НА ЖИВО: Милан – Интер 0:1, гол на Ачерби – Футбол свят – Италия

0
60

Милан и Интер играят при 0:1 в сблъсък от 33-ия кръг на Серия А. Дерби де ла Мадонина се играе на “Сан Сиро”, като при победа “нерадзурите” може официално да си гарантират титлата. На Gong.bg ще проследим най-интересното от срещата. В 18-ата минута Франческо Ачерби откри резултата.

Gulliver/GettyImages

Първата добра възможност за гол се откри пред Интер. Матео Дармиан свали топката в наказателното поле за Лаутаро Мартинес. Аржентинецът отправи удар от движение, който мина над вратата.

В 14-ата минута Милан организира добра атака, при която Юнус Муса подаде към Тижани Райндерс, чийто шут беше блокиран. Топката се озова в Тео Ернандес пред наказателното поле. Французинът шутира, но покрай вратата.

Четири минути по-късно “нерадзурите” поведоха. Федерико Димарко центрира от корнер на първата греда към Бенжамен Павар. Защитникът изпревари Тео Ернандес и продължи към Франческо Ачерби, а защитникът беше оставен непокрит във вратарското поле и с глава не сбърка.

В 22-ата минута Димарко се опита да изненада Майк Менян от свободен удар, но стражът внимаваше и улови.

Милан – Интер 0:1

0:1 Франческо Ачерби (18)

Милан: Майк Менян, Давиде Калабрия, Матео Габия, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Тижани Райдерс, Юнус Муса, Ясин Адли, Рубен Лофтъс-Чийк, Кристиан Пулишич, Рафаел Леао

Треньор: Стефано Пиоли

Интер: Ян Зомер, Франческо Ачерби, Алесандро Бастони, Бенжамен Павар, Матео Дармиа, Федерико Димарко, Николо Барела, Хенрих Мхитарян, Хакан Чалханоолу, Маркюс Тюрам, Лаутаро Мартинес

Треньор: Симоне Индзаги