ЛУДОГОРЕЦ II С ПОБЕДА В БАЛЧИК

Вторият отбор на Лудогорец си тръгна с победа от гостуването си в Балчик, където надви местния Черноморец с 2:0 в среща от 23-ия кръг на Втора футболна лига. Първото попадение за разградския отбор дойде след изпълнение на дузпа още в 11-ата минута, като точен за “зелените” бе Бранимир Костадинов. След почивката за 2:0 се разписа Йоан Йорданов.

Мачът бе нервен и пр-едложи по-малко футбол за сметка на повече борба. Това повлия на играта и през второто полувреме донесе червен картон за играч на Черноморец. „Доволен съм, поздравявам момчетата за победата, показания характер и за почти всички спечелени единоборства. Не играхме футбола, който трябва да практикуваме заради агресивната игра на противника”, коментира старши треньорът на дубъла на Лудогорец Захари Сираков пред football24.bg.

Успехът изкачи “орлите” на девета позиция и те могат да дишат по-спокойно в битката за оцеляване. За разлика от тях Черноморец е на предпоследното 17-о място в класирането, на цели 7 точки от спасителната 14-а позиция.

9 март 2024 г., събота, 15:30 ч.

Беласица (Петрич) – Марица 1921 (Пловдив)

Бдин 1923 (Видин) – Дунав от Русе (Русе)

Черноморец 1919 (Бургас) – Септември (София)

Янтра 2019 (Габрово) – Добруджа 1919 (Добрич)

Спортист 2009 (Своге) – Струмска слава (Радомир)

Спартак (Плевен) – Черноморец (Балчик)

Лудогорец 1945 II (Разград) – Литекс (Ловеч)

10 март 2024 г., неделя, 15:30 ч.

ФК ЦСКА 1948 II (София) – Монтана 1921 (Монтана)

РИЛЦИ С КАТЕГОРИЧЕН УСПЕХ В КУБРАТ

Отборът на Рилци (Добрич) надигра в Кубрат едноименния тим с 3:0 в среща е от 17-ия кръг на Североизточната трета лига. Гостите доминираха и можеха да вкарат още голове. Мартин Кирилов откри резултата след половин час игра. Той удвои секунди преди почивката. Всичко окончателно приключи с попадението на Стелиян Цеков в 70-ата минута.

В друг мач от кръга Черноломец (Попово) разгроми гостуващия му Устрем (Дончево) с 5:0. Първото полувреме не предвещаваше тежкия нокаут за гостите. Играта беше равностойна, нямаше и много голови положения. След почивката тон за голеадата дадоха неостаряващите Тихомир Кънев и капитанът Беадир Беадиров. Първият влезе от резервната скамейка и откри резултата с изключително красив гол в 52-ата минута. Десетина минути по-късно Беадиров удвои с удар от воле. В 71-ата минута Кънев стреля с глава, вратарят изби с крак и Десислав Петков реализира третото попадение. При сходна ситуация в 82-ата минута вкара и Диян Димитров. В последните секунди Кънев опъна за втори път мрежата на съперника.

Очакваната с повишен интерес среща между съставите на Септември (Тервел) и Лудогорец III (Разград) бе отложена. Причината – повечето от футболистите на домакините бяха повелени от вирус.

в Албена, ст.”Албена-1″:

Фратрия (Бенковски) – Черноломец 1919 (Попово)

Лудогорец 1945 III (Разград) – Кубрат 2016 (Кубрат)

Рилци (кв.Рилци, Добрич) – Дунав от Русе II (Русе)

Бенковски (Исперих) – Светкавица (Търговище)

Спартак 1918 II (Варна) – Черно море II (Варна)

10 март 2024 г., неделя, 15:00 ч.

Устрем (Дончево) – Септември 98 (Тервел)

Доростол (Силистра) – почива

Локомотив 2022 (Русе) – почива

ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА МИЛИЦА МИРЧЕВА ОТ ШОСЕЙНИЯ ПРОБЕГ „3 МАРТ”

За 22-ра поредна година по повод Националния празник на България в гр. Мездра се проведе Републиканският шосеен пробег „3 март”.

За трети път, след 2013 г. и 2014 г., най-бърза на 3 км при жените беше националната рекордьорка на 10 000 м, полумаратон и маратон добричлийката Милица Мирчева, която се състезава за СКЛА Атлет (Мездра). Нейни подгласнички станаха победителката през последните четири години Маринела Нинева (КЛА Локомотив, Дряново) и Билсерин Сюлейман (Михаил Желев, Сливен).

