ДОБРУДЖА УДАРИ ДУБЪЛА НА ЛУДОГОРЕЦ С 3:2

Отборът на Добруджа стигна до много важна победа над дублиращия състав на Лудогорец с 3:2 и временно се отдалечи от опасната зона във Втора професионална футболна лига. С успеха си на стадион „Дружба” добричлии продължават добрата си серия и вече 4 поредни шампионатни срещи не познават вкуса на загубата. Така те вече имат 36 точки и са на 14-о място в класирането. „Жълто-зелените” се откъснаха с 6 точки от отборите в зоната на изпадащите тимове, а до края на първенството остават още 5 кръга.

В герой на мача се превърна Андриян Димитров, който отбеляза две от попаденията за домакините и бе с голяма заслуга за третото, реализирано от Денислав Станчев. За Лудогорец II над всички бе най-новото попълнение Игор Тиаго, който вкара два гола, но те се оказаха недостатъчни за “орлите” да си тръгнат поне с точка от Добрич.

Домакините започнаха срещата по-добре и откриха резултата в 15-ата минута. Андриян Димитров овладя топката при ъглов удар и стреля неспасяемо за 1:0. Само две минути по-късно Димитров направи хубав пробив, но този път изстрелът му срещна гредата. За щастие на добричлии, кълбото попадна у Денислав Станчев, който отблизо удвои аванса на своя тим. В 21-ата минута Игор Тиаго получи страхотно подаване зад гърба на противниковата защита и хладнокръвно преодоля Димитър Илиев. Седим минути преди края на първото полувреме Андриян Димитров отново изведе Добруджа с два гола преднина, след като бе намерен в наказателното поле на “орлите” и направи 3:1. Четвърт час преди края на редовното време Тиаго също отбеляза второто си попадение, разписвайки се от дузпа, и оформи крайното 3:2.

• ВТОРА ПРОФЕСИОНАЛНА ЛИГА

РЕЗУЛТАТИ – XXXIII КРЪГ

Левски 2020 (Лом) – Марек 1915 (Дупница)     0:3 сл.

6. Струмска слава 32   15   7     10       37:31     52
  7. Миньор 31   14   9     8     38:32     51

29 април 2022 г., петък, 17:00 ч.

Ботев II (Пловдив) – Струмска слава 1927 (Радомир)

30 април 2022 г., събота, 17:00 ч.

Марек 1915 (Дупница) – Монтана 1921 (Монтана)

Созопол (Созопол) – Септември (София)

Миньор (Перник) – ФК ЦСКА 1948 II (София)

Янтра 2019 (Габрово) – Марица 1921 (Пловдив)

Септември (Симитли) – Литекс (Ловеч)

Хебър 1918 (Пазарджик) – Добруджа 1919 (Добрич)

Лудогорец 1945 II (Разград) – Левски 2020 (Лом) – сл.

1 май 2022 г., неделя, 16:30 ч.

Етър ВТ (В. Търново) – Спартак (Варна) – пряко по Диема спорт

Спортист 2009 (Своге) – почива

ИЛИЯ ПЕТКОВ СЪС 100% ЕФЕКТИВНОСТ В АТАКА

Добричлията Илия Петков и тимът на Сен Куентен се класираха за битка за промоция в елита на Франция, информира sportal.bg. Воденият от Дарио Джукич отбор надигра Гран Нанси с 3:0 (25:18, 25:23, 25:21) във втория полуфинал от второто ниво на шампионата – Лига Б. На финала Сен Куентен ще срещне победителя от двойката Сен Назар – Сен Жан д′Илак. Третият двубой помежду им се изигра късно вчера.

Илия Петков се отчете с 9 точки – един блок и 100% ефективност в атака. Най-резултатен бе Даниел Мартинш де Пиньо със 17 точки (2 аса), с 12 точки завърши Жером Клер (1 блокада) и бе отличен за MVP. За съперника Виктор Родригес бе единствен с двуцифрен актив – 10 точки. sportal.bg

ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ХЕБЪР ОТНОВО ТРИУМФИРАХА С ТИТЛАТА

Отборът на Хебър (Пазарджик) спечели златен требъл в България през този сезон. Възпитаниците на Камило Плачи се наложиха над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:17, 25:27, 25:23, 25:15) в третия финален двубой , който се игра в зала “Младост” в Бургас. Така пазарджиклии спечелиха втория си пореден трофей в елита, реализирайки златен требъл – след спечелените Суперкупа и Купа на България. Момчетата на Камило Плачи спечелиха финалната серия с 3-0 победи.

Финал №3 започна изключително равностойно. Равенството се запази до 3:3. След това гостите установиха надмощие и поведоха с  22:15. Атака на Теодор Тодоров изведе Хебър до геймбол при 24:16. Нова мощна така на Теодор Тодоров в центъра и 25:17 за шампионите в първата част.

Калоян Балабанов изведе Нефтохимик напред с 4:2 в началото на втората част. След това играта бе много оспорвана и премина през няколко изравнявания на резултата. Якопо Масари атакува мощно от зона 4 и изведе Хебър до геймбол при 25:24. Блокаут на Николай Учиков възстанови равенството. Юлиус Фиркал игра с блокадата и Нефтохимик стигна до геймбол при 26:25. Двоен блок спря атака на резервата Пламен Шекерджиев и Нефтохимик спечели втората част с 27:25.

Шампионите поведоха с 4:1 в началото на третата част, но след това отново имаше няколко изравнявания на резултата – 9:9, 10:10, 16:16, 22:22. Шампионите поведоха с 23:22. Ас на Николай Къртев и Хебър стигна до геймбол при 24:22. Николай Николов върна една точка – 23:24. Брадли Гънтър отигра атака от зона 2 и Хебър спечели третата част с 25:23.

