Изказване на треньора на Спартак 1918 Варна Николай Киров след градското дерби от 24-ия кръг на efbet Лигата между Черно море и „соколите“, завършило 1:1.
Николай Киров (треньор на Спартак 1918 Варна): „Няколко бяха нещата, за да стигнем до точката – характерът, себераздаване, дисциплина, да не забравяме, тъй като с човек по-малко не допуснахме някакви фрапантни неща пред нашата врата и беше много важно в такъв момент с човек по-малко да спазваш тактическата дисциплина във фаза защита и разбира се – да чакаш своя шанс в атака. Дойде при статично положение и се радвам, че успяхме да се възползваме, за да може да бъде възнаграден трудът на състезателите, защото не бяха малко усилия.
Черно море е доста добър отбор, когато играе с топка в крака и се налагаше доста време да тичаме без топка. Затова се радвам, че успяхме да оползотворим своите усилия и разбира се да зарадваме и привържениците. Не можем да гадаем как щеше да изглежда през второто полувреме Спартак, ако играеше с 11 души. Да, действително бяхме в средна третина, затваряхме зоните и мисля, че до червения картон допуснахме може би една ситуация пред нашата врата. Чакахме си на контраатака, имаме бързи състезатели, на два пъти излязохме на такава контраатака до червения картон, но за жалост човекът, на който разчитаме с неговата скорост в дясната зона беше изгонен. Затова коренно се промениха нещата, сменихме и схемата на игра и чакахме своя шанс.
Двете ситуации с по два жълти и после червен картон срещу Левски и днес нямат абсолютно нищо общо. Не мисля, че има прилика между двата момента. Рано или късно картоните ще натежат, доста хора набират картони, но именно затова трябва да подготвим състезатели, които са готови както на техните позиции, така и за евентуална някаква друга схема на игра, за да изглеждаме във всеки един двубой максимално добре.
В повечето случаи винаги дербитата протичат по този начин, повече битка, повече борба за всяка една първа или втора топка, всеки разчита на малко по-голяма сигурност и не се предприемат сериозни рискове в тези двубои. Просто характерът на тези двубои е такъв. Атмосферата просто беше великолепна.“