STUTTGART, GERMANY - JUNE 19: Jamal Musiala of Germany scores his team's first goal during the UEFA EURO 2024 group stage match between Germany and Hungary at Stuttgart Arena on June 19, 2024 in Stuttgart, Germany. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

• За пети път в историята си Германия спечели първите два мача на Европейското първенство – в три от предишните четири подобни случая германците в крайна сметка станаха шампиони. Да видим дали ще има четвърта победа.

Германия : Нойер, Мителщед, Та, Рюдигер, Кимих, Кроос, Андрих, Вирц, Гюндоган, Мусиала, Хаверц.

Унгария : Гулачи, Салай, Орбан, Ланг, Керкез, Шефер, Наги, Бола, Салай, Собослай, Варга.

90′
Момент! Нойер сбърка на изхода след сервиране от свободен удар, пусна топката и тогава Орбан удари опразнената врата, но Кимих изби игровия удар от лентата.
90′  Мителщат
Мителщат поваля Чобот и получава предупреждение.
89′
Сане хвърли топката покрай Дардай, след което се озова пред Орбан и стреля – топката се удари в крака на защитника и излетя в корнер.
88′
Замени за Унгария: Газдаг и Чобот вместо Шалай и Варга.
86′
След центриране на Кимих от левия фланг Фюлгруг стреля с глава.
84′
Смяна за Германия: Ундав вместо Гюндоган.
82′
През второто полувреме Германия потисна Унгария, статистика на ударите – 9:3, на ударите към вратата – 3:0.
80′
Фурих се изплъзна по левия фланг, след което се приближи до наказателното поле и стреля в далечния ъгъл – над вратата.
79′
В последните минути изглежда, че Унгария се примири с поражението, няма активност, само немска доминация.
77′
Далечен удар от свободен удар на Сане и топката прелетя значително над вратата.
76′
Замени за Унгария: Жолт Наги и Адам вместо Керкез и Бола.
74′
Замени за Германия: Футрих и Кан вместо Андрич и Мусиала.
72′
След това от границите на наказателното поле Сане стреля в левия ъгъл – Гулачи отново помогна на своите.
71′
От наказателното поле отличен удар в десния ъгъл на Кимих и Гулачи извади топката.
69′
Германия бележи втори гол и тогава интригата ни започва да умира. Малко вероятно е германците да допуснат 2 гола наведнъж за 20 минути.
67′  2 : 0 Гюндоган
ГООООЛ! От левия фланг центриране на Мителщат подаде към Гюндоган и той стреля в десния ъгъл.
64′
Собошлай изпълнява ъглов удар от десния фланг, но немците печелят надмощие, а унгарците губят топката при рикошета.
61′
Смяна за Унгария: Клайнхайслер вместо Наги.
59′
Мусиала хвърли топката в наказателното поле от левия фланг, топката докосна ръката на Наги, но това докосване не бе дузпа.
57′
Роланд Шалай центрира във вратарското поле, Барнабаш Варга скочи най-високо, но стреля над напречната греда.
54′
Друга смяна за Германия: Фулкруг вместо Хаверц.
53′
Смяна за Германия: Сане вместо Вирц.
50′
След центриране на Гюндоган, Гулачи насочи топката към Кроос, а след това удари и игровата топка, след като Тони удари десния ъгъл.
48′
Хаверц овладя топката след хвърляне на Рюдигер, но опитът му да спечели корнер в битката с Дардай се оказа неуспешен.
46′
Отборите си размениха корнери в началото на полувремето – нищо опасно.
45′
Мусиала навлезе в наказателното поле след пас на Вирц и стреля в близкия ъгъл – топката попадна в мрежата от външната страна.
43′
В края на полувремето Германия взе топката за себе си и в момента я търкаля из половината на противниковия терен.
41′
При ударите мачът е равностоен – 8:7 в полза на Германия, при ударите към вратата – 3:3.
39′
След корнер Вирц стреля над вратата.
37′
След центриране от корнер Варга стреля към собствената си врата и топката профуча встрани.
35′
Напоследък получаваме много корнери от отбори, но няма острота към вратата.
33′
Тогава Собошлай изпълни неуспешен ъглов удар и немците успяха да отвърнат успешно.
32′
Свободен удар на Szoboszlai отляво и той беше блокиран от Ta.
тридесет’
Заради пряк свободен удар на Гюндоган Орбан нахлува под него.
28′  Рюдигер
Рюдигер също получава предупреждение от рефера.
26′
Момент! Собошлай стреля в левия ъгъл, а след това Нойер извади топката във фантастичен скок. След това на Боле беше отказан финал.
24′
Рюдигер на левия фланг сваля Керкез и Унгария получава свободен удар.
22′  Варга
Варга смята, че Орбан е нарушил правилата и се е скарал със съдията – жълт картон.
21′  1 : 0 Мусиала
ГООООЛ! Орбан падна в собственото си наказателно поле, след което Гюндоган взе топката и я бутна към Мусиала, който стреля във вратата на Гулачи.
18′
Хаверц след тъч пас на Мусиала хвърли топката в наказателното поле към Гюндоган, който не успя да стигне до топката.
15′
Нов ъглов удар на Кроос и унгарците успешно отвърнаха.
12′
Шалай реши да стреля извън наказателното поле и уцели Кимих.
10′
След корнер на Кроос Андрич удари Гулачи в обратната посока, но вратарят бе защитен от Бол.
7′
Хаверц притисна Орбан в десния край на наказателното поле и стреля от вратарския ъгъл – унгарският вратар спаси.
5′
Нов корнер за Унгария и този път центрирането отиде в главата на Джонатан Та.
3′
След изпълнение на ъглов удар Бола отправи удар от десния край на наказателното поле в близкия ъгъл и изби Андрич.