ДОБРУДЖА 07 НАДИГРА С 3:0 ДУНАВ В РУСЕ

Волейболистите на Добруджа 07 постигнаха първата си победа за новия сезон в Efbet Супер Волей. Момчетата на Лазар Лазаров надиграха като гости Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:23, 25:23) в среща от втория кръг, проведена в зала “Дунав”. Така добричлии имат 1 победи, 1 загуба и 3 точки, с колкото е и Дунав. В следващия кръг Добруджа ще гостува на Монтана, докато русенци са гости на новака Сливнишки герой (Сливница). И двата мача са на 2 ноември, съответно от 18,30 и 17,00 часа, информира sportal.bg.

Добруджа 07 тръгна силно в първия гейм и поведе с 4:1. В следващите минути възходящата линия се запази, като се оформи повече от стабилна преднина. Домакините от Дунав наваксаха част от разликата, но не бе достатъчно – 25:18 и 1:0 за добричлии. Във втората част двата тима бяха равностойни до 9:9. След това Дунав успя да се откъсне, но не можа да стигне до положителен развой. Добруджа 07 изравни и обърна, след което затвори гейма с минималното 25:23. Добричлии поведоха и в третата част и въпреки напора на русенци записаха ново 25:23 и 3:0.

Най-полезни за Добруджа бяха Явор Генов (1 блок, 63% ефективност в атака и 83% позитивно посрещане) и Златко Кьосев (1 блок, 1 ас, 52% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) с по 13 точки за победата. За тима на Дунав Петър Христосков реализира 15 точки (2 аса и 57% ефективност в атака).

Съставът Добруджа 07: Николай Манчев 2, Георги Михалев 12, Явор Генов 13, Златко Кьосев 13, Светослав Арнаудов 5, Александър Кордев 9 – Самуил Василев-либеро (Димитър Василев).

ХЕБЪР СИ ТРЪГНА С ТРИТЕ ТОЧКИ ОТ ДОБРИЧ

Отборът на Добруджа записа осмата си загуба във втора професионална футболна лига. В среща от 15-ия кръг, проведена на стадион „Дружба” в Добрич, Хебър се наложи с минималното 1:0. Единственото попадение падна още в 5-ата минута на мача, като точен бе Живко Петков. Нападателят се оказа най-съобразителен след едно разбъркване при корнер.

В 16-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Андриян Димитров получи набързо два спорни жълти картона и напусна терена. Макар и в намален състав „жълто-зелените” търсеха изравнително попадение, имаха своите възможности, но грешаха в завършващата фаза на атаката.

След тази победа Хебър оглави класирането във втория ешелон с 34 точки. Добруджа пък остана на 17-а позиция с 13 точки.

2. Етър ВТ 15   11   1     3     42:17     34
  3. Миньор (Пк) 15   9     5     1     24:12     32

3 ноември 2021 г., сряда, 14:30 ч.

Септември (Симитли) – Добруджа 1919 (Добрич)

Янтра 2019 (Габрово) – Литекс (Ловеч)

Миньор (Перник) – Марица (Пловдив) – пряко по Диема спорт

Ботев II (Пловдив) – Септември (София)

3 ноември 2021 г., сряда, 15:00 ч.

Монтана 1921 (Монтана) – Нефтохимик (Бургас)

4 ноември 2021 г., четвъртък, 14:30 ч.

Марек 1915 (Дупница) – Лудогорец II (Разград)

Хебър 1918 (Пазарджик) – Левски 2020 (Лом)

Етър ВТ (Велико Търново) – ФК ЦСКА 1948 II (София)

Спортист 2009 (Своге) – Струмска слава (Радомир)

4 ноември 2021 г., четвъртък, 17:30 ч.

Созопол (Созопол) – Спартак (Варна) – пряко по Диема спорт

ЛОКО (ПЛОВДИВ) РАЗПИЛЯ ЦСКА – СОФИЯ НА “АРМИЯТА”

ЦСКА – София допусна малко очаквано поражение с 1:3 като домакин на Локомотив (Пловдив)в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. В герой за „смърфовете” се превърна бившият футболист на „червените” Георги Минчев, който наниза хеттрик – в 49-ата, 55-ата и 66-ата минута. Почетното попадение за домакините вкара Йоан Баи в 84-ата минута.