Четвъртата част вървеше равностойно до 8:8. След това Хебър взе инициативата и стигна до мачбол при 24:14. Тодор Алексиев заби последната шампионска точка в мача за 25:15 и 3:1 гейма във финал №3.

РОДЖЪР ФЕДЕРЕР ПОТВЪРДИ УЧАСТИЕТО СИ НА ТУРНИРА В БАЗЕЛ

Роджър Федерер e потвърдил участието си на турнира в своя роден град Базел през октомври, съобщиха организаторите. Въпреки това продължават съмненията кога 20-кратният носител на титли от Големия шлем ще се върне в игра след проблема му с коляното. Бившият номер едно в света, който ще навърши 41 през август, не е играл от юли миналата година, когато отпадна от Уимбълдън на четвъртфиналите срещу Хуберт Хуркач.

Федерер претърпя две операции на коляното през 2020 г. и се завърна през миналата година, но имаше още една операция на коляното след Уимбълдън, която го принуди да пропусне втората половина на сезона. През февруари Федерер потвърди плановете си да си партнира с испанеца Рафа Надал на „Лейвър Къп” в Лондон през септември. Турнирът „Swiss Indoors“ ще се завърне в календара след двегодишно отсъствие поради пандемията и е предвидено да се проведе между 24-30 октомври.

Федерер е рекорден десеткратен победител в Базел и ще се завърне като действащ шампион на събитието, където не е губил от 2013 г. sportal.bg

ДЖОКОВИЧ СЕ ИЗВИНИ НА ФЕНОВЕТЕ В БЕЛГРАД

Световният номер 1 Новак Джокович се извини на феновете в Белград след загубения финал срещу руснака Андрей Рубльов. Сърбинът нямаше физически сили за четвърти пореден обрат на турнира от сериите АТР 250 и отстъпи с 2:6, 7:6(4), 0:6 за 2 часа и 29 минути игра. “Извинявам се на всички за този трети сет. Тенисът е индивидуален спорт и когато нещо се счупи, умира целият двигател. Тази седмица беше много емоционална и благодаря на всички, които ме подкрепяха до финала”, коментира Ноле.

ДИЛИЪН УАЙТ СЕ ОПЛАКА, ЧЕ ТАЙСЪН ФЮРИ Е ДЕЙСТВАЛ НЕПОЗВОЛЕНО, И ПОИСКА РЕВАНШ

Дилиън Уайт, който допусна трета загуба на професионалния ринг в 31 мача след поражението си от Тайсън Фюри в спор за пояса на Световния боксов съвет (WBC), заяви, че съперникът му е действал непозволено. Пред близо 94 хиляди зрители на стадион „Уембли“ в Лондон Фюри нокаутира Уайт в шестия рунд. Това бе втора успешна защита на пояса от страна на Фюри, който доминираше по всички показатели през цялото време на ринга.

Според Дилиън Уайт, Фюри го е блъснал извън правилата по време на срещата и настоя за реванш. „Той ме бутна, а при падането си ударих главата. Това не е борба, а бокс. Трябваше да получа допълнително време, за да се възстановя, а след това мачът да бъде подновен“, коментира Уайт пред Sky Sports. „Фюри казва, че ще се откаже, но се надявам да не прекратява кариерата си, защото искам реванш“, добави Дилиън Уайт.

МАНЧЕСТЪР СИТИ И РЕАЛ СПРЯХА ДЪХА НА ЦЕЛИЯ СВЯТ, НО ВСИЧКО ЩЕ СЕ РЕШИ В МАДРИД

Манчестър Сити взе преднина от 4:3 срещу Реал (Мадрид) в първи полуфинал от Шампионската лига, игран на “Етихад”. Срещата се превърна в една от най-атрактивните в турнира от години насам, като наред със седемте гола зрителите видяха и доста пропуски. Домакините на три пъти повеждаха с по две попадения, но съперникът не се отказваше и запази големи шансове да продължи напред.

Първенецът на Англия впечатли с мощта си в атака и набързо дръпна с 2:0 след попадения на Кевин Де Бройне (2’) и Габриел Жезус (11’), а след това пропусна да реализира трето попадение. Неузнаваемите до момента испанци обаче напомниха за себе си с гол на Карим Бензема (33’). Осем минути след началото на второто полувреме Фил Фоудън върна добрия аванс на своите, но Винисиус Жуниор (55’) веднага отговори с гол за Реал. Попадение на Бернардо Силва в 74-ата минута докара нещата до 4:2, но в 82-ата Бензема вкара от наказателен удар. При 2:1 пък Марез удари греда.

Реваншът на “Бернабеу” ще бъде на 4 май (сряда), като крайният победител ще спори с по-добрия измежду Ливърпул и Виляреал.

БЕНЗЕМА ИЗПРЕВАРИ ЛЕВАНДОВСКИ

Карим Бензема вкара два от головете за Реал (Мадрид) при загубата с 3:4 от Манчестър Сити в първи полуфинал от Шампионската лига и излезе начело в листата на стрелците в турнира. Френският национал вече има 14 гола от старта на турнира и задмина Роберт Левандовски от Байерн (Мюнхен), който остана с 13 попадения, а отборът му вече отпадна.

Бензема е неудържим във фазата на директните елиминации. Той заби три гола на Пари Сен Жермен и четири на Челси, а сега добави и две попадения във вратата на Ман Сити. На трето място сред голмайсторите в Шампионската лига е Себастиан Алер от Аякс с 11 точни изстрела, но и неговият тим е аут от състезанието. Четвърти с 8 гола е Мохамед Салах от Ливърпул.

В цялата си кариера Бензема има 85 гола в Шампионската лига, а с повече от него са само Кристиано Роналдо (140), Лионел Меси (125) и Роберт Левандовски (86).