ВОЛЕЙБОЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА ЗАГУБИХА ОТ БЕРОЕ С 3:1

Волейболистите на Добруджа 07 записаха поредна загуба в Efbet Супер Волей. В мач от петия кръг, игран в зала „Добротица”, те отстъпиха на Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1гейма (27:25, 21:25, 25:19, 25:15). Така старозагорци са на 5-о място във временното класиране с 3 победи, 2 загуби и 9 точки. Добруджа пък продължава да е на последната 12-а позиция с едва 2 спечелени точки. В следващия кръг Берое е домакин на Черно море (Варна), докато добричлии гостуват на силния тим на Монтана. И двата мача са в събота (12 ноември) от 18,00 часа.

Най-полезен за Берое стана Спас Байрев с 23 точки. Венцислав Рагин (7 блока, 1 ас и 60% успеваемост в атака) и Стефан Иванов добавиха по 14 точки за успеха. За домакините от Добруджа единствен с двуцифров актив бе Жулиен Георгиев със 17 точки.

Съставът на Добруджа 07: Стефан Георгиев, Жулиен Георгиев 17, Златко Кьосев 7, Леон Тончев 7, Александър Кордев 9, Светослав Арнаудов 9 – Николай Тодоров-либеро (Христо Енков 1, Николай Иванов 1, Георги Михалев 1).

„ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ” ИЗПУСНАХА ПОБЕДАТА В СТОЛИЦАТА

Отборите на Витоша (Бистрица) и Добруджа завършиха наравно 1:1 в мач от 16-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Футболистите на Сашо Ангелов водеха в резултата до средата на второто полувреме, когато обаче Цветомир Вачев донесе точката за домакините, пише sportal.bg.

Още във втората минута Денислав Ангелов от Добруджа можеше да открие резултата, но ударът му премина покрай страничния стълб. В седмата минута обаче гостите поведоха. Стефан Митев прати топката в мрежата през куп от играчи – 1:0 за момчетата на Сашо Ангелов. Малко след това ветеранът Емил Гъргоров пропусна дузпа. Бившият капитан на ЦСКА стреля силно над вратата и не успя да изравни. В 39-ата минута Джулио Чарлов от Витоша изчисти от голлинията, а малко след това “тигрите” поискаха 11-метров наказателен удар.

В началото на второто полувреме Бадема изведе Станислав Петров сам срещу вратаря на Добруджа, последва падане в наказателното поле на атакуващия футболист, след което домакините поискаха още една дузпа, но главният рефер Стоян Арсов не уважи желанието им. В 68-ата минута Цветомир Вачев изравни след разбъркване в пеналтерията на тима от Добрич. Скоро след това вратарят на гостите спаси изстрел на Станислав Петров от удобна позиция. В добавеното време Стефан Митев можеше да донесе трите точки на отбора на Сашо Ангелов с глава, но би над вратата.

9. Литекс (Лч) 16    6      4      6      18:14       22
  10. Миньор 16 5      5      6      19:16       20

11 ноември 2022 г., петък, 14:30 ч.

Литекс (Ловеч) – Етър ВТ (Велико Търново)

Созопол (Созопол) – ЦСКА 1948 II (София)

Янтра (Габрово) – Миньор (Перник) – пряко по Диема спорт

Лудогорец 1945 II (Разград) – Беласица (Петрич)

12 ноември 2022 г., събота, 14:30 ч.

Марица (Пловдив) – Струмска слава (Радомир)

13 ноември 2022 г., неделя, 14:30 ч.

Добруджа 1919 (Добрич) – Спортист 2009 (Своге)

Крумовград (Крумовград) – Витоша (Бистрица)

Ботев II (Пловдив) – Монтана 1921 (Монтана)

14 ноември 2022 г., понеделник, 14:30 ч.

Дунав (Русе) – Спартак (Плевен) – пряко по Диема спорт

СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ) СПЕЧЕЛИ ВЪВ ВАРНА

Септември (Тервел) победи във Варна втория отбор на Черно море с 2:0 и затвърди лидерската си позиция в Североизточната трета футболна лига. Двубоят бе от 12-ия кръг на първенството. Още в 4-ата минута Румен Николов стреля от 35-40 метра в гредата на варненската врата. Секунди след това Димитър Михалев открадна топката, шутира, но варненският страж спаси. Не беше изминал и четвърт час от началото, когато след центриране от корнер Румен Николов отклони топката на първа греда, а на втора Ивелин Кузманов я насочи в мрежата на домакините. После дойдоха два пропуска на Денис Кадир. Той обаче се реабилитира в началото на втората част, когато вкара от фаул за окончателното 0:2. Кристиан Пешков пропусна да направи резултата класически.

В друг мач от кръга Черноморец надигра Лудогорец III (Разград) с 3:0 в Балчик и продължава битката за върха. Срещата започна равностойно. След десетина минути домакините взеха инициативата и не я изпуснаха до края. Габриел Вулкано откри резултата в 15-ата минута, когато топката беше центрирана отдясно, после избита от голлинията и той е насочи в мрежата. В 61-ата минута Вулкано получи кълбото в наказателното поле и отново беше точен – 2:0. След бърза контраатака Почи проведе самостоятелен рейд и шутира от 20 метра – 3:0 в 85-ата минута

12 ноември 2022 г., събота, 14:00 ч.

