ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА 07 С ТРЕТА ПОБЕДА В ПЪРВЕНСТВОТО

Волейболният отбор на Добруджа 07 записа третата си победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Лазар Лазаров тим победи без особени проблеми като гост Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:19, 26:24, 25:22) в среща от 8-ия кръг, играна в зала “Иван Вазов”, информира sportal.bg. След този успех добричлии са 10-и във временното класиране с 3 победи, 5 загуби и 9 точки. Берое пък е на 14-о място в таблицата със само 1 победа, 7 загуби и 3 точки. В следващия 9-и кръг Добруджа гостува на Сливнишки герой (Сливница), а старозагорци са гости на шампиона Хебър (Пазарджик) в “Арена Асарел” в Панагюрище. И двата мача са в събота (4 декември) съответно от 17,00 и 18,30 часа.

Най-полезни за Добруджа станаха Георги Михалев (1 ас и 52% ефективност в атака) и Явор Генов (3 блока, 57% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане) с 16 и 15 точки за победата. За домакините от Берое Иван Чолев и Симеон Александров приключиха с 14 и 13 точки.

ЕТЪР СЕ ВЪРНА НА ВЪРХА ВЪВ ВТОРА ЛИГА СЛЕД ПОБЕДА С 3:0 НА СТАДИОН „ДРУЖБА”

Етър се наложи над Добруджа като гост с класическото 3:0 в последния мач от 19-ия кръг и отново се изкачи на върха във Втора лига. Футболистите на Веселин Великов контролираха събитията на терена през целия двубой и съвсем заслужено стигнаха до успеха. Добруджанци пък продължават негативната си серия и вече 6 последователни мача не са стигали до успех в шампионата. Отборът, воден от Атанас Атанасов, заема предпоследно място в класирането с актив от 15 точки.

Етър откри резултата още с първата по-опасна ситуация в двубоя. Ловре Кнежевич се измъкна между няколко противникови футболисти, направи двойно подаване с Радослав Апостолов и излязъл очи в очи със стража на домакините, го преодоля хладнокръвно. В средата на първото полувреме Николас Фемия пропиля чудесна възможност да удвои аванса на своя тим. Здравко Илиев предостави добро центриране в наказателното поле, но офанзивният футболист на “виолетовите” стреля встрани от целта. Домакините създадоха първото си интересно положение в 36-ата минута. Том се отличи със страхотни индивидуални действия по десния фланг и подаде към Стефан Митев, който от движение нанесе неточен удар. До почивката Етър можеше да отбележи и второ попадение, след като Даниел Младенов бе изведен сам срещу Димитър Илиев и само добрата намеса на стража на добричлии запази резултата непроменен.

Втората част започна равностойно, а в 58-ата минута Радослав Апостолов засече с глава центриране от корнер, но изстрелът му профуча над горната греда. Малко след като измина час игра на стадион “Дружба” Даниел Младенов нанесе втори удар по амбициите на Добруджа. Нападателят на “виолетовите” бе оставен необезкопояван в близост до точката за изпълнение на дузпа и от движение прати кълбото в мрежата на домакините. В 77-ата минута Николай Янков се оказа на точното място, за да поеме избитата от ъглов удар топка, и с добре насочен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата направи резултата класически. В самия край на мача Етър можеше да направи победата си още по-изразителна. Ромееш Ивей получи кълбото на отлична стрелкова позиция и нанесе удар, но със сетни усилия стражът на Добруджа успя да избие топката в страничния стълб.

1. Етър ВТ 18 13     1       4       44:20         40
  2. Миньор 18     11     6       1       26:11         39

1 декември 2021 г., сряда, 14:30 ч.

Марек 1915 (Дупница) – Септември (Симитли)

Хебър 1918 (Пазарджик) – Янтра 2019 (Габрово)

Лудогорец 1945 II (Разград) – Миньор (Перник)

Литекс (Ловеч) – Ботев II (Пловдив)

Марица 1921 (Пловдив) – Спортист 2009 (Своге)

ФК ЦСКА 1948 II (София) – Монтана 1921 (Монтана)

Спартак 1918 (Варна) – Нефтохимик 1962 (Бургас) – анулиран

Септември (София) – Струмска слава 1927 (Радомир)

2 декември 2021 г., четвъртък, 14:30 ч.

