Шумен 61 оглави класирането в мъжкия хандбален шампионат на България

463

Срещи от 12-ия кръг на първенството на България по хандбал за мъже:

Шумен 61 –  Чардафон (Габрово)                           – 41:29 (22:12)
Локомотив (Горна Оряховица) – Спартак (Варна) – 29:32 (15:15)
Левски – Фрегата (Бургас)                                        – 34:28 (13:12)
Добруджа (Добрич) – Осъм (Ловеч)                       – 36:35 (20:21)

В класирането води Шумен-61 с 22 точки, пред Локомотив (Горна Оряховица) с 20 точки, Спартак (Варна) с 16, Осъм с 13, Левски със 7, Фрегата, Добруджа и Чардафон с 2 по 6.

Защитаващият титлата си Шумен 61 победи гостуващия Чардафон с 41:29 (22:12) в последната среща от 12-ия кръг на мъжкото хандбално първенство.

С успеха шампионите се изкачиха на върха на класирането с 22 точки преди последните два мача от редовния сезон, като се възползваха от грешката на прекия си конкурент за първото място Локомотив (Горна Оряховица), който по-рано днес допусна домакинско поражение от Спартак (Варна) с 29:32 (15:15) и падна на втората позиция с 20 точки. Спартак е трети с 16.

Шуменци доминираха в срещата с последния в класирането габровски тим, като в средата на първото полувреме имаха аванс от 12:7, а пет минути преди почивката разликата стана двуцифрена при 20:10.

След почивката домакините продължиха да контролират срещата, като десетина минути преди края водеха с 34:22 и това окончателно предреши крайния победител.