ГОЛОВО ШОУ НА СТАДИОН “ДРУЖБА”

Мъжкият футболен тим на Добруджа 1919 обърна Литекс с 4:3 при домакинството си от  деветия кръг на Втора професионална лига. Срещата започна добре за тима от Ловеч, който до почивката си извоюва преднина от два гола след точни попадения на Радослав Живков, съответно в 36-ата и 44-ата минута.

През второто полувреме момчетата на Светослав Петров показаха, че знаят защо са на терена, и заслужено стигнаха до успеха. Шест минути след подновяването на играта Християн Казаков прати топката в мрежата на гостите. Малко след това Радослав Живков оформи своя хеттрик и Литекс поведе с 3:1. „Жълто-зелените” обаче нямаха намерение да се предават. В 56-ата минута, след центриране на Ерик Почански отляво, Илиян Капитанов направи вратаря на Ловеч безпомощен. След още четири минути Капитанов накара стража на гостите отново да вади топката от мрежата си – 3:3. В 77-ата минута Капитанов центрира от корнер и Християн Казаков с глава се разписа за крайното 4:3 за Добруджа.

Добричкият тим има вече 9 точки в актива си и е на 11-о място във временното класиране.

Септември (Симитли) – Септември (София)  1:3

Нефтохимик (Бургас) – Витоша (Бистрица)  сл.

8. Септември (Сим) 8      4      0      4      11:11        12
  9. Миньор 9 3      2      4      10:13        11

Септември (София) – Литекс (Ловеч)

Кариана (Ерден) – Добруджа 1919 (Добрич)

Пирин (Благоевград) – Миньор (Перник)

Витоша (Бистрица) – Локомотив (София)

Струмска слава (Радомир) – Нефтохимик (Бургас)

Хебър (Пазарджик) – Спортист 2009 (Своге)

Янтра 2019 (Габрово) – Лудогорец II (Разград)

Септември (Симитли) – Созопол (Созопол)

Локомотив (Горна Оряховица) – почива

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) Е ПРЕД ФАЛИТ

Вчера се проведе пресконференция на Сдружение “ПФК Ботев”, свързана с актуалните въпроси около “жълто-черния” клуб, информира Sportal.bg. Брифингът се състоя във “Футболен комплекс Ботев 1912”. Участие в пресконференцията взеха членовете от Управителния съвет на сдружението Теодор Бочев, Борис Гиздаков и Радослав Кошински. На събитието бяха изнесени притеснителни информации за състоянието на пловдивския гранд. Ботев се нуждае спешно от 565 000 лева за закупуването на дълг, а освен това и от 220 000 лева, които трябва да плати на бившия наставник на тима Желко Петрович. “През последните два месеца общото състояние на клуба не даваше позитивни сигнали. Хаос обаче нямаше. Днешната пресконференция е свикана от УС на Сдружението. Ще трябва да се мобилизираме както в клуба, така и публиката на Ботев. Ако не се обединим, нас не ни чака нищо добро. Генералното финансово състояние: 26 млн. лева към КТБ е основният проблем на Ботев. Синдикът си иска тези пари. Съдени сме на две инстанции. Ако декември минем на трета, ще бъдем осъдени за още 3 милиона. Това е нещо, което не е приятно и ще прозвучи драматично. Ако искаме клубът ни да съществува след Нова година, трябва да се обединим. Г-н Самуилов наля 3 милиона лева за погасяване на задължения. Към днешна дата оперативните задължения са около милион и 300 хиляди. Всяко едно задължение е разсрочено. Най-голямото е към местни такси и данъци. Към НАП имаше доста, но в момента са под 200 хиляди. Когато изчезнат, ще бъдем един от малкото клубове, които нямат задължения към НАП. Към доставчици имаме около 300 хиляди. Направихме одит, защото знаехме, че ще трябва да водим разговори за нови спонсори. Направихме такива срещи още в началото на август, но ни искаха одит за финансовото състояние на клуба. Бяха наети специалисти за този одит. Анализът ще бъде достъпен за всеки човек, който иска да инвестира в клуба. Виждате как в годините след 2017 година приходите намаляват. Другите приходи са пари от Самуилов. Преди десет дни синдиците на КТБ заведоха ново дело срещу клуба за същите 26 млн. лева. То ни нанася щета от още 1 милион лева. Сами си даваме сметка това до какво може да доведе в клуба. Решението на тези дела и на средствата, които ще дължим, е закупуването на дълга. Този дълг беше с първоначална цена около 1 милион. Сега той струва 565 хиляди лева. Ние трябва да изкупим този дълг. Трябва да предприемем кампании за закупуването на дълга. Не знам дали имаме времето, енергията и духа за това. Друго задължение, което е много спешно, е към бившия треньор Желко Петрович. Той ни осъди за около 220 хиляди лева. Дължим ги до края на октомври, а в този период, в който се намираме, ни идва малко прекалено. Предстои да търсим нов финансов благодетел… Предстои да организираме една поредица от инициативи за организиране на средства. Най-важното е да съберем този половин милион за изкупуване на дълга”, каза Радослав Кошински.

