НА ЖИВО: Ботев Пловдив – Ботев Враца 0:0, отмениха гол на домакините – БГ Футбол – efbet Лига

0
71

Ботев Пловдив и Ботев Враца играят при резултат 0:0 в мач от 29-я кръг на efbet Лига.

Първите 15 минути Ботев Пловдив владееше повече топката, като нямаше сериозни положения пред някое от двете врати, а се залагаше на сериозна битка в центъра на терена и по-остри и здрави влизания във важни части от игрището.

В 22-а минута дойде първият по-сериозен шанс, когато Мирослав Маринов опита своя късмет от границата на наказателното поле, но Ханкич внимаваше и успя да избие в корнер. Само пет минути по-късно Ехидже Укаки получи страхотен пас и остана очи в очи с Красимир Костов, но стражът на гостите блесна със страхотно спасяване.

В 32-а минута Мохамед Брахими бе намерен по великолепен начин, а седмицата на Ботев Пловдив поведе топката в наказателното поле, след което стреля силно в центъра на вратата, като Красимир Костов не успя да реагира и кълбото влетя в мрежата му. След преглед с ВАР попадението бе отменено поради засада на Брахими.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 4. Ехидже Укаки, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 15. Деймс Етоо, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис

Ботев Враца:  76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 8. Клери Сербер, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов, 14. Марко Мажуга