• “Армейците” с кошмарно поражение от Сепси при повторния дебют на Несто Ел Маестро

ЦСКА загуби с кошмарното 0:4 при визитата си на Сепси в реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и допусна най-тежкото си поражение в Европа в ерата на Гриша Ганчев. Козмин Матей (19-дузпа), Аднан Аганович (70), Роланд Варга (90) и Исник Алими (90+5-дузпа) вкараха головете за носителя на Купата на Румъния, който елиминира “армейците” с общ резултат 6:0 и се класира за следващата фаза.

При повторния си дебют начело на “армейците” новият старши треньор Нестор Ел Маестро направи една промяна спрямо мача преди седмица. ЦСКА игра с черни екипи и отново в схема 3-5-2, но като ляв халф-бек от първата минута започна Сейни Санянг вместо Тибо Вион, който го смени на почивката.

Секунди след първия съдийски сигнал Санянг и Шафранко се спречкаха на тъчлинията след нарушение на румънския футболист срещу бранителя на „армейците”, но в крайна сметка двамата бяха предупредени устно от Елдорян Хамити.

В 4-ата минута Щефанеску се оказа зад отбраната на ЦСКА, напредна по лявото крило и стреля по диагонала, но за щастие на Бусато, покрай вратата му. Българският тим се опитваше повече да задържа топката и да играе агресивно, но удар на Фаетон в 8-ата минута не затрудни вратаря на Сепси.

В 17-ата минута домакините отнеха топката в центъра на терена, а Щефанеску бе изведен зад отбраната на гостите и навлезе в наказателното поле, където финтира защитник и Густаво Бусато, който обаче в опита си да стигне до топката закачи крака на румънеца. Съдията посочи бялата точка и две минути по-късно Козмин Матей шутира прецизно в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

След гола футболистите на Сепси продължиха да са по-активни, а ЦСКА отвърна само със слаб удар на Мено Кох с глава, който обаче мина над вратата.

В 39-ата минута след размяната на няколко бързи паса пред наказателното поле на Сепси, Кареасо получи в пеналта и веднага комбинира с Назон на точката на дузпата. Нападателят се завъртя и стреля силно, но бранител на румънците блокира удара. До края на първата част ЦСКА се опита да упражни териториален натиск, но не застраши вратата на Роланд Никзули.

В първите минути на втората част гостите опитаха да пресират своя противник, а атаките на българския тим предимно преминаваха през левия фланг, където застана влезлият на полувремето Вион.

В 59-ата минута Густаво Бусато спаси сигурен гол. След грешка в редиците на българския тим, Паун бе изведен сам срещу Бусато и стреля, но бразилският страж излезе напред и успя да отрази удара.

Задачата за ЦСКА стана изключително трудна в 70-ата минута, когато инкасира втори гол. Топката бе центрирана отдясно на противоположния фланг, където Турицов позволи тя да мине зад гърба му. Там дебнеше Матей, който реши да стреля от въздуха. Ударът му обаче не се получи и топката тупна, а резервата Адан Аганович бе оставен непокрит и от няколко метра вкара за 2:0.

Точка на спора сложи Варга, който се разписа с красиво изпълнение. В 90-ата минута домакините организираха контраатака, която завърши с пас към Варга, който спря топката на гърди и веднага след това стреля по земя, за да остави безпомощен Густаво за 3:0.

В четвъртата минута от добавеното време на мача Сепси получи втора дузпа, която този път бе направена от Мено Кох. Капитанът сбърка фатално, след като позволи да бъде елементарно финтиран в наказателното поле, а Алими реализира наказателния удар и оформи крайното 4:0.

СЕПСИ – ЦСКА 4:0
(в първия мач 2:0, общ резултат 6:0)
1:0 Козмин Матей (19-дузпа), 2:0 Аднан Аганович (70), 3:0 Роланд Варга (90), 4:0 Исник Алими (90+5-дузпа)

Сепси: 33. Роланд Никзули (К) – 13. Денис Чоботариу, 44. Михай Балаша, 82. Бранислав Нинаж, 20. Андрес Думитреску  – 21. Исник Алими, 6. Николае Паун (819. Виталие Дамашан) – 11. Мариус Щефанеску  (8222. Франсиско Жуниор), 10. Козмин Матей  (7397. Роланд Варга ), 8. Джордже Йон (68  77. Аднан Аганович ) – 18. Павол Шафранко  (67  99. Марио Рондон)
Резерви: 1. Дину Молдован, 98. Унор Гедо – 9. Виталие Дамашкан, 17. Дариус Ороян, 22. Франсиско Жуниор, 25. Богдан Отелица, 30. Акос Нистор, 59. Шериф Калаку, 77. Аднан Аганович, 97. Роланд Варга, 99. Марио Рондон
Треньор: Ливиу Чоботариу

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 13. Браян Кордоба, 4. Мено Кох (К), 22. Енес Махмутович  – 19. Иван Турицов (7520. Асен Дончев), 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет (83 8. Станислав Шопов ), 14. Тобиас Хайнц (7510. Жираир Шагоян), 3. Сейни Санянг (4615. Тибо Вион) – 11. Матиас Фаетон  (6330. Данило Асприля), 9. Дюкенс Назон
Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов – 6. Християн Петров, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян, 15. Тибо Вион, 16. Георги Чорбаджийски, 20. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Майкъл Естрада, 30. Данило Асприля
Треньор: Нестор Ел Маестро

Стадион: “Сепси Арена”, Сфънту Георге
Съдия: Елдорян Хамити (Албания)