Левски 2020 (Лом) – Етър ВТ (Велико Търново)

Добруджа 1919 (Добрич) – Созопол (Созопол)

ЛИВЪРПУЛ СЕ РАЗВИХРИ СРЕЩУ САУТХАМПТЪН

Ливърпул записа трета поредна победа, без да допусне гол. Мърсисайдци спечелиха с 4:0 домакинството си на Саутхамптън и имат 10 отбелязани гола в последните си три мача. Те са и единственият отбор, който се е разписвал във всичките си срещи във Висшата лига през този сезон.

Диого Жота се отличи с две попадения. Португалецът откри резултата във втората минута и удвои аванса на домакините след половин час игра. Тиаго се разписа във втори пореден мач, като направи резултата 3:0 в 37-ата минута, а Вирджил ван Дайк вкара четвъртия гол в 52-ата минута. Отборът на Юрген Клоп временно излезе на второ място и се доближи на точка от лидера Челси.

СВЕТОВНИЯТ ШАМПИОН СПЕЧЕЛИ ОТКРИВАЩИЯ СТАРТ ЗА СЕЗОНА В БИАТЛОНА

Световният шампион Стурла Холм Легрейд от Норвегия спечели индивидуалната дисциплина на 20 км от първия старт за новия сезон на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд. 24-годишният Легрейд, който остана втори в генералното класиране през миналия сезон, повали всичките 20 мишени и измина трасето за 50:04.0 минути. За норвежеца това в осма индивидуална победа в кариерата за Световната купа и общо 11-а.

Втори завърши неговия сънародник Тарей Бьо, който допусна две грешки в четирите стрелби и остана на 59.2 секунди след Легрейд. Французинът Симон Дестьо остана трети с две наказателни минути и пасив от 1:00.6 минута. Още двама норвежци завършиха в топ 6. Носителят на Световната купа за миналия сезон Йоханес Тингес Бьо завърши на пето място с две грешки и изоставане от 1:28.5 минута, а шести бе Сиверт Бакен без пропусната мишена и пасив от 1:29.4 минута.

Българите направиха слабо състезание. Благой Тодев финишира 81-ви с три наказателни минути и пасив от 7:34.3 минути, Владимир Илиев остана 83-и с шест грешки и пасив от 7:41.8 минути, Антон Синапов е 108-и с осем пропуснати мишени и на 11:15.0 минути след победителя, а Димитър Герджиков е 110-и от 114 завършили с 10 грешки и пасив от 12.59.8 минути. sportal.bg

КУБРАТ ПУЛЕВ НОКАУТИРА ФРАНК МИР В ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА НА ПЪРВИЯ РУНД

Най-успешният български професионален боксьор Кубрат Пулев нокаутира Франк Мир в последната секунда на първия рунд в революционния формат “Триадна битка” на галавечер в Тексас, организирана от “Трилър”.

Пулев започна с ляв прав в тялото и ляв прав в главата, което провокира Мир веднага да влезе в клинч и да започне да придържа ръцете на съперника. Двамата разменяха къси юмруци в главата, а при отдръпването Кобрата вкара хубава комбинация ляв-десен в целта. Нова такава успешна канонада видимо разклати Мир, който определено изпитваше трудности да се придържа на крака. Още един унищожителен десен прав в главата на американеца го разлюля и той изглеждаше в безсъзнание, независимо че стоеше на крака. Кубрат вкара още едно ляво кроше и после спортсменски не нанесе повече поражения на Мир, а реферът Дан Миралиота с голямо закъснение маркира ТКО в самия край на рунда. “Съперникът ми е много добър и го уважавам, той е шампион в ММА. Но бях прекалено добър, прекалено бърз за него и той изобщо не виждаше ударите. Това е невероятен нов формат и може би това е бъдещето.

ММА е добър спорт, но боксът е на по-високо ниво”, каза Пулев, който получи и шампионски пояс на “Триадната битка” в чест на победата.

Като цяло превъзходството на Кобрата беше видимо от първото размахване на ръце в триъгълния ринг. Капитанът на “отбор ММА” Куинтън Джаксън пък опита да се оправдае с това, че Мир е бил контузен, но не е искал да разваля битката и затова е излязъл срещу българския боксьор.

ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ И ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) СЕ КЛАСИРАХА ЗА ФИНАЛИТЕ НА КУПАТА НА РУСИЯ

Пламен Константинов класира водения от него тим на Локомотив (Новосибирск) за турнира „Финал 4“ на Купата на Русия, който ще се проведе на 25 и 26 декември в Санкт Петербург. Домакин на надпреварата е вешешампионът Зенит(Санкт Петербург).

