греда, а след това Бернардо Силва не успя да я добави в мрежата на мадридчани.

В 27-ата минута Кевин де Бройне напредна добре с топка в крака, след което отправи мощен шут към вратата на Лунин от границата на наказателното поле. Стражът на Реал Мадрид се справи с изстрела на белгиеца.

Девет минути след това Халанд намери Грийлиш на скорост. Англичанинът напредна и влезе в наказателното на гостите. Антонио Рюдигер успя да настигне футболиста на Сити и скочи на шпагат, отклонявайки удара му. Топката срещна мрежата от външната страна.

В края на първата част Фил Фодън опита късмета си с далечен изстрел, който обаче мина встрани от целта. Така домакините не успяха да ситгнат до изравнителен гол в рамките на първото полувреме въпреки натиска.

Манчестър Сити продължи да задържа топката повече и да атакува, докато гостите разчитаха на контраатаки. В 50-ата минута Родриго шутира, но доста неточно. Две минути след това Фодън засече отбита топка и стреля от въздуха, но не затрудни Андрий Лунин.

В 57-ата минута след корнер Мануел Аканджи нанесе удар от ръба на пеналтерията. Защитникът не нацели добре топката, която прелетя встрани от противниковата врата.

В 70-ата минута Грийлиш проби отляво, след което опита с изстрел по земя да преодолее Лунин. Вратарят на “лос бланкос” улови. Минутка след това гостите се впуснаха в контраатака, а Родриго потърси Винисиус. Бразилеът обаче бе изпреварен от Едерсон.

Манчестър Сити стигна до изравнителен гол в 76-ата минута. Доку нахлу в наказателното отляво, след което пусна остър пас. Рюдигер опита да избие топката, но само я нагласи на Кевин де Бройне, който отблизо я прати в мрежата на гостите за 1:1.

Две минути след това Де Бройне бе близо до втори гол. Белгиецът отправи страхотен изстрел с левия крак, който мина на сантиметри над напречната греда.

Манчестър Сити продължи да натиска, а в 82-ата минута Кевин де Бройне имаше нов отличен шанс да се разпише. След атака отляво топката бе пусната към бялата точка за изпълнение на дузпи, където бе плеймейкърът на “гражданите”. Авторът на първия гол за домакините този път от чиста позиция пропусна, пращайки топката над вратата.

В 88-ата минута Халанд бе намерен на далечната греда при изъплнение на ъглов удар. Норвежецът надскочи Джуд Белингам стреля с глава, но неточно.

В 99-ата минута Бернардо Силва намери Фил Фодън в малкото наказателно поле. Англичанинът беше сам, но не успя да уцели топката.

Дълбоко в продъжелнията – в 106-ата минута, Рюдигер пропиля добра ситуация. След центринане топката стигна до бранителя, който директно шутира, но встрани от вратата на Едерсон.

Лукас Васкес опита удар от дистанция шест минути по-късно – без успех. В 120-ата минута Фодън изведе Хулиан Алварес, а аржентинецът стреля от малък ъгъл, но не затрудни Лунин. Така и в продълженията не бе излъчен победител.