НА ЖИВО: Локо Пловдив 0:1 Лудогорец, Текпетей откри – БГ Футбол – efbet Лига

0
75

Локомотив Пловдив играе срещу шампиона Лудогорец във втория съботен двубой от програмата на 26-ия кръг в efbet Лига при резултат 0:1. Бърнард Текпетей даде аванс на гостите в 30-ата минута.

Срещата на стадион „Локомотив“ в пловдивския парк „Лаута“ може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от двубоя минута по минута.

Лудогорец стигна до изгодно положение още в четвъртата минута, след като Рик Джонатан пое вляво и влезе навътре. Последва силен удар с десния крак, но Кристиан Томов улови. Четири след това Якуб Пьотровски се понесе отляво и успя да подаде отлично към Квадво Дуа. Швейцарецът беше изпуснат от бранителите на Локо Пловдив и шутира, но над напречната греда на Томов.

Десетина минути след началото феновете на “смърфовете” запалиха множество димки и факли на стадион “Локомотив”, които гарнираха допълнително френетичното настроение по трибуните в парк “Лаута”.

След близо четвърт час игра Лудогорец допусна смут в отбраната си и Сон не успя да изчисти топка, пратена към Мичи Нтело, но излизане на Падт предотврати по-сериозна ситуация пред разградската врата. Малко след това нападателят Квадво Дуа стреля изключително опаснот от пряк свободен удар, но топката премина много близко край десния страничен стълб на Томов, който остана на едно място.

startphoto.bg

От началото на мача “орлите” тотално доминираха игрово спрямо домакините. Локомотив, от своя страна, опитваше да руши атаките на шампиона пред наказателното си поле и да организира скоростни атаки по фланговете, но Падт не беше предизвикан да прави сериозни спасявания.

Лудогорец откри резултата след половин час в Пловдив. Домакините сбъркаха при разиграването си в своята половина, а Клод Гонсалвеш се намеси и открадна. Португалският халф веднага пусна за Бърнард Текпетей, който беше непокрит и ганаецът отправи много тежък изстрел.

Той представляваше сериозна трудност за Кристиан Томов, чиято намеса не беше добра и топката влетя в мрежата на “черно-белите”.

LIVE / ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Текпетей 30′

Рефер: Ивайло Стоянов (Петрич)

Стадион: “Локомотив” (Пловдив)

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело

Резерви: 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 17. Мартин Райнов, 15. Мартин Петков, 11. Петър Андреев, 19. Владимир Медвед

Треньор: Александър Томаш

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо