НА ЖИВО: България 0:1 Армения, шок за “лъвиците” – БГ Футбол – Национален тим

0
61

България и Армения играят при 0:1 в мач от група C4 на европейските квалификации по футбол за жени. Резултата откри Лара Казанчян в 42-ата минута.

Само преди няколко дни “лъвиците” побезиха с 1:0 Казахстан с гол на Симона Петкова. Армения пък загуби тежко от Румъния с 0:5. Към баражите за участие на Евро 2025 продължават победителите в петте групи на Лига C и трите най-добри втори отбори.

Очаквано българките влязоха по-добре в двубоя и топката рядко напускаше половината на съперника. В 4-ата минута “лъвиците” стигнаха и до първата си голова възможност, след като Попадинова бе изведена очи в очи с вратарката на Армения. Ъгълът обаче бе много малък и футболистка №1 на България за 2023 г. не успя да преодолее Погосян. Едва в 16-ата минута арменките направиха първата си добра атака, при която стигнаха до ъглов удар. След изпълнението му се наложи да се намесва нашата вратарка Шахънска, която се справи отлично. Секунди след това Симона Петкова подхвана контраатака, продължена към Попадинова, но нападателката на италианския Лацио се затрудни с овладяването на топката и не се стигна до опасност пред вратата на Погосян.

В 26-ата минута добро центриране на Попадинова от корнер предизвика меле в наказателното поле на Армения, но никой не успя да отправи удар. Минута по-късно можеше да се стигне до автогол, след като защитничка на гостите с глава отклони топката и тя премина опасно близо до вратата. Напрежение пред Роксана Шахънска пък имаше в 35-ата минута след хубава атака на арменките, при която центрирането прехвърли Николета Бойчева и само добрата намеса на Караиванова предотврати удар отблизо.

Изненадващо Армения поведе в 42-ата минута, след като “лъвиците” бяха матирани след контраатака и страхотен изстрел на Лара Казанчян, който не остави шансове на Шахънска – 0:1.

LIVE /  БЪЛГАРИЯ – АРМЕНИЯ 0:1

БЪЛГАРИЯ: 12. Роксана Шахънска, 6. Силвия Кефалова, 2. Николета Бойчева (К), 5. Нора Димитрова, 11. Кристиана Караиванова, 9. Лора Петрова, 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова, 8. Полина Ръсина, 17. Симона Петкова, 7. Евдокия Попадинова

АРМЕНИЯ: 1. Погосян, 2. Вартанян, 5. Газарян, 4. Тейлър, 22. Гукасян, 7. Далакян, 8. Казанчян, 17. Нерсесиан, 10. Артин (К), 11. Асатрян, 9. Пизлова