Черно море победи Левски и излезе на второ място в класирането на Първа лига

0
74

Среща от 29-ия кръг на efbet Лигата:

Черно море – Левски 3:1 (1:0)
Голмайстори: 1:0 Исмаил Иса (40-ата мин.), 1:1 Рикардиньо (51-ва мин.), 2:1 Андреас Калкан (67-ма мин.), 3:1 Атанас Илиев (81-ва мин.);

Стадион „Тича“;
Зрители – 6000;
Съдия – Владимир Вълков;

Жълти картони: Исмаил Иса, Андреяс Калкан (Черно море); Рикардиньо, Карлос Охене, Цунами, Билал Бари (Левски);

Състави:
Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Даниел Димов (62-ра мин. Пабло Гарсия), Илиан Илиев – младши (73-ата мин. Уеслен Жуниор), Васил Панайотов, Андреяс Калкан (88-ма мин. Машаел Алвес), Мазир Сула (87-ма мин. Николай Златев), Исмаил Иса (73-ата мин. Атанас Илиев);

Левски – Иван Андонов, Цунами, Карлос Охене, Рикардиньо, Джауад Ел Джемили, Евертон Бала, Патрик-Габриел Галчев, Патрик Мислович (77-ма мин. Билал Бари), Хоакин Фернандес, Кристиан Димитров, Марин Петков;

Черно море победи Левски с 3:1 и излезе на второто място във временното класиране на Първа лига.

“Моряците” имат в актива си вече 61 точки и изпревариха с точка тима на ЦСКА-София. Левски остава на петото място с 51 точки, с две по-малско от четвъртия Локомотив Пловдив, но „железничарите“ са и с мач по-малко. Лидер с 69 точки и мач по-малко е Лудогорец.

Пред пълните до краен предел трибуни на стадион “Тича” във Варна първата възможност в мача бе за домакините. Във втората минута Илиан Илиев–младши стреля опасно по земя от около 20-тина метра, но топката премина встрани от вратата.

Две минути след това Влатко Дробаров изпрати първия точен изстрел в срещата. Македонският бранител засече топката с глава след центриране от свободен удар, но ударът бе слаб и вратарят на Левски Иван Андонов улови.

В 12-ата минута бе първата възможност за гостите. Джавад ел Джемили стреля опасно от дистанция, но топката премина над вратата на Черно море.

В средата на полувремето гостите можеха да открият резултата. След центриране от корнер топката стигна до Хоакин Фернандес, който стреля от около десетина метра, но слабо и вратарят Иван Дюлгеров улови.

В 40-ата минута Черно море откри резултата. Васил Панайотов центрира остро отдясно в наказателното поле на гостите, където Исмаил Иса успя да засече топката и да вкара за 1:0. Таранът на “моряците” изпревари централните защитници на столичани и с удар от границата на вратарското поле прати топката в мрежата на Андонов.

Левски показа по-добро лице в началото на второто полувреме и усоя да изравни. В 51-вата минута Марин Петков пусна чудесен пас към Рикардиньо отляво в наказателното поле на домакините, а нападателят с топовен изстрел вкара за 1:1.

Равенството се задържа около четвърт час, тъй като Черно море отново поведе в резултата. В 67-мата минута Исмаил Иса бе изведен в чудесна позиция от Мазир Сула отдясно по атаката на домакините, напредна и стреля, но вратарят Иван Андонов успя да избие. Топката стигна до връхлитащия Андреас Калкан, който успя да вкара на опразнената врата за 2:1.

В 81-вата минута Черно море вкара нов гол. Хоакин Фернандес от гостите сбърка при изнасянето на топката, тя попадна у Уеслен Жуниор, който изведе в отлична позиция Атанас Илиев, който стреля, а въпреки намесата на вратаря Иван Андонов, топката влезе в мрежата на Левски за крайното 3:1.