СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ) ПОБЕДИ У ДОМА ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)

Футболистите на Септември продължават победната си серия. В среща от 29-ия кръг на Североизточната трета лига, проведена в Тервел, те се наложиха с 3:1 над втория в класирането Черноморец (Балчик). За Септември това бе 17-и успех в първенството, информира sportal.bg.

Домакините още в 12-ата минута превзеха вратата на Павлин Евтимов след прецизно изпълнен свободен удар от Денис Кадир. В 30-ата минута Симеон Митев стреля силно, топката удари гредата, а при добавката Стилиян Цеков за втори път я прати в мрежата на гостите от Балчик. Главният съдия Иван Руменов от Варна отначало не призна гола с мотив, че голмайсторът е бил в положение на засада, което беше бурно оспорено от състезателите на Септември. Минути след това реферът посочи центъра, с което промени първоначалното си решение и призна гола – 2:0.

В началото на втората част гостите от Балчик върнаха един гол във вратата на Дениз Александров. Това стана в 53-ата минута, когато двойно подаване между Румен Николов и Кристиян Пешков изведе голмайстора на гостите очи в очи със стража на домакините и той не сбърка. Няколко минути по-късно обаче Септември получи право да изпълни дузпа. С изпълнението се нагърби Танер Юсню, който върна преднината от два гола на своя тим в 60-ата минута. В края на мача за втори жълт картон от игра беше отстранен капитанът на домакините Младен Димитров.

Победата изравни по точки Светкавица (Търговище) и Септември (Тервел) в битка за третото място в класирането. В последния 30-и кръг на 31 май (неделя) Септември ще гостува на Доростол (Силистра), а Светкавица – на Черноморец (Балчик). Резултатите от тези двубои ще определят третия в класирането в Североизточната трета лига.

На почивката между двете полувремена бяха наградени двама заслужили футболисти и треньори на ФК Септември (Тервел) – Никола Манов и Милчо Митов. Ръководството на клуба изказа благодарност на доайените на тервелския футбол, които получиха купа и предметни награди от Добрин Добрев – Председател на ФК Септември (Тервел). sportal.bg

• СЕВЕРОИЗТОЧНА ТРЕТА ЛИГА

РЕЗУЛТАТИ – XXIX КРЪГ

Септември 98 (Тервел) – Черноморец (Балчик) 3:1

Ботев (Нови пазар) – Тополи 2010 (Тополи)       1:2

Светкавица (Търговище) – Кубрат 2016 (Кубрат)       3:0 сл.

Дунав (Русе) – Интер (Добрич)

Шумен 2007 (Шумен) – Спортист 2011 (Г. Тошево)

Устрем (Дончево) – Спартак 1918 (Варна)

Доростол (Силистра) – Септември 98 (Тервел)

Черноморец (Балчик) – Светкавица (Търговище)

Кубрат 2016 (Кубрат) – Черноломец (Попово) – сл.

Ботев (Нови пазар) – Лудогорец III (Разград)

Тополи 2010 (Тополи) – почива

ЖИВКО ГОСПОДИНОВ СПЕЧЕЛИ НА ЧУК В ТУРНИРА „НОВИ ЗВЕЗДИ”

Състезателят на Черно море 2005 (Балчик) Живко Господинов се наложи в хвърлянето на чук на атлетическия турнир „Нови звезди”, проведен в София. С постижение 61.25 метра той показа, че е най-добрият в сектора и заслужено се окичи със златния медал. Сребърното отличие спечели Стоян Димитров (Черно море 2005) с 54.43 м, а трети завърши Радан Илиев (Георги Дъков, Плевен) с 54.16 м.

Деян Гемижев (Ивайло 93, Велико Търново) постигна две победи в турнира. Той се наложи в мятането на диск с 54.04 метра и в тласкането на гюле с 15.15 м. На диск след него се наредиха Боян Костов (АК Враца) с 44.37 м и Тони Велков (АК Враца) с 42.92 м. Тройката на гюле допълниха Михаил Михалев (КЛАСА) с 14.98 м и Алекс Топалов (Цветанка Христова, Казанлък) с 14.26 м.

В хвърлянето на копие при жените първото място спечели Ема Милчева (Хаммер ХВ, Трявна) с 41.12 м.

БОКСЬОРИ ОТ 39 КЛУБА НА ДЪРЖАВНОТО ЗА ЮНОШИ В ДОБРИЧ

С участието на 119 боксьори от 39 клуба в Добрич започна държавният личен шампионат за юноши. Първенството в зала „Добротица” ще завърши в събота, 29 май.

Младите ни таланти мерят сили в 13 категории. Най-оспорвано изглежда ще е при 60-килограмовите, където са събрани общо 15 боксьори. Доста интересно се очертава да е и при 66-килограмовите. Там са записани 13 юноши. По 10 ще има в категориите до 52, 54 и 57 кг.

СЛЕД 22 ДУЗПИ УНАЙ ЕМЕРИ ОСТАВИ МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ОТНОВО С ПРАЗНИ РЪЦЕ

Виляреал спечели първия си значим трофей в своята 98-годишна история, след като победи Манчестър Юнайтед с 11:10 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията) във финала на Лига Европа, игран пред над 9000 зрители в Гданск. Треньорът на “жълтата подводница” Унай Емери за пореден път доказа, че е истински повелител на този турнир, след като за четвърти път спечели отличието в петте финала, до които водените от него отбори достигаха. Емери вдигна купата още три пъти със Севиля и изгуби само един финал, когато бе начело на Арсенал. Мениджърът на “червените дяволи” Оле Гунар Солскяер пък отново не успя да спечели трофей, а самият клуб остава без такъв от 2017 година, когато триумфира именно в Лига Европа под ръководството на Жозе Моуриньо. Двата отбора не изиграха кой знае колко качествен двубой, но драмата бе пълна. Жерард Морено откри резултата в 29-ата минута, а Единсон Кавани изравни в 55-ата. Други положения почти нямаше, а Виляреал и Юнайтед отправиха едва три точни удара за 120 минути.  При дузпите обаче играчите бяха безупречни до 22-ата такава, която трябваше да изпълни Давид Де Хеа. Той не успя да преодолее своя колега Руи, който преди това бе точен от бялата точка.

