3 медала и много призови класирания за СКЛА”Черно море-2005″ от Национален шампионат

0
253

На 10-11.06.2023г. в София се проведе Национален шампионат за юноши и девойки под 18 год. Балчик беше представен от 11 атлети, които спечелиха общо 3 медала и много призови класирания .

Първи със сериозен резултат от 65.00м. в хвърлянето на чук стана Димо Андреев, който отново затвърди норматива си за участие на Балкански шампионат и даде сериозна заявка да бъде избан сред тримата най-добри атлети които ще представят България на Летен Европейски Младежки Олимпийски фестивал /ЛЕМОФ/  в Марибор. Димо взе участие и в дисциплината тласкане на гюле където зае осмо място.

В същата дисциплина, но при девойките първа и втора се наредиха едва тринадесет годишните Теодора и Симона Андрееви. Само седмица преди шампионата Теодора беше с изкълчен глезен, но това не и попречи да събере сили и да хвърли завидните 48,45м. Сестра и Симона пък показа голям спортен хъс и след като си направи личен резултат от над 7 метра, грабна сребърното отличие. Изключително радостен беше факта ,че освен тях двете на финал се класира и тяхната съотборничка Гергана Хараламбиева, която зае шесто място в битката с по-големите. Малко по рано през първия ден, Симона и Гергана участваха и в дисциплината мятане на диск, където  Симона отново  с личен резултат се класира седма ,а Гергана се нареди деветнадесета.

Само на  сантиметри от медала и с четвърто място в крайното класиране се нареди Тимур Лаукс в дисциплината хвърляне на копие, а в хвърлянето на чук се нареди петнадесети.

Четвърти в хвърлянето на чук се класира и Николай Марков. След него в същата дисциплина се класира : осми- Ивайло Илиев, девети- Алишан Сашев, дванадесети – Тео Труве и шестнадесети – Михаел Йорданов.

В най-многобройната дисциплина ,мятане на диск при юношите / 34 участника/ , балчишките състезатели се класираха : тринадесето място – Михаел Йорданов, петнадесето място – Джан Алтанов, двадесет и пето място – Тео Труве, двадесет и шесто място – Николай Марков и тридесето място за Алишан Сашев.