ДОБРУДЖА ЗАГУБИ В ПЛОВДИВ И ВЕЧЕ Е НА ДЪНОТО ВЪВ ВТОРА ЛИГА

Добруджа загуби гостуването си на дублиращия отбор на Ботев (Пловдив) от 14-ия кръг на Втора футболна лига. “Канарчетата” се наложиха с 2:0 и пратиха добричкия тим на последното място в класирането. В герой за домакините се превърна дебютиралият Абдулайе Траоре, като роденият през 2003 година нападател вкара и двата гола. Със силни изяви се отчете и вратарят Християн Славков.

В 10-ата минута удар на Траоре бе спасен от вратаря, а след още толкова минути игра нападателят реализира първия си гол. „Жълто-зелените” сбъркаха при изнасяне на топката, тя попадна в Траоре и той без проблеми я прати в мрежата за 1:0. В 31-ата минута Никола Нейчев се пребори за кълбото след центриране от фаул и отправи удар от близка дистанция, но вратарят спаси. До края на първата част липсваха други положения и пред двете врати.

Втората част стартира със силен удар на Монир Ал Бадарин, пратил топката над напречната греда на гостите. В 50-ата минута добруджанци бяха близо до изравняването, но Християн Славков се намеси фантастично, отразявайки удар на останалия очи в очи с него Денислав Ангелов. Последва натиск на гостите, а в 68-ата минута нов удар на Ангелов, този път с глава, мина в опасна близост до пловдивската врата. В 74-ата минута Атанас Чернев пусна извеждащ пас към Самуел Акере, който се отскубна от отбраната, но не успя да отправи добър удар и пропусна. Секунди по-късно Акере пусна пас към Димитър Балинов, който остана очи в очи с вратаря на гостите, но ударът на бранителя бе отразен от стража. Три минути след това Славков се намеси по фантастичен начин, парирайки удар на Мартин Милушев. В ответната атака Монир Ал Бадарин разтресе напречната греда с мощен удар от 20 метра. Така се стигна до 85-ата минута, в която Траоре блесна за втори път. Нападателят напредна от центъра, залъга бранители и с удар в близкия ъгъл вкара за крайното 2:0.

9. Монтана 14    5      4      5      16:14       19
  10. Миньор 14 4      5      5      17:15       17

в Тетевен, ст. “Георги Бенковски”:

Литекс (Ловеч) – Струмска слава (Радомир)

Созопол (Созопол) – Беласица (Петрич)

Янтра 2019 (Габрово) – Спортист 2009 (Своге)

Добруджа 1919 (Добрич) – Монтана 1921 (Монтана)

30 октомври 2022 г., неделя, 14:30 ч.

Дунав от Русе (Русе) – ФК ЦСКА 1948 II (София)

31 октомври 2022 г., понеделник, 14:30 ч.

Лудогорец II (Разград) – Витоша (Бистрица)

Крумовград (Крумовград) – Ботев II (Пловдив)

ДЕСЕТ ОТ ДЕСЕТ ЗА СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ)

Септември (Тервел) надви Рилци в Добрич с 4:1 и продължава без грешка в първенството. Двубоят бе от десетия кръг на Североизточната трета лига. Заслужен успех за лидера, който доигра последните минути с намален състав.

Кристиян Пешков даде тон за успеха със силен шут след центриране на Денис Кадир в 3-ата минута. Скоро след това Георги Георгиев пропусна да заличи пасива на домакините. Десетина минути по-късно равенството беше възстановено, след като Дейвид Венциславов вкара от дузпа. В 32-ата минута Кристиян Пешков получи топката от Димитър Михалев и с шут от 25 метра я насочи в гредата, а оттам в мрежата за 1:2. Денис Кадир проби и подаде на Румен Николов, който реализира третото попадение 180 секунди преди почивката. Всичко приключи в 78-ата минута, когато Михалев завърши феноменален пробив с шут в горния ъгъл за окончателното 1:4. Малко след това Ивелин Кузманов фаулира футболист на Рилци и получи червен картон. Още голови положения създадоха тервелци, но грешаха в завършващата фаза на атаката.

29 октомври 2022 г., събота, 14:00 ч.

Септември 98 (Тервел) – Черноморец (Балчик)

Светкавица (Търговище) – Спортист (Г. Тошево)

Доростол (Силистра) – Волов (Шумен)

Дунав от Русе II (Русе) – Ботев (Нови пазар)

30 октомври 2022 г., неделя, 14:00 ч.