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка още с началния съдийски сигнал. В 19-ата минута халфът на гостите Петър Витанов напусна контузен терена след сблъсък с Кери, а на негово място се появи Емил Янчев. В 22-ата минута Илиев изведе отлично Умарбаев сам срещу Бусато, но халфът се засуети, а и предпочете да подава, вместо да шутира, което се оказа грешка. Пет минути по-късно Умарбаев центрира много опасно от фаул, но няколко играчи на пловдивчани се разминаха с топката. В 37-ата минута Йомов проби отдясно до аутлинията и центрира към Вилдсхут. Нидерландецът шутира, но изстрелът му бе блокиран от бранител в черно-бяло. Секунди по-късно дойде най-доброто положение за гол до този момент. Кери намери Вилдсхут, крилото преодоля Гомис и излезе очи в очи с Рейдър, но вратарят на „смърфовете” спаси. В 43-ата минута Мухар стреля от границата на големия пеналт, но в аут. Две минути по-късно Умарбаев завърши с удар добра атака на пловдивчани отдясно, но Бусато спаси.

Четири минути след почивката Локомотив откри резултата. Томашевич поде атака отляво и отправи прострелно центриране, което Минчев засече с глава, за да простреля Бусато. След изпълнение на корнер в 55-ата минута последва сериозно меле в наказателното поле на „червените”. След него Вион отклони топката с глава при единоборство с Паскалев, но към непокрития Минчев, който ефектно вкара втория си гол в срещата. В 66-ата минута Минчев оформи своя хеттрик след брилянтен пробив и подаване на Димитър Илиев. Капитанът на Локо преодоля двама противникови състезатели отдясно и центрира на задната греда, където Минчев смачка във въздуха Турицов и с глава реализира третото си попадение. В 84-ата минута „червените” намалиха изоставането си след отличен пробив и подаване на Йомов отляво, което намери на задната греда Баи и крилото вкара в празната врата. В тази ситуация и стражът на гостите Рейдър подцени ситуацията, оставяйки центрирането да мине покрай него и да стигне до Баи.

До края на мача ЦСКА – София опита да наложи някакъв по-сериозен натиск, но той бе по-скоро хаотичен, с центрирания от всяка точка на терена и високите защитници на Локо се справиха с него.

ЗВЕРЕВ ВДИГНА ПЕТА ТИТЛА ПРЕЗ СЕЗОНА

Александър Зверев спечели титлата от турнира по тенис на твърди кортове във Виена (Австрия). На финала поставеният под номер 2 в схемата представител на Германия се наложи трудно със 7:5, 6:4 над Франсес Тиафо.

Зверев постигна решителен пробив за 7:5 в 12-ия гейма на първата част, за да вземе аванс в двубоя. Във втория сет събитията се развиха по подобен начин и Александър Зверев отново спечели последното подаване в срещата на американския квалификант, за да оформи крайното 6:4.

Това е пета титла за Зверев през настоящия сезон. До момента германският тенисист е спечелил петте си финала, в които е участвал. Франсес Тиафо има само една победа в седемте си двубоя срещу заемащия четвърта позиция в световната ранглиста Зверев. Американецът, който впечатли с няколко победи след обрати в австрийската столица, спечели срещу германеца в Синсинати през 2017 година. sportal.bg

ГРИГОР ТРЕНИРА С ДЖОКОВИЧ В ПАРИЖ

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров и рекордьорът по титли от “Големия шлем” Новак Джокович тренираха заедно в Париж в съобта и неделя като част от подготовката си за започващия последен за годината турнир от сериите “Мастърс”.

Именно във френската столица Ноле ще изиграе предпоследната си надпревара от календара на АТР, преди да се насочи към Финалите в Торино. Гришо пък за последен път ще опита да направи сериозен рейд в турнир от най-високата категория през този сезон, след като го направи в Индиън Уелс, достигайки полуфиналите.

Григор не участва в “Мастърс”-а в Париж миналата година заради физически проблеми, а през 2019-а се класира на полуфиналите, като загуби именно от Джокович след оспорвана битка.

ЦЕЦО СОКОЛОВ СЪС 17 ТОЧКИ, ДИНАМО С НОВА ПОБЕДА В РУСИЯ

Волейболният ни национал Цветан Соколов и шампионът на Русия Динамо (Москва) постигнаха втора поредна и общо 4-а победа от началото на сезона в местната Суперлига. Соколов и компания се наложиха у дома над силния тим на Кузбас (Кемерово) с 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:15) в мач от 5-ия кръг на шампионата.

По този начин Динамо е на 3-о място във временното класиране с 4 победи, 1 загуба и 11 точки. В следващия 6-и кръг шампионите са гости на гранда Зенит (Казан). Дербито на кръга е в събота (6 ноември).

Цецо Соколов изигра поредния си отличен мач за Динамо и стана най-полезен със 17 точки (3 блока и 50% ефективност в атака) за победата. Също 17 точки заби и Денис Богдан (3 блока, 3 аса, 50% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане), а Ярослав Подлесних добави още 16 точки (2 аса, 44% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане) за успеха. За гостите от Кузбас Александър Маркин реализира 11 точки (1 блок, 1 ас, 36% ефективностт в атака и 37% позитивно посрещане), а Евгений Сивожелез и Михаил Щербаков се отчетоха с по 9 точки.