Лудогорец III (Разград) – Черно море II (Варна)

Светкавица (Търговище) – Черноморец (Балчик)

Локомотив 2022 (Русе) – Рилци (Добрич)

Доростол (Силистра) – Спартак 1918 II (Варна)

13 ноември 2022 г., неделя, 14:00 ч.

Устрем (Дончево) – Спортист (Генерал Тошево)

Дунав II (Русе) – Черноломец 1919 (Попово)

Ботев (Нови пазар) – Волов (Шумен)

Септември 98 (Тервел) – почива

КАРОЛИН ГАРСИЯ ТРИУМФИРА С ТИТЛАТА ВЪВ ФИНАЛНИЯ ТУРНИР НА WТА

Французойката Каролин Гарсия спечели титлата във Финалния турнир на Женската тенис асоциация (УТА) на осемте най-добри през сезона във Форт Уърт (САЩ) с награден фонд 5 милиона долара. Поставената под номер 6 Гарсия  победи седмата Арина Сабаленка (Беларус) със 7:6(4), 6:4 и заслужи най-значимата титла в кариерата си. С успеха тя заработи 1,57 милиона долара и 1375 точки за световната ранглиста, в която ще завърши годината на четвъртото място – изравнено лично постижение. “Много съм щастлива. Получи се луд финал, с висока интензивност при всяко разиграване. Горда съм от постигнатото не само в този мач, но и през цялата година. Дадох всичко от себе си и съм доволна, че заслужих най-голямата си титла”, коментира Гарсия, която заслужи четвърти трофей за сезона и общо 11-и в кариерата си.

Французойката беше изключително стабилна на сервис, като пласира 11 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперничката си. Тя направи ключова серия от пет поредни точки, за да поведе с 6:2 по пътя  си към успеха в тайбрека на първия сет. В началото на втората част тя реализира решаващия брейк с първата си и единствена възможност, след което запази преднината си до края. Доволна съм от нагласата си, много е важно да запазваш спокойствие във всеки един момент. Негативните емоции не ми повлияха, а това ми помогна да се възползвам от шансовете в тайбрека и в първия гейм на втория сет, когато я пробих. Понякога си емоционален и нещата не вървят така, както ти се иска. Когато мачът е битка, трябва да намериш правилния подход. Има точки, в които просто не можеш да направиш нищо. Просто не трябва да мислиш за това, а да опитваш да вкараш повече топки в полето на съперника. Това е едно от нещата, в които се развих. Днес най-важното беше да остана спокойна и да се възползвам от всеки шанс,  което и направих”, допълни тя.

Сабаленка призна, че в края на първия сет и в началото на втория е допуснала лек спад, което се е оказало решаващо.
”Просто нивото ми падна малко в тайбрека и в първия  гейм на  втория сет. Това е. Иначе дадох всичко от себе си, но тя просто игра невероятен тенис”, заяви тенисистката от Беларус.

РАЙО ВАЛЕКАНО ПОДЧИНИ РЕАЛ (МАДРИД)

Райо Валекано нанесе първа загуба на Реал (Мадрид) в Ла Лига от началото на сезона. Тимът на Андони Ираола игра изключително сърцато и спечели с 3:2 градското дерби. Още в петата минута Санти Комесаня откри резултата. “Белите” стигнаха до обрат в рамките на четири минути. Лука Модрич изравни в 37-ата минута от дузпа, а Едер Милитао даде преднина на гостите. Алваро Гарсия изравни за 2:2 в 44-ата минута. Оскар Трехо отбеляза победния гол в 68-ата минута от дузпа, която трябваше да изпълни два пъти, като при първия опит Куртоа спаси.

Този резултат остави Барселона на върха, а Реал вече изостава с две точки. Райо пък се изравни с Атлетик (Билбао) на седмото място.

АЛЕКС НИКОЛОВ С 21 ТОЧКИ, ЛУБЕ С ОБРАТ СРЕЩУ ВЕРОНА И АЛЕКС ГРОЗДАНОВ

Волейболният ни национал Александър Николов и шампионът на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха 3-а поредна и общо 4-а победа в местната Суперлига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим обърна и се наложи у дома над УитЮ (Верона), с национала Алекс Грозданов в състава, с 3:1 (16:25, 26:24, 25:21, 26:24) в мач от 6-ия кръг на шампионата, игран пред над 1700 зрители в зала “Еуросуоле Форум”. По този начин Алекс Николов и съотборниците му са на 2-о място във временното класиране с 4 победи, 1 загуба и 12 точки, но и с мач повече. Верона пък е 6-и с 3 победи, 3 загуби и 8 точки. В следващия кръг Лубе гостува на Топ Волей (Чистерна), докато играчите на Радостин Стойчев са домакини на Веро Волей (Монца). И двата мача са в неделя (13 ноември), съответно от 19,00 и 21,30 часа българско време.

Алекс Николов изигра нов силен мач за Лубе и стана втори по резултатност с 21 точки (2 блока, 1 ас, 60% успеваемост в атака и 60% позитивно посрещане). Пуерториканският диагонал Габи Гарсия добави още 26 точки (5 аса, 2 блока и 59% успеваемост в атака). От друга страна, Алекс Грозданов също игра цял мач за Верона и се отчете с 4 точки (2 блока и 50% успеваемост в атака). Над всички за гостите бе игралият в Монтана Максим Сапожков с 24 точки. Рок Можич и Нумори Кейта приключиха с 15 и 14 точки, но и това не помогна за победа. sportal.bg