Президентът на САЩ Доналд Тръмп призова иранските протестиращи да продължат да провеждат демонстрации и да превземат правителствени сгради. Той направи това в социалната си мрежа TruthSocial.

Американският лидер също увери протестиращите, че „помощта е на път“. Освен това Тръмп отмени всички срещи с ирански представители и отказа да говори с тях, докато „безсмислените убийства на протестиращи не спрат“.

„Запазете имената на убийците и изнасилвачите. Те ще платят висока цена“, заяви той.

В края на посланието президентът написа „MIGA“, препратка към MAGA (Make America Great Again) в САЩ – мотото, с което влезе за втори път в Белия дом.

„Ирански патриоти, ПРОДЪЛЖЕТЕ ДА ПРОТЕСТИРАТЕ – ПОЕМЕТЕ ВЛАДАТА НАД ИНСТИТУЦИИТЕ СИ!!! Запазете имената на убийците и насилниците. Те ще платят висока цена. Отмених всички срещи с ирански официални лица, докато безсмисленото убийство на протестиращи СПРЕ. ПОМОЩТА Е НА ПЪТ. МИГА!!! ПРЕЗИДЕНТ ДОНАЛД ДЖ. ТРЪМП“, написа държавният глава на САЩ.  https://trud.bg