АЕК Атина – Панатинайкос 4:0 /репортаж/

0
60


АЕК Атина постигна разгромна победа с 4:0 над големия си съперник Панатинайкос в голямото дерби от 17-ия кръг на гръцката Суперлига.

С този убедителен успех АЕК изравни ПАОК на Кирил Десподов по точки на върха в класирането. Главно действащо лице в мача беше Лука Йович, който се отчете с впечатляващ хеттрик, водейки своя отбор към категоричната победа.

Йович откри резултата още в 18-ата минута, давайки ранна преднина на АЕК. В началото на второто полувреме той удвои в 57-ата минута, а в 65-ата оформи своя хеттрик. Разгрома довърши отново Йович в 78-ата минута, който се разписа за четвърти път.

След тази победа АЕК Атина има 41 точки, колкото и лидерът ПАОК, но с по-малко отбелязани голове. Панатинайкос остава на 5-то място с 25 точк



Източник Gong.bg