НА ЖИВО: Кристъл Палас 1:1 Манчестър Сити, греда за “орлите” – Футбол свят – Англия

0
71

Кристъл Палас и Манчестър Сити играят при 1:1 в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Жан-Филип Матета изведе домакините напред още в 4-ата минута, а Кевин де Бройне изравни с изключително красив гол в 14-ата минута.

Очаквано двубоят започна с натиск на гостите, но “орлите” поведоха още с първата си контратака в 4-ата минута. Жан-Филип Матета бе изведен зад защитата, напредна и стреля по диагонала, а топката се удари в гредата и се озова в мрежата – 1:0.

“Гражданите” продължиха да атакуват и бяха близо изравняването, но Алварес от малък ъгъл не можа да нанесе точен удар. В 11-ата минута пък вратарят на домакините Хендерсън отрази с върха на пръстите си удар на Родри.

В 14-ата минута обаче Хендерсън не можеше да направи нищо след миг гениалност от Де Бройне. Белгиецът получи топката от Джак Грийлиш отляво, направи 2-3 крачки към наказателното поле, колкото да си нагласи топката на десния крак и изстреля истински снаряд в далечния горен ъгъл на вратата на “орлите” – 1:1.

Футболистите на Гуардиола се успокоиха след изравнителното попадение и можеха да получат второ попадение, но Аю шутира неточно. В 19-ата минута пък Ерлинг Халанд излезе сам срещу стража на Кристъл Палас, но не успя да го преодолее. Груба грешка на Родри в 38-ата минута предоства нов шанс на Аю, но той стреля в напречната греда на вратата на “гражданите”.

LIVE /  КРИСТЪЛ ПАЛАС – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:1

Кристъл Палас: 30. Хендерсън, 2. Уорд – К, 16. Андерсен, 8. Лерма, 12. Муньос, 20. Уортън, 19. Хюз, 3. Мичъл, 10. Езе, 14. Матета, 9. Аю

Манчестър Сити: 18. Ортега, 82. Люис, 5. Стоунс, 3. Диаш, 24. Гвардиол, 16. Родри, 52. Боб, 17. Де Бройне – К, 19. Алварес, 10. Грийлиш, 9. Халанд