ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) ВКАРА ШЕСТ ГОЛА НА РИЛЦИ
Отборът на Черноморец (Балчик) се наложи с 6:1 над гостуващия му Рилци (Добрич) и затвърди лидерската си позиция в класирането на Североизточната трета футболна лига. Двубоят в Белия град бе от 23-ия кръг, а селекцията на Мартин Христов реши всичко още в началния четвърт час. Опитният Даниел Георгиев откри резултата в 5-ата минута. След още толкова време Почи удвои, а Джорджио Димитров направи резултата класически от дузпа в 16-ата минута. После домакините си вкараха автогол. В 36-ата обаче Кристиян Бешев вкара за 4:1. Десетина минути след почивката Иван Цачев реализира петото попадение, а накрая се разписа и Алекс Наков.
В друг мач от кръга в третия ешелон Септември (Тервел) спечели с 1:0 над гостуващия Спартак II (Варна). Кристиан Пешков осигури трите точки в 40-ата минута след центриране на Димитър Михалев, информира sportal.bg. Домакините имаха още доста голови възможности, но грешаха при завършващия удар. Ивелин Кузманов уцели гредата в 15-ата минута. В 43-ата пък Румен Николов пропусна дузпа, стреляйки в гредата. Малко след това Баръш Николаев не успя да изравни. След почивката два пъти сам срещу вратаря пропусна Димитър Михалев и веднъж Кристиян Пешков.
Рилци (Добрич) – Черно море II (Варна)
Спортист 2011 (Г. Тошево) – Септември 98 (Тервел)
Волов (Шумен) – Локомотив 2022 (Русе)
23 април 2023 г., неделя, 16:00 ч.
Спартак 1918 II (Варна) – Лудогорец III (Разград)
Черноломец (Попово) – Светкавица (Търговище)
Ботев (Нови пазар) – Устрем (Дончево)
Дунав от Русе II (Русе) – Доростол (Силистра)
Черноморец (Балчик) – почива
ГРИГОР ДИМИТРОВ ВЗЕ ТРИСЕТОВО ИЗПИТАНИЕ НА СТАРТА В МОНТЕ КАРЛО
Единственият българин в тенис елита Григор Димитров преодоля първия кръг на “Мастърс” турнира в Монте Карло след трисетов успех над 20-годишния американец Бен Шелтън – 6:1, 3:6, 6:3 за 2 часа и 12 минути. Първият сет се разви брилянтно за топ ракетата ни. Григор постигна два пробива и тотално неутрализира съпротивата на неопитния колежанин. Четвъртфиналистът на Аustralian Open обаче повиши значително нивото си през втората част, но и Димитров не се възползва от огромна поредица от брейк-болове – цели 14. Тази негативна серия беше прекъсната чак в четвъртия гейм на третия сет, като след това мачът беше затворен рутинно от Гришо. Следващият му съперник в Княжеството е ясен – Ижи Лехечка, който по-рано се справи с 6:1, 7:5 с Емил Русувуори.
Григор постигна 117-ата си победа в турнир от най-високата категория на АТР (85 загуби), като това му е 87-ото участие на това ниво. Той е двукратен полуфиналист в Монте Карло – от 2018 и 2022 година, като сега именно защитава 360 точки заради чудесния си рейд от миналия сезон.
СЛАБ МАЧ НА БАРСА, НО ПРЕДНИНАТА ПРЕД РЕАЛ СЕ УВЕЛИЧИ
Барселона не успя да победи гостуващия Жирона в каталунското дерби, с което беше сложен край на 28-ия кръг в Ла Лига. Срещата завърши 0:0, а отборът на Чави Ернандес за 21-ви път през сезона не допусна гол. Въпреки че е почти сигурен шампион и сега увеличи преднината си пред втория Реал (Мадрид) на 13 точки, Барса разочарова. Тимът създаде малко чисти положения и не съумя да се извини подобаващо на феновете си за тежкото поражение с 0:4 в Ел Класико през миналата седмица.
Така Барса прекъсна серията си от 4 поредни победи в първенството, а Жирона отново показа, че е отбор, който не трябва да бъде подценяван. Хората на Мичел заемат 11-о място в класирането с 35 точки, но дистанцията от зоната на изпадащите не е голяма.
ВАЛВЕРДЕ Е ЗАПЛАШЕН ДА НЕ ИГРАЕ ФУТБОЛ ДО ПОЛОВИН ГОДИНА
Халфът на Реал (Мадрид) Федерико Валверде може да понесе тежко наказание заради инцидента, при който удари Алехандро Баена от Виляреал след мача между двата тима на “Сантиаго Бернабеу” в събота. Валверде е причакал играча на “жълтата подводница” на паркинга пред стадиона и му е нанесъл удар в лицето. Версията на Валверде е, че е бил провокиран от думите: “Плачи сега, след като детето ти няма да се роди”. Подобна реплика Баена изрекъл към уругвайския национал на 19 януари по време на сблъсъка между двата отбора от турнира за Купата на Краля.
Според “АС” Държавната комисия за борба с насилието, расизма, ксенофобията и нетолерантността в спорта ще разгледа случая на свое заседание на 17 април. Под внимание ще бъдат взети два документа: жалбата до полицията, подадена от пострадалия Баена, както и медицинското, удостоверяващо нараняванията по лявата му скула.
Единственият вариант да не се стигне до съдебно дело е, ако Баена оттегли жалбата си. Валверде може да се размине само с парична глоба, в случай че нараняването бъде признато за незначително, т.е. такова, което не изисква операция или лечение. Държавната комисия може да прехвърли случая на Кралската испанска футболна федерация, която да лиши Валверде от състезателни права за срок от 2 до 4 мача, но може и сама да му наложи наказание за забрана на посещението на спортни обекти за срок от 1 до 6 месеца.