Лудогорец III (Разград) – Рилци (Добрич)

Локомотив (Русе) – Спартак 1918 II (Варна)

Устрем (Дончево) – Черноломец (Попово)

Черно море II (Варна) – почива

ПЪРВА ПОБЕДА ЗА ХАНДБАЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА

Хандбалистите на Добруджа постигнаха първата си победа в „А” група. В мач от четвъртия кръг на първенството, игран в зала „Русалка”, те се наложиха над състава на Чардафон (Габрово) с 29:27. Срещата бе много оспорвана, като в края на първото полувреме гостите имаха преднина от 4 гола – 15:11. След почивката домакините установиха игрово надмощие, успяха да изравнят в средата на втората част, а след това съвсем заслужено стигнаха до победата. Голяма заслуга за успеха има Михаил Нейчев, който отбеляза 11 гола.

В друг мач от кръга защитаващият титлата си Шумен 61 се наложи над гостуващия Спартак (Варна) с 25:19 (14:10). Шампионите постигнаха трета победа в трите си мача през сезона досега и делят първото място с пълен актив от 6 точки с носителя на националната  купа  Локомотив (Горна Оряховица). “Железничарите” постигнаха домакински успех над завърналия се в елита Фрегата (Бургас) с 25:21 (13:10) и продължават да водят в класирането заради по-добрата си голова разлика. На трето място е съставът на Левски с 5 точки, пред Спартак (Варна) с 4, Осъм с 3 точки, Фрегата и Добруджа с по 2 и Чардафон с 0. sportal.bg

СЕРИНА УИЛЯМС: ШАНСОВЕТЕ ДА СЕ ЗАВЪРНА СА ГОЛЕМИ

41-годишната американка Серина Уилямс заяви, че не се е отказала от тениса и че шансовете да играе отново, са „много високи“, след като вече даде индикации, че ще прекрати състезателната си кариера след провелото се през миналия месец Открито първенство на САЩ. „Не съм се отказала“, заяви Уилямс на конференция в Сан Франциско за промоцията на инвестиционната й компания „Серина Венчърс“. „Шансовете са много високи (да се завърне). Може да дойдете в дома ми, имам корт“, каза тенисистката.

През август американката коментира, че се „развива извън тениса“, но не бе категорична, че Откритото първенство на САЩ е бил последният й турнир. 23-кратната шампионка от Големия шлем заяви, че все още не е мислила за отказването си. „Събудих се, отидох на корта и осъзнах, че за първи път в живота си не се готвя за някакъв турнир, което беше доста странно. Все още опитвам да намеря баланс“, добави тогава Серина Уилямс.

ЗИНЕДИН ЗИДАН: СКОРО СЕ ЗАВРЪЩАМ

Легендата на френския футбол Зинедин Зидан потвърди, че не е далеч времето, когато ще възобнови треньорската си кариера. “Скоро ще се завърна. Почакайте още малко. Съвсем скоро ще е. Близо съм до това отново да започна работа”, каза Зидан пред RMC Sport.

50-годишният французин си почива от 2021 година. Преди това той спечели в три поредни сезона Шампионската лига с Реал (Мадрид), а освен това изведе „кралския клуб” до една титла в Ла Лига, две Суперкупи на Европа, две Суперкупи на Испания и трофея от Световното клубно първенство.

Името на Зидан няколко пъти беше свързвано с треньорския пост в Пари Сен Жермен, но през лятото клубът назначи Кристоф Галтие. Не е изключено Зизу да стане селекционер на Франция, ако Дидие Дешан реши да се оттегли след Мондиал 2022.

ПСЖ ПРЕДЛОЖИ НОВ ДОГОВОР НА МЕСИ

Лионел Меси мисли над предложение от Пари Сен Жермен за нов договор. Според информация на “Льо Паризиен” ръководството на френския гранд вече е отправило конкретна оферта към звездата. Идеята е Меси да преподпише до 2024 година, с опция за удължаването на контракта с още 12 месеца. В момента се обсъждат финансовите параметри по сделката. В клуба са оптимистично настроени за изхода на преговорите, защото Меси се чувства все по-комфортно в Париж, а и представянето му през настоящия сезон е на много високо ниво.

Аржентинецът премина в ПСЖ през 2021 година, след като напусна Барселона със статут на свободен агент. Неговият договор с френския гранд е до лятото на 2023 година.

От старта на сезона Меси има 11 мача с 6 гола и 9 асистенции в Лига 1. Освен това той се разписа два пъти в Шампионската лига.