Волейболистите на Локомотив победиха в последната си трета среща от полуфиналния етап на турнира в Новосибирск Енисей (Красноярск) с 3:2 (25:21, 23:25, 25:16, 20:25, 16:14). Така Локо спечели първото място на турнира в Новосибирск с актив от 8 точки и ще се бори за трофея в края на месец декември.

Възпитаниците на Пламен Константинов спечелиха първата част с 25:21 и така подпечатаха класирането си за „F 4“. Във втората част Пламен Константинов пусна в игра 6 нови волейболисти, като само Джон Гордън Перин от титулярите остана в игра до края на мача. „Железничарите“ можеха дори да загубят двубоя, след като Енисей стигна до мачбол при 14:13 в тайбрека, който дойде след технично отиграване в атака на национала ни Тодор Скримов. Две поредни успешни атаки на капитана Павел Круглов изведоха Локомотив до мачбол при 15:14. Троен блок на тима от Новосибирск срещу атака на Тодор Скримов донесе успеха на домакините в тайбрека с 16:14 и в мача с 3:2 гейма.

Павел Круглов заби 24 точки (1 ас, 3 блока, 59% ефективност в атака) за успеха на Локомотив. Джон Гордън Перин добави още 15 точки (2 аса, 42% ефективност в атака, 20% перфектно и 40% позитивно посрещане).

БАРСЕЛОНА ИЗСТРАДА ПЪРВАТА СИ ПОБЕДА КАТО ГОСТ В ЛА ЛИГА

Отборът на Барселона спечели по труден начин гостуването си на Виляреал с 3:1 в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. Френки де Йонг (48’), Мемфис Депай (88’) и Филипе Коутиньо (90+4’) бяха точни за каталунците, а Самуел Чуквуезе (76’) се разписа за „Жълтата подводница“. Така „блаугранас“ записаха първата си шампионатна победа като гости през сезона.

Чави Ернандес направи само две промени в стартовия си състав. Ерик Гарсия беше титуляр вместо Клеман Лангле, а Абде замени Юсуф Демир. В центъра на атаката отново беше поставен Депай. Гостите пък разчитаха в нападение на Йереми Пино и Арно Данжума.

В четвъртата минута Абде стреля с глава след центриране от корнер, но Херонимо Рули успя да избие топката за нов ъглов удар. В шестата минута Данжума пресече пас назад на Гарсия и отправи удар, който беше спрян с ръка от Жерард Пике. Дузпа обаче не последва. В осмата минута Депай нанесе изстрел, който профуча покрай вратата. Секунди по-късно Гави също пробва шут, който се отби в страничната греда. В 19-ата минута Френки де Йонг изведе Депай на чудесна позиция, но нападателят прати топката в аут. В 26-ата минута изстрел на Ману Тригерос предизвика корнер. При последвалото му изпълнение Пино игра с глава, но не намери целта. В 33-ата минута Пау Торес също пропусна да се разпише след корнер. В 39-ата Данжума нахлу в наказателното поле и стреля, но Марк-Андре тер Стеген отрази неговия шут. В 42-ата при центриране от фал Алфонсо Педраса опита воле, което се оказа неточно.

В 48-ата минута Жорди Алба също пробва воле, а Депай протегна крак и се опита да преодолее Рули. Вратарят изби топката, но Френки де Йонг беше точен от добавката. Голът веднага беше отменен поради засада, но след дълго преразглеждане с ВАР се оказа, че такава няма, и попадението все пак беше зачетено. В 64-ата домакините поискаха дузпа за фал на Гарсия срещу Раул Албиол, но такава не беше отсъдена. В 71-ата минута Алба беше принудително заменен от Оскар Мингеса. В 74-ата Тригерос стреля опасно, но прати топката над вратата. Само две минути по-късно именно той намери с пас резервата Чуквуезе, който с чудесен шут изравни резултата. В 83-ата минута Тригерос се отчете с пропуск. Малко след това Данжума нахлу в наказателното поле и отправи удар по земя, който мина на сантиметри от вратата. В 88-ата минута Тер Стеген изрита топката, а резервата Первис Еступинан се опита да върне топката с глава към своя вратар. Депай обаче се пребори за нея с Албиол, заобиколи Рули и с удара си възстанови преднината на гостите. В добавеното време влезлият като смяна Филипе Коутиньо си спечели дузпа след фал на Хуан Фойт. Именно бразилецът оформи крайния резултат с точно изпълнение от бялата точка.

Така Барселона се изкачи на 7-ото място в класирането с актив от 23 точки, докато Виляреал е на 12-ата позиция с 16.