Междувременно Алекс Баена излезе с изявление, в което още веднъж отрече да е провокирал Валверде. “В събота след края на мача срещу Реал бях нападнат от колега. След случилото се появиха твърдения от хора от неговото обкръжение, според които съм пожелал болка на член на семейството му. До момента няма никакво потвърждение на тези думи, а няма и как да има. Нещастието беше използвано като оправдание за агресията, а лъжата боли повече от удар с юмрук. Щетите, нанесени на семейството ми, са непоправими. Имаше заплахи, обиди и пожелания за смърт на семейството ми. Вчера съобщих в полицията за инцидента. Нека правосъдието си свърши работата. Сега единствената ми цел е да се съсредоточа в това да помогна на клуба да постигне целите си”, написа Баена.
ГЕРГАНА ТОПАЛОВА СРАЗИ СВЕТОВНАТА №146, БЪЛГАРИЯ ПОБЕДИ ХЪРВАТИЯ
Женският национален тим на България спечели с 3:0 победи срещу Хърватия във втория си двубой от първа група на Евро-африканската зона на отборния турнир по тенис „Били Джийн Кинг къп“. Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия. Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска постигнаха третия успех за българския тим над Лучия Чирич Багарич и Антония Ружич със 7:6(4), 4:6, 6:3 за два часа и 20 минути игра.
Преди това, във втория мач на сингъл, Гергана Топалова надигра №146 в световната ранглиста Тара Вюрт с 6:4, 2:6, 6:3. Срещата продължи 2 часа и 17 минути. Топалова допусна два пробива на старта и изостана с 1:4 в първия сет, но спечели следващите пет поредни гейма и спечели частта с 6:4. Хърватката започна с пробив и във втория сет, за да поведе с 2:1. Българката изравни за 2:2, но отстъпи в следващите четири гейма и след 2:6 допусна изравняване в сетовете. В третата решителна част Топалова допусна пробив за 1:2, но след серия от четири поредни печеливши гейма поведе с 5:2. При 5:3 Гергана затвори мача на собствен сервис.
По-рано дебютантката Лия Каратанчева направи обрат и надделя с 4:6, 6:3, 6:3 над №211 в световната ранглиста Петра Марчинко. Каратанчева изоставаше с 1:3 в третия решителен сет, но спечели пет поредни гейма.
В първата си среща на турнира нашите момичета отстъпиха на Сърбия с 1:2 победи. Националният ни отбор е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова, Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева. Капитан на България е Дора Рангелова. Треньор е Михаил Атанасов от добричкия ТК „Изида”.
МАН СИТИ ВЗЕ ОТЛИЧЕН АВАНС ПРЕДИ РЕВАНША В МЮНХЕН
Манчестър Сити разби Байерн (Мюнхен) с категоричното 3:0 в първи мач от най-интересната четвъртфинална двойка в Шампионската лига. Головете за “гражданите” отбелязаха  Родри (27′), Бернардо Силва (70′) и Ерлинг Холанд (76′), като това бе най-малкото, с което се отърваха германските шампиони, които бяха тотално надиграни от съперника си. По този начин машината на Пеп Гуардиола постигна девета поредна победа във всички турнири и взе отличен аванс преди реванша в Мюнхен.
Двата отбора не се бяха срещали помежду си от далечната 2014 година, когато си размениха по една победа в груповата фаза на турнира, като последният мач между тях завърши 3:2 за англичаните, a наставник на баварския гранд тогава бе именно Пеп Гуардиола. И двата тима не криеха амбициите си за триумф в най-престижния европейски клубен турнир преди срещата, като испанският мениджър на “гражданите” бе пределно мотивиран в срещата с бившия си отбор. Гуардиола все още преследва трофея в Шампионската лига с Манчестър Сити и Байерн се явяваше грандиозен тест за постигането на тази цел.

ИНТЕР ДОКОСВА ПОЛУФИНАЛИТЕ СЛЕД УСПЕХ В ЛИСАБОН
Интер се доближи на крачка до полуфиналите в Шампионската лига, след като стигна до успех с 2:0 при гостуването си на Бенфика в първи мач от четвъртфиналите.
Първата добра възможност в мача дойде в 16-ата минута. След центриране отляво Димарко игра с глава, но прати топката на крака на Рафа Силва. Той обаче стреля право във вратаря и Онана изби. И двата тима опитваха да атакуват, но не го правеха особено успешно, а резултатът бе липса на удари към двете врати. Така краят на първото полувреме дойде при 0:0.
Португалците стартираха на по-високо темпо втората част, но атаките на Интер се оказаха по-опасни. Тимът на Симоне Индзаги поведе в 51-ата минута. Бастони се включи в атаката и напредна в полето на съперника, след това центрира отлично. Защитата на домакините проспа ситуацията, а топката стигна до Барела, който прецизно я насочи към мрежата. След малко повече от час игра Индзаги направи тройна смяна. Той замени Димарко с Госен и промени изцяло атаката, като на мястото на Лаутаро Мартинес и Джеко влязоха Лукаку и Кореа. След смените последва силен период за гостите и още ситуации пред вратата на Влаходимос. Интер играеше уверено и в 78-ата минута беше много близо до втори гол. Отново отлично центриране на Бастони този път намери Дъмфрис, който стреля с глава, но вратарят успя да отрази. Секунди по-късно Дъмфрис обаче помогна за втория гол в мача. Негово центриране се удари в ръката на Жоао Марио. След разглеждане на ситуацията съдията отсъди дузпа, а Лукаку бе точен от бялата точка.