НА ЖИВО: Спартак Варна 2:0 Добруджа – БГ Футбол – Втора лига

0
73

Спартак Варна и Добруджа играят при 2:0 в дербито на 28-ия кръг във Втора лига. И двата гола вкара Ахмед Ахмедов (22, 29).

Домакините са лидери в класирането с равен брой точки – 54, със столичния Септември, но с по-добри показатели в директните мачове. Добруджа е пети с 46 точки и се цели в третото място, което дава право на бараж.

——————————————————————————————-

Очаквано футболистите на Спартак влязоха по-активно в срещата и играта в началните минути се водеше предимно в половината на тима от Добрич. Още в 8-ата минута нелепа контузия получи Стефан Трайков от гостите, след като стъпи накриво. Вместо него на терена се появи Калин Георгиев. Малко след това хубав пробив на Румен Руменов отдясно завърши с добро центриране, което обаче не бе достигнато от централния нападетел на “соколите” Ахмед Ахмедов. Бранителят на Добруджа – Димитър Пиргов, пък се опита да изненада стража на домакините в 18-ата минута с параболичен удар от над 25 метра, но топката мина покрай вратата.

Резултатът бе открит в 22-ата минута от Ахмед Ахмедов. Двойно подаване между Ивей Ромееш и Мехмед Сабри на десния фланг бе последвано от отлично центриране на панамеца във вратарското поле, което бе засечено с глава от Ахмедов за 1:0.

Втора принудителна смяна трябваше да прави наставникът на гостите Тодор Киселичков в 27-ата минута.

LIVE  /  СПАРТАК ВАРНА – ДОБРУДЖА 2:0