При мъжете, които бягаха 5000 м, пръв финишира Стоян Владков (СК Етър Атлетик, Велико Търново), следван от миналогодишния победител, роденият в Уганда Исмаил Сенанджи (СКЛА Евър, Варна), и от Николай Начев (КЛА Балкан, Ботевград). Това е втора победа на Владков в шосейния пробег „3 март”, първата беше през 2022 г.

В тазгодишното издание на шосейния пробег взеха участие 200 атлети от 17 спортни клуба от цялата страна, които се съревноваваха на дистанции от 300 м до 5000 м, разделени в 7 възрастови категории. Призьорите в отделните възрастови категории получиха медали, грамоти и парични награди, осигурени от Община Мездра.

ШЕСТА ПОБЕДА ЗА ХАНДБАЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА

Отборът на Добруджа записа шестата си победа в мъжката „А” хандбална група. В мач от 15-ия кръг, игран в Каварна, защото в Добрич няма подходяща отоплена спортна зала, момчетата на Георги Андреев се наложиха над състава на Левски (град Левски) с 42:31. Срещата бе равностойна през първото полувреме и почивката дойде при равен резултат – 16:16. През втората част играта вървеше гол за гол до 18:18. След това добричлии отбелязаха 7 поредни гола и до края не изпуснаха инициативата. Най-резултатен за жълто-зелените бе Михаил Нейчев с 13 гола..

След този си успех Добруджа има вече 13 точки в актива си и заема пето място в класирането.

”А” ХАНДБАЛНА ГРУПА – МЪЖЕ

РЕЗУЛТАТИ – 15-И КРЪГ

Локомотив (Г. Оряховица) – НСА (София)       31:23 (15:13)

Осъм (Ловеч) – Шумен 61 (Шумен)    22:24 (11:15)

Добруджа (Добрич) – Левски (Левски)       42:31 (16:16)

Спартак (Варна) – Фрегата (Бургас)  18:23 (9:12)

ДЕКО СЕ Е СПРЯЛ НА ЛУИС ЕНРИКЕ ЗА НОВ ТРЕНЬОР НА БАРСЕЛОНА

Изненадващ нов фаворит за бъдещ треньор на Барселона посочват няколко различни издания в Испания и това е Луис Енрике. Наставникът в момента е начело на Пари Сен Жермен и има договор до лятото на 2025-а.

Спортният директор на каталунците Деко продължава да оценява ситуацията, но след преглед на различни кандидатури в крайна сметка се е спрял на Луис Енрике, който съчетава доста от качествата, които в момента най-много желаят на “Камп Ноу”. Това са опитът му като треньор, офанзивният стил и налагането на млади футболисти, както и сериозните успехи, които успя да постигне начело на Барселона в предходния си престой в отбора, както и познаването из основи на клуба. Луис Енрике спечели начело на каталунците две титли в Ла Лига, три купи на страната, както и Шампионската лига, Суперкупата на Европа и Световното клубно първенство.

Медиите в Испания отново наблягат и на факта, че от тима от “Камп Ноу” не могат да си позволят да плащат компенсация и отново ще се надяват всеки от желаните треньори, включително Луис Енрике, да успее сам да договори раздяла с настоящия си отбор, ако има такъв, без да се налага плащането на пари. Джосеп Лапорта също е бил запознат с тази възможност и напълно одобрява евентуално завръщане на Луис Енрике начело на Барселона. Ханзи Флик също е свързван настоятелно с позицията в отбора. sportal.bg

ТОНИ КРООС ПОДПИСВА НОВ ДОГОВОР С РЕАЛ (МАДРИД)

Немският полузащитник на Реал (Мадрид) Тони Кроос ще подпише нов договор с тима.

Настоящото споразумение на 34-годишния халф изтича през лятото, но той ще удължи контракта си с още 1 сезон.

През този сезон Кроос има 35 мача за “белия балет”, в които е записал 1 гол и 7 асистенции.

Миналия месец Кроос обяви завръщането си в националния отбор, който напусна след Евро 2020.

ШАБИ АЛОНСО ВЕЧЕ Е В ПРЕГОВОРИ С БАЙЕРН (МЮНХЕН)

Ръководните фигури в Байерн (Мюнхен) вече са започнали разговори с треньора на Байер (Леверкузен) Чаби Алонсо, твърди „Скай Германия“. 42-годишният испанец е цел №1 на баварците за заместник на Томас Тухел, който си тръгва следва края на сезона. Ливърпул също има огромен интерес към Алонсо, като мърсисайдци вече преговарят не само с испанеца, но и с Байер.