Така Виляреал спечели трофея, без да допусне нито една загуба в турнира, докато Юнайтед отново остана с празни ръце.

БОЯН ЙОРДАНОВ ОСТАВА В ЛЕВСКИ И ПРЕЗ СЛЕДВАЩИЯ СЕЗОН

Една от основните фигури в мъжкия волейболен отбор на Левски (София) – Боян Йорданов, остава в тима и през следващия сезон. Капитанът на “сините” подписа договор за още една година подобно на Владислав Иванов и Владимир Станков.

Легендарният левичар бе топреализатор на тима и записа общо 230 точки от атака през сезона, в който волейболистите на Андрей Жеков спечелиха бронзови медали.

Бившият национал се надява следващата година да бъде по-добра за тима и най-вече да види отново фенове в залата.

ИНТЕР ОФИЦИАЛНО ОБЯВИ РАЗДЯЛАТА С КОНТЕ

Антонио Конте вече не е треньор на Интер, въпреки че само преди няколко седмици изведе “нерадзурите” до шампионската титла в Серия “А”. В краткото официално съобщение на сайта на “нерадзурите” се подчертава, че договорът на специалиста е прекратен по взаимно съгласие. Малко преди това италианският журналист Фабрицио Романо разкри, че двете страни са постигнали договорка, според която Конте ще получи около 7 милиона евро.

Иначе слухът за неочакваната раздяла тръгна още в сряда сутринта, когато “Гадзета дело спорт” излезе с новината, че специалистът ще напусне клуба заради несъгласие с планираната продажба на играчи за 80 милиона евро и предложението за намаляване на заплатите с 20%.

Треньорът на Лацио Симоне Индзаги е спряган за фаворит за поста, овакантен от Конте.

51-годишният Конте бе начело на Интер в последните два сезона, като имаше договор с “нерадзурите” за още една година. Името му веднага бе свързано с Реал( Мадрид) и Тотнъм.

САЛАХ Е ИГРАЧ НА СЕЗОНА В ЛИВЪРПУЛ

Голмайсторът на Ливърпул Мохамед Салах бе избран за Играч на сезона на мърсисайдци. Египтянинът спечели вота на феновете, гласували на сайта на “червените”. Негови подгласници останаха Фабиньо и Натаниел Филипс.

Салах отбеляза 31 гола в 51 мача във всички турнири през този сезон. “Разбира се, че съм щастлив да спечеля тази награда, особено заради това, че тя се присъжда след гласуване на феновете. Това, че спечелихме последните мачове и се класирахме за Шампионската лига, обаче е най-важното. Мисля, че играта ми през този сезон бе ОК, но тук не става въпрос за мен, а за отбора. Ако феновете бяха на стадиона през целия сезон, позицията щеше да бъде много по-добра за нас. Затова съм доволен, че в последния мач играхме пред нашите привърженици. Беше страхотно да ги видим отново на стадиона. Най-запомнящият се момент през сезона бе голът на Алисон“, заяви Салах пред клубния сайт.

ТРИМА СА СИГУРНИТЕ НАПУСКАЩИ РЕАЛ (МАДРИД)

Трима играчи са с единия крак извън Реал (Мадрид), пише AS. Става въпрос за защитниците Рафаел Варан и Марсело, както и за халфа Иско.

Напускането на Рафаел Варан е почти неизбежно, убедени са от вестника. 28-годишният защитник има намерение да се пробва в друго първенство, като договорът му изтича догодина. Именно затова клубът ще трябва да го продаде през това лято, ако иска да изкара пари от негов трансфер. Френският национал би струвал поне 60 млн. евро, като към тези средства може да се добави и спестяването на заплатата му. Неговото място ще бъде заето от Дейвид Алаба, който се очаква да пристигне като свободен агент. Контрактът на 33-годишния Марсело също изтича през 2022-а. През този сезон той загуби титулярното си място за сметка на Ферлан Менди, а младият Мигел Гутиерес също има предпоставки да играе на тази позиция. Смята се, че 29-годишният Иско е готов да премине в Севиля. През изминалата кампания той взе участие в 28 мача, но записа едва 1058 минути на терена, в които се отчете със само две асистенции. Възможни са и други изходящи трансфери в отбора, като Марко Асенсио и Мариано Диас са сред футболистите, които могат да бъдат продадени при изгодна оферта.

Междувременно от “Марка” също правят анализ върху бъдещето на играчите на Реал (Мадрид). Там посочват две имена, които със сигурност ще си тръгнат от тима – Марсело и Иско. Споменават се още десетима футболисти, които биха могли да напуснат “кралския клуб”. Това са вратарят Диего Алтубе, защитниците Варан, Серхио Рамос и Алваро Одриосола, Мартин Йодегор от халфовете, а от атакуващите играчи – Лукас Васкес, Марко Асенсио, Еден Азар, Мариано и Лука Йович. Също така не е ясно дали наставникът Зинедин Зидан ще остане начело на мадридчани.