Виляреал се справи с Бетис в трилър с 5 гола – Футбол свят – Испания

0
72

Бетис и Виляреал си спретнаха страхотно шоу в двубой от 28-ия кръг на Ла Лига, но “жълтата подводница” успя да надделее с 3:2 на “Бенито Виямарин”.

Домакините откриха резултата след половин час игра, когато Гуидо Родригес остана непокрит и прати топката в мрежата на Филип Йоргенсен.

Футболистите на Марселино успяха много бързо да възстановят паритета, след като десет минути по-късно Жерар Морено изведе Александър Сьорлот сам срещу вратаря. Нападателят без никакъв егоизъм отклони към Алекс Баена, който вкара на празна врата.

В добавеното време на първата Пабло Форналс намери с чудесно центриране Вилиан Жозе, който за втори път в мача донесе преднина на “вердибланкос”.

През второто полувреме обаче гостите успяха да обърнат развоя на срещата.

Първо Сократис Папастатопулос си вкара автогол в 48-ата минута, а в 67-ата Сьорлот направи обрата пълен.

Двайсет минути преди последния съдийски сигнал и двата тима останаха с по десет човека на терена, след като Алберто Морено и Чими Авила бяха изгонени.

С победата Виляреал събра 35 точки на 11-ото място, а Бетис остава седми с 42.