• “Кралете” сразиха “сините” на “Стамфорд Бридж” и се класираха за 1/2-финалите на Шампионската лига

Реал Мадрид се класира за полуфиналите на Шампионска лига и продължава защитата на трофея. „Кралете“ постигнаха още един успех с 2:0 срещу Челси и на „Стамфорд Бридж“ и по този начин с общ резултат 4:0 продължават напред. И двете попадения в двубоя в Лондон реализира Родриго. Челси продължава с изключително слабото си представяне, като отпадането означава, че „сините“ няма да играят в европейски клубни турнири през следващата година. „Сините“ така и не успяха да вкарат нито един гол за 180 минути игра срещу Реал Мадрид.

Челси направи огромен пропуск в 11-ата минута. Рийс Джеймс подаде към Н’Голо Канте, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Реал Мадрид. Французинът имаше отлична позиция и стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Тибо Куртоа.

В 20-ата минута Дани Карвахал подаде на Родриго, който получи малко повече пространство в наказателното поле на Челси и веднага стреля, след което топката срещна левия страничен стълб на вратата на Кепа Арисабалага.

Едер Милитао фаулира Кай Хаверц в 21-ата минута, заради което Даниеле Орсато му показа жълт картон. Бразилецът ще пропусне следващия мач на Реал Мадрид в европейските клубни турнири.

Винисиус проби по левия фланг в 26-ата минута, след което нахлу в наказателното поле на Челси и стреля, но Кепа Арисабалага внимаваше и изби топката.

Кепа Арисабалага се наложи да се намесва отново решаващо в 31-ата минута, когато отрази опасен удар на Лука Модрич.

Реал Мадрид пропусна страхотен шанс в 41-ата минута. Лука Модрич много добре центрира в наказателното поле на Челси, където Винисиус се бе измъкнал от Фофана, но бразилецът се размина с топката. Две минути по-късно Реал организира много бърза контраатака. Федерико Валверде спринтира в посока на наказателното поле на Челси с топка в крака, след което подаде на втора греда към Бензема, който стреля, но неточно в аут.

Тибо Куртоа показа своята изключителна класа в 45-ата минута, когато направи ключово спасяване. Рийс Джеймс центрира по земя в наказателното поле на Реал Мадрид на втора греда, където Марк Кукурея буквално бе забравен. Испанецът се забави твърде много с удара, все пак стреля, но Куртоа направи блестящо спасяване, избивайки в корнер.

Челси направи нов много сериозен пропуск в 52-ата минута, когато Кай Хаверц центрира в наказателното поле на Реал, където Конър Галахър с глава продължи към Канте, който стреля, но ударът му бе блокиран в решаващ момент от Милитао и топката излезе в корнер.

Две минути по-късно Едер Милитао фаулира Трево Чалоба, който се измъкваше зад отбраната на Реал Мадрид, но съдията Даниеле Орсато бе благосклонен към бразилския защитник на Реал, който вече има жълт картон в двубоя.

Реал Мадрид поведе с 1:0 в 58-ата минута. Родриго получи хубав пас, след което с лекота преодоля Чалоба и нахлу в наказателното поле на Челси. Родриго пусна към Бензема, който се размина с топката, но тя попадна във Винисиус, който след това върна към Родриго, а той отблизо не пропусна да вкара топката във вратата на Кепа Арисабалага.

Енцо Фернандес отправи коварен и тежък удар в 64-ата минута, но Тибо Куртоа отново спаси.

Реал Мадрид направи много сериозен пропуск в 66-ата минута, когато Родриго комбинира с Карим Бензема, който бе на добра позиция в наказателното поле на Челси, но стреля слабо и право в ръцете на Кепа Арисабалага.

Реал Мадрид направи резултата 2:0 в 80-ата минута с второто попадение на Родриго в двубоя. Винисиус подаде към Федерико Валверде, който буквално премина като малка гара през Мудрик и Тиаго Силва, след което изскочи сам срещу Кепа Арисабалага, но вместо да стреля пусна към Родриго, който на празна врата не пропусна да вкара своя втори гол в двубоя.

По този начин Реал Мадрид се класира за полуфиналите на Шампионска лига, където ще се изправи срещу победителя от двойката между Манчестър Сити и Байерн Мюнхен.

ЧЕЛСИ – РЕАЛ (МАДРИД) 0:2
(в първия мач 0:2, общ резултат 0:4)
0:1 Родриго (58), 0:2 Родриго (80)

Челси: 1. Кепа Арисабалага – 14. Трево Чалоба, 6. Тиаго Силва, 33. Уесли Фофана – 24. Рийс Джеймс, 5. Енцо Фернандес, 7. Н’Голо Канте, 8. Матео Ковачич, 32. Марк Кукурея – 23. Конър Галахър – 29. Кай Хаверц
Резерви: 16. Едуар Менди, 10. Кристиан Пулишич, 11. Жоао Феликс, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 15. Михайло Мудрик, 17. Рахийм Стърлинг, 19. Мейсън Маунт, 20. Денис Закария, 22. Хаким Зиеш, 28. Сесар Аспиликуета, 30. Карни Чуквуемека, 67. Люис Хол
Треньор: Франк Лампард

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 12. Едуардо Камавинга – 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде – 21. Родриго, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема
Резерви: 13. Андрий Лунин, 26. Луис Лопес, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо Фернандес, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 22. Антонио Рюдигер, 24. Мариано Диас