Рускиня нанесе втора загуба на Нургюл Салимова в Торонто

0
73

Българската шахматна сензация Нургюл Салимова загуби от рускинята Александра Горячкина в 6-ия кръг от турнира на претендентките за световната титла в Торонто (Кан).

За българката поражението бе второ и тя остава с 2,5 точки. Те отреждат на 20-годишната Нургюл 5-о място във временното класиране.

Миналото лято Салимова отстъпи срещу Горячкина във финала на световната купа след тайбрек.

В 7-ия кръг, с който приключва първото от двете завъртания в турнира, Салимова ще играе с черните фигури срещу другата руска шахматистка – Катерина Лагно.

В класирането начело с 4,5 точки е китайката Тан Чжони. Втора с 4 е Горячкина, а на трета позиция е Лагно с 3,5 т.

Следва китайката Лей Тинцзие с 3 т., пред Салимова и Вайшали с по 2,5.

На последните две места с по 2 т. са индийката Хумпи Конеру и украинката Анна Музичук.

Победителката в турнира ще получи правото да играе за световната титла в края на тази година срещу настоящата шампионка Цзю Вънцзюн от Китай.