ФК „Устрем – Д“ и „Дунав от Русе“ II направиха драматично 1:1 в село Дончево, общ. Добричка

0
186
Exif_JPEG_420

Дончевските футболисти се стремяха към ценна победа още от първите минути на този мач на свой терен в село Дончево. Добруджанските спортисти от община Добричка играят все по-уверено всеки мач през пролетта и вече намират успешния ритъм на играта. Срещу именити противници те са още по-мотивирани. Нека това II или III зад името на разни грандове от Варна, Русе, Разград и другаде не подвеждат читателите – това са младежите или юношите от тимове с огромна слава, история и финансова мощ (и не са второ- или треторазредни гарнитури на отбори от областни градове на Североизтока от Русе до Варна). И тези млади футболисти се готвят за по-големия футбол и места на титулярите от първите им отбори. Като видите явните спонсори по екипите на гостуващи тимове в Дончево, сами ще си направите сметката какви средства стоят зад едните и другите.

Футболистите от „Устрем – Д“ и на 9 април играха сърцато и поведоха рано срещу „Дунав от Русе“. Така и без втори гол завърши първото полувреме. За лош късмет на домакините второто полувреме започна с гол на гостите от Русе в добруджанското село. „Устрем“-ните футболисти тръгнаха на масивни атаки към противниковата врата. Това оголи пространства за бързи атаки на младите и атлетични русенци. Докато дончевци щурмуваха, но трудно нацелваха вратата в силното си желание да победят пред вярната родна публика, то гостите стреляха срещу домакинините от почти всяко положение. Вратарят на „Устрем“ прояви невероятни рефлекси и спаси стопроцентови голове през второто полувреме. Изнервените русенски футболисти пък пропуснаха своя шанс да вкарат гол и на празна врата. Към края на срещата и дончевци не успяха да стигнат до победен гол след преодоляната „Дунав“-ска защита. Затова пък зрителите се наслаждаваха на бърза и атрактивна игра през целия мач, каквато едва ли се случва често при футболни срещи от по-горните лиги не само у нас. За радост на мениджърите и на двата тима, на футболисти и техни близки, съдиите не позволиха излишно удължаване и изнервяне на иначе равностойния мач. Така те спестиха повече контузии и сакътлъци в борещите се за победа до последно футболни гладиатори от Дончево и Русе. Спортсментството накрая надделя и равенството изглежда  справедливо при хубав драматичен мач на добруджанска земя в община Добричка.