• Марин Петков донесе победата с бомбен удар в последната минута

Левски победи Шкупи (Северна Македония) с 1:0 в реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

“Сините” елиминираха съперника с общ резултат 3:0 в първата среща и в следващия кръг ще се справят срещу Апоел Беер Шева (Израел), преодолял Паневежис (Литва) с 2:1 общ резултат (1:1 в реванша).

Двубоят на “Герена” започна с натиск на Левски и след два опита на Уелтън по лявото крило се стигна до първата по-опасна ситуация в срещата. Жереми Петрис и Джавад Ел Джемили стреляха опасно в рамките на секунди, но първият удар бе отбит от вратаря, а вторият премина встрани от вратата.

Ел Джемили бе замесен и в още една по-опасна ситуация пред вратата на Шкупи, но ударът му бе отбит в корнер. Само минута след това северномакедонците организираха първата си по-опасна атака, но ударът не затрудни Пламен Андреев.

След половин малко повече от час игра опасен пробив на Уелтън бе спрян с груб фаул от Адем Али, получил първия жълт картон в мача. В следващите минути играта стана нервна и нарушенията зачестиха.

Минути преди края Уелтън проби по лявото крило, но топката му бе избита в корнер, преди да нанесе удар.

Втората част започна с нерви след грубо влизане на Кевен в краката на Цунами. В следващите минути Левски създаде напрежение пред вратата на Шкупи, но Ел Джелими не се възползва от добра възможност.

Четвърт час преди края играта бе спряна, след като главният рефер напусна терена и се отправи към тунела заедно с четвъртия рефер. След около пет минути бе направена съдийска смяна и до края на срещата решенията вземаше Лукас Фендрих.

Пет минути преди края Уелтън пропусна добра възможност за “сините”, след като получи пас от Чандъров, но се забави твърде много.

В последните минути на редовното време феновете на Левски изтръпнаха на два пъти след удари на Реналдо Сифъс, спасени от Андреев.

Натискът на Шкупи не даде резултат, а вместо това Левски успя да стигне до победно попадение в последната минута на мача. В герой се превърна Марин Петков, който разстреля вратаря на северномакедонците с бомбен удар за 1:0

ЛЕВСКИ – ШКУПИ 1:0
1:0 Марин Петков (90+10′)

По-важното от мача по минути:

0′ Марин Петков получи фланелка с №100 заради стоте си мача за “сините”.
1′ Начало на срещата.
3′  Първа опасна атака на Левски! Жереми Петрис стреля силно от дистанция, Артан Илязи отби, а Джавад Ел Джемили опита добавка, но на сантиметри от гредата.
7′  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Цунами центрира към Рикардиньо, той стреля с глава, а топката бе спряна от защитник на Шкупи. Останаха съмнения за игра с ръка, но реферът и ВАР не реагираха.
19′  Добра атака за Левски! Джавад Ел Джемили получи топката отляво, напредна и стреля, но след рикошет, топката премина покрай гредата.
20′  Шанс за Шкупи! Арби Воша нанесе точен удар, но много слаб и прави в ръцете на Пламен Андреев.
34′  Хубав пробив на Уелтън е спрян с груб фаул от Адем Али, Първи жълт картон в мача.
43′ Уелтън проби мощно отляво, преодоля бранител, но бе застигнат, а топката му бе избита в корнер.  След него имаше удар към вратата на Сепси, но без проблем за вратаря на съперника.
45+2′ Край на първото полувреме.

46′ Начало на втората част. Двойна смяна за Шкупи.
49′ Нова порция нерви на терена след груб фаул на Кевен в краката на Цунами.
51′  Опасна атака на Левски! Джавад Ел Джемили нахлу в полето на съперника, но Пинтер успя да избие в корнер.
73′  Главният съдия напусна терена и заедно с четвъртия рефер се отправиха към тунела.
78′  Смяна на главния съдия! До края срещата ще бъде ръководена от Лукас Фендрих.
85′ Възможност за Левски! Чандъров комбинира с Уелтън пред наказателното поле, но бразилецът се забави.
89′  Каква възможност за Шкупи! Реналдо Сифъс се измъкна от Хосе Кордоба и стреля в далечния ъгъл, но Андреев успя да спаси с крак.
90′ Десет минути продължение!
90′  Пореден шанс за Шкупи! Реналдо Сифъс преодоля двама защитници в наказателното поле, последва силен удар, но право в тялото на Андреев.
90+10′  ГОООООЛ за Левски! Марин Петков порази целта след бомбен удар в последната минута на мача,
90+10′ Край на мача.

Левски София (Bul)ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 11. Джавад Ел Джемили (78  20. Асен Чандъров ), 8. Андриан Краев – к, 27. Асен Митков (90+4′  10. Ивелин Попов), 7. Роналдо (57  88. Марин Петков ) , 9. Рикардиньо (57  14. Илиян Стефанов), 17. Уелтън
Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов,16. Преслав Бачев, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик Габриел-Галчев, 97. Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Шкупи (Mkd)ШКУПИ: 1. Артан Илязи -к,  5. Кристиян Тошевски , 96. Дарко Илиески, 42. Михал Пинтер, 7. Арби Воша (46  11. Валид Хамиди), 37. Албер Диен (85  78. Алекс Златков) , 8. Адем Али  (46  99. Кристиан Ачковски ), 88. Кевен  (66 10. Дуду) , 3. Блертон Шейи, 29. Реналдо Сифъс, 77. Суад Саити (61   20. Уалид Хамиди)
Резерви: 92. Андрея Ефремов, 2. Марио Младеновски, 21. Хамза Рамани, 22. Марио Ричков, 32. Ангелче Тимовски
Треньор: Джихат Арслан

Съдия: Лионел Чуди ( 78′   Лукас Фендрих)
Стадион: “Виваком Арена Георги Аспарухов”, София
Легенда:  – гол,  – автогол,  – жълт картон,  – втори жълт картон,  – червен картон,  – смяна,  – опасно положение,   – контузия,  – преглеждане на ситуация с ВАР