МАТЕЙ КАЗИЙСКИ ЗАБИ 30 ТОЧКИ, ТРЕНТО СЕ ИЗМЪЧИ СЪС СЕНЗАЦИЯТА ЧИСТЕРНА

Българската волейболна звезда Матей Казийски и тимът на Итас Трентино (Тренто) записаха втора победа в италианската Суперлига. Воденият от Анджело Лоренцети тим надделяха над Топ Волей (Чистерна) с 3:2 (25:20, 18:25, 35:33, 21:25, 15:13) в мач от 4-ия кръг на Серия А1, изигран пред 2355 зрители в “BLM Group Арена” в Тренто.

Матей Казийски, който игра като диагонал на разпределителя, се представи изключително силно, заби 30 точки (1 блок, 58% ефективност в атака) и бе над всички в мача. Даниеле Лавия добави 22 точки, Алесандро Микиелето, който игра през първите 4 части, отбеляза 10 точки. Резервата Донован Дзаворонок и Сречко Лисинац записаха по още 9 точки. За Чистерна диагоналът Петър Дирлич заби 27 точки, Марко Седлачек добави 22 точки.

Тренто е 6-и във временното класиране с актив от 7 точки (2 победи, 3 загуби), Чистерна е на втора позиция с 10 точки (3 победи, 1 загуба). В следващия кръг Тренто среща Веро Волей (Монца) на 6 ноември (неделя), а Чистерна излиза срещу Ема Вилас Обей (Сиена) на 29 октомври (събота).

ГРИГОР ДИМИТРОВ ПРЕКЪСНА НЕГАТИВНАТА СЕРИЯ С БЪРЗА ПОБЕДА ВЪВ ВИЕНА

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров прекрати поредицата си от три поражения и стартира с бърза победа в тенис турнира от сериите АТР 500 във Виена. Топ ракетата ни се справи с 6:3, 6:4 срещу 66-ия в световната ранглиста бразилец Тиаго Монтейро, с когото досега не се беше срещал. Гришо записа и първи успех в зала, след като бе загубил предишните си два двубоя на закрити твърди кортове – в София и в Стокхолм. Той се намираше и в неприятната ситуация да загуби шест от последните си седем мача преди този, но сега може да гледа с повече оптимизъм за представянето си.

Следващото препятствие на Димитров в австрийската столица обаче е достатъчно сериозно – световният номер 8 и трети поставен в основната схема Андрей Рубльов. Руснакът води с 3-2 победи, като тази година елиминира Григор в Индиън Уелс, но пък нашият топ тенисист е спечелил единствената им предишна среща в зала – в Стокхолм през 2018-а.

За класирането си във втория кръг Димитров ще вземе 45 точки за световната ранглиста и 34 355 евро от наградния фонд, който достига общо 2 349 180 евро.

КАРЛОС АЛКАРАС СТАРТИРА С ПОБЕДА В БАЗЕЛ

Водачът в световната ранглиста Карлос Алкарас стартира с победа на турнира по тенис в зала в швейцарския град Базел с награден фонд 2 276 105 долара. Испанецът спечели срещу Джак Дрейпър (Великобритания) с 3:6, 6:2, 7:5 за 2:17 часа. Алкарас затвори срещата с третия си мачбол след силен удар от форхенд.

Турнирът в Базел трябваше да бъде завръщането на Роджър Федерер в родния му град. Но швейцарската легенда прекрати кариерата си миналия месец заради контузия в коляното. 19-годишният Алкарас и 20-годишният Дрейпър са на обща възраст под 41 години, на колкото е Федерер, като и двамата играха за първи път в Базел, където той спечели рекордните 10 титли от 2006-а до 2019-а.

45-ият в света британец проби два пъти сервиса на Алкарас и направи само три непредизвикани грешки в първия сет. Испанецът подобри играта си във втората част, взе подаването на съперника си два пъти и изравни резултата. В третия сет се игра равностойно до 4:4, след което Алкарас направи пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори мача.

Победата беше първата за испанеца в Тура, след като спечели първата си титла от Големия шлем на Откритото първенство на САЩ миналия месец. Той загуби в два сета от Давид Гофен в мач от първия кръг преди три седмици в Астана (Казахстан). Гофен пък загуби в Базел след поражение от 44-ия в световната ранглиста американец Брендън Накашима с 6:2, 6:7(4), 4:6. Белгиецът получи “уайлд кард” в турнира, където загуби на финала през 2014 година от Федерер.

НАША ШАМПИОНКА ПО КАРАТЕ ПРЪСКА ЧАР И СЕКСАПИЛ

Сред българските спортистки има много красавици и Валерия Лозанова със сигурност е сред най-впечатляващите. Чаровната националка по карате киокушин има една дузина титли и купи от световни и европейски първенства, както и черен колан.