дом Акценти Огромна радост в Северна Македония, Италия плаче

Огромна радост в Северна Македония, Италия плаче

565
0
  • Северна Македония сюрпризира футболния свят и победи европейския шампион Италия с 1:0 в бараж за Световното първенство в Катар. Трайковски реализира победния гол в добавеното време на срещата. Така във вторник тимът ще играе финален бараж срещу Португалия.

Закономерно Италия стартира по-добре в мача и натисна съперника. Барела, Берарди и Верати опитаха интересни ситуации пред вратата на Димитриевски, но до чисто голово положения така и не се стигна в първите минути на двубоя.

В 20-ата минута Доменико Берарди пропусна златна възможност, но ударът му беше спрян от бранител. Минута по-късно