Преди няколко дни Флориан Плетенберг разкри, че кандидатите за един от най-обещаващите млади треньор ще трябва да платят за него компенсация на “аспирините” от порядъка на 15-25 милиона евро. Различните източници дават противоречиви сведения относно предпочитанията на самия Алонсо. Някои от тях, сред които е Санти Ауна, твърдят, че испанецът предпочита да продължи кариерата си в Ливърпул заради това, че мърсисайдци в момента са по-стабилният и по-добре структуриран клуб от баварците. Флориан Плетенберг обаче смята, че Алонсо би предпочел Байерн пред Ливърпул, защото задачата да бъде наследен Юрген Клоп, изглежда много сложна и в такава ситуация има голям риск да загуби повече по отношение на развитието на кариерата си, отколкото да спечели.

БАЙЕРН ЗАИГРА КАТО ОТБОР И ПОМЕТЕ ЛАЦИО

Байерн (Мюнхен) не допусна изненада и се класира за 1/4-финалите в Шампионската лига. Баварците разгромиха с 3:0 Лацио на “Алианц Арена” в реванш от 1/8-финалите на турнира и с общ резултат 3:1 продължават напред. Хари Кейн откри в 39-ата минута, Томас Мюлер удвои в самия край на първата част, а Кейн се разписа още веднъж в 66-ата минута, за да сложи точка на спора.

Баварците загубиха с 0:1 в Рим, но сега показаха, че разликата в класите между двата отбора е сериозна. Въпреки слабата си форма тимът на Томас Тухел изигра един от най-силните си мачове в последните месеци и заличи пасива си от първия двубой още до почивката, а след нея спокойно контролираше срещата.

На “Олимпико” Байерн доминираше преди почивката, но не успя да вкара гол, а през второто полувреме ситуацията рязко се промени след червения картон на Дайо Упамекано и дузпата, реализирана от Чиро Имобиле. До края “орлите” дори можеха да си осигурят по-сериозен аванс, но и минималният успех зарадва тифозите им.

През уикенда Байерн отново разочарова и стигна само до 2:2 при визитата си на Фрайбург. По този начин мюнхенци изостанаха на 10 точки от лидера в Бундеслигата Байер (Леверкузен) и шансовете на тима да защити титлата си, са почти нулеви. Лацио пък загуби с 0:1 от Милан у дома и се намира на 9-о място в Серия “А”.

МБАПЕ ИЗСТРЕЛЯ ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН КЪМ 1/4-ФИНАЛИТЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА

Пари Сен Жермен не срещна особени трудности и в реванша с Реал Сосиедад от 1/8-финалите в Шампионската лига. Френският шампион спечели с 2:1 гостуването си в Испания, след като бе взел и първия мач на “Парк де Пренс” с 2:0. Така с общ резултат 4:1 от двете срещи парижани уверено продължават напред в турнира. Отново героят за гостите бе суперзвездата Килиан Мбапе, който реализира и двете попадения за своя тим и бе с основна роля за успеха.

Първият изстрел към една от двете врати в мача бе отправен от Килиан Мбапе. В 5-ата минута той шутира от границата на наказателното поле, но над вратата. В 15-ата минута по-добрата игра на гостите даде резултат. Килиан Мбапе получи пас в наказателното поле в близост до аутлинията, финтира защитник и с удар в далечния ъгъл отбеляза за 0:1. В 29-ата минута звездата на гостите бе близо до нов гол. Той бе намерен с пас по земя в близост до вратата и стреля от движение, но вратарят Ремиро направи блестящо спасяване с крак. В самия край на полувремето домакините успяха да стигнат до нещо по-интересно, като Кубо стреля от дистанция, но на сантиметри от вратата.

Още в началото на втората част парижани решиха всичко с втори гол. В 56-ата минута Килиан Мбапе изскочи на скорост зад защитата и останал очи в очи с вратаря, хладнокръвно отбеляза в близкия ъгъл на вратата за 0:2. В 63-ата минута домакините имаха шанс да се върнат в мача, след като Барененечеа отбеляза с глава, но голът не бе зачетен заради засада. Домакините продължаваха да търсят почетния гол и в 89-ата минута Оласгасти се озова на добра позиция пред вратата, но стреля над напречната греда.

Все пак секунди по-късно голът за Реал дойде. При едно центриране отдясно Донарума изби топката, но тя отиде в краката на Микел Мерино, който я прати в мрежата за 1:2.

В крайна сметка победата остана за ПСЖ, който продължава участието си в турнира на 1/4-финалите. Реал Сосиедад пък отпада, но с високо вдигната глава.