Не останаха българи в европейските клубни турнири

0
69

Не остана българин в европейските клубни турнири.

Последният мохикан – капитанът на националния тим Кирил Десподов, и неговият ПАОК отпаднаха от белгийския “Брюж” в четвъртфиналите на Лигата на конференциите.

В Гърция гостите биха с 2:0 и с общ резултат продължават напред.

Десподов бе титуляр и остана на терена до 71-ата минута.

11 мин по-рано нападателят ни бе съборен от колумбиеца Едер Баланта в наказателното поле на “Брюж”. Реферът първоначално отсъди дузпа за домакините, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР решението бе променено заради засада на българина.

В 68-ата минута пак Десподов отправи удар с глава към вратата на гостите, но не успя да се разпише.

В полуфиналите “Брюж” среща италианския “Фиорентина”, който отстрани чешкия “Виктория”.

Във Флоренция домакините биха 2:0 след продължения, а първата среща бе завършила 0:0.

Другата полуфинална двойка в третия по сила евротурнир е “Астън Вила” – “Олимпиакос”.

Гръцкият гранд отстрани след дузпи турския.

В Истанбул домакините заличиха с 1:0 пасива си от първата среща – 2:3.

При дузпите “Олимпиакос” би с 3:2.

Същият сценарий имаше и в Лил. Там местният тим би 2:1 в редовното време и общият резултат срещу “Вила” стана 3:3.

При дузпите английският отбор би с 4:3 френския.