ПРОГРАМА ЗА IX КРЪГ

Ботев (Пловдив) – Етър ВТ (Велико Търново)

Ботев (Враца) – ФК ЦСКА 1948 (София)

Славия 1913 (София) – Левски (София)

Черно море (Варна) – Монтана 1921 (Монтана)

Лудогорец (Разград) – Царско село (София)

Локомотив (Пловдив) – Арда (Кърджали)

ЦСКА (София) – Берое (Стара Загора)

ДОБРУДЖА 07 ЗАГУБИ ОТ ЛОКОМОТИВ В КОНТРОЛА

Тимът на ПСК Локомотив постигна поредна победа в предсезонната си подготовка. Волейболистите на Владимир Орлов се наложиха като домакини над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 25:17) в контрола, изиграна в пловдивската зала „Сила“.

Следващата контролна среща на ПСК Локомотив е на 7 октомври (сряда) в Дупница, където “черно-белите” ще се изправят срещу отбора на Марек Юнион-Ивкони. Двата тима вече се срещнаха миналата седмица, като дупничани записаха успех като гости с 3:0 гейма.

МАТЕЙ КАЗИЙСКИ И ВЕРОНА РАЗГРОМИХА ТРЕНТО

Българската волейболна звезда Матей Казийски и ЕнБиВи (Верона) записаха страхотна победа в италианската Суперлига. Воденият от Радостин Стойчев тим надигра категорично като гост гранда Итас с 3:0 (28:26, 25:23, 25:21) в мач от 2-ия кръг, игран пред над 800 зрители в зала “БиЕлЕМ Груп Арена”. Така двата тима имат по 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с колкото са още 4 отбора – Модена, Падуа, Монца и Пиаченца.

В следващия кръг Верона е домакин на Монца, докато трентинци гостуват на Лубе. Срещите са в сряда (7 октомври) от 21,30 часа българско време.

Матей Казийски игра стабилно цял мач за своя тим и записа 11 точки (1 ас, 45% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане) за успеха. Националът Аспарух Аспарухов пък така и не влезе в игра. Най-полезен за Верона бе американецът Томас Джаешке с 14 точки (1 ас, 46% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане). Френският диагонал Стефан Бойер добави още 12 (2 блока и 53% ефективност в атака) за победата. За Тренто нидерландската звезда Нимир Абдел-Азиз бе над всички с 21 точки (1 блок, 1 ас и 56% ефективност в атака).

ТЕОДОР САЛПАРОВ СЕ ЗАВЪРНА ВЪВ ВОЛЕЙБОЛА

Бившият национал Теодор Салпаров се завърна във волейбола и вече е играч на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). Вчера Теди Салпаров подписа договор с бургазлии, а трансферът му бе обявен от клуба. “Щастлив съм да се завърна в Нефтохимик! Договорът вече е подписан и се завръщам в игра. Кога ще стане това? Не знам все още, но вече съм част от тима и започвам сериозни тренировки със съотборниците ми”, заяви Теодор Салпаров пред Sportal.bg.

АСТЪН ВИЛА ВКАРА 7 ГОЛА НА ЛИВЪРПУЛ

Астън Вила постигна една от най-великите победи в историята си. Бирмингамци унижиха настоящия шампион на Англия Ливърпул и го победиха със 7:2. Оли Уоткинс реализира хеттрик още през първото полувреме, след което тимът на Дийн Смит водеше с 4:1. След почивката Рос Баркли се разписа в дебютния си мач за тима, а капитанът на домакините Джак Грийлиш гарнира трите си асистенции с две попадения. За мърсисайдци Мохамед Салах се отчете с два гола.

Ливърпул допуска седем гола в един мач за първи път от април 1963 г. Отборът на Юрген Клоп записа първа загуба в първенството от началото на сезона след трите поредни победи на старта. Астън Вила пък е с перфектен актив след три изиграни мача.

БАРСА С ПЪРВИ ЗАГУБЕНИ ТОЧКИ СЛЕД СБЛЪСЪК СЪС СЕВИЛЯ

Отборите на Барселона и Севиля направиха 1:1 в дуел от петия кръг на Ла Лига, игран без публика на “Камп Ноу”. Люк де Йонг (8) и Филипе Коутиньо (10) вкараха ранни попадения. Двубоят беше равностоен и не предложи много голови положения освен попаденията. Домакините на два пъти имаха претенции за дузпа, но и в двата случая съдията Хил Мансано не сметна за необходимо да ги уважи. Това бяха първи загубени точки и за двата тима, които не играха в първите два кръга от шампионата.

Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” започнаха със самочувствие, овладяха топката и заредиха нападения. В четвъртата минута след късо изпълнен корнер Иван Ракитич стреля с глава над гредата. В осмата южняците повториха разиграването при корнер, този път Жул Кунде и Френки де Йонг не успяха добре да играят с топката, тя стигна до Люк де Йонг, който от десет метра изстреля топката и я вкара под гредата въпреки намесата на вратаря Нето. Каталунците реагираха мигновено и две минути по-късно резултатът беше 1:1. Лео Меси потърси Жорди Алба с високо извеждащо подаване, Хесус Навас пресече топката, но всъщност я свали на крака на Коутиньо, който много точно насочи кълбото в далечния горен ъгъл от 18 метра. В 19-ата “бяло-червените” развиха страхотна атака по десния фланг. Сусо задържа топката и подаде към Хесус Навас, който центрира прострелно, успоредно на голлинията. Фернандо остана на крачка от това да засече топката. Две минути по-късно Ансу Фати прекрасно асиситира на Гризман, чийто удар от чудесна позиция беше посредствен. “Блаугранас” се активизираха и упражниха териториален контрол. В 43-ата Лео Меси шутира по диагонала и топката прелетя на около метър встрани.

В 61-ата минута Куман направи двойна смяна – извади Гризман и Фати, пускайки Тринкао и Педри. В същата минута Лопетеги вкара в игра Мунир Ел Хадади и Ен-Несири. В 64-ата Ен-Несири центрира остро, насочи топката към крака на Араухо, тя се отби от него и след това рикошира в гредата. Гостите често пресираха високо и притесняваха изнасянето на топката дори в самото наказателно поле. В 73-ата Хесус Навас центрира на втора греда, където Ен-Несири стреля с глава – неточно. В 81-ата минута Меси стреля без забавяне от 20 метра и тества бдителността на Буну. В 91-ата Тринкао се отскубна отдясно и стреля от малък ъгъл – в тялото на вратаря. В 92-ата Меси нахлу в наказателното поле и падна с искане за дузпа. Съдията Хил Мансано прецени, че няма нарушение, въпреки че защитникът не игра с топката. Така двубоят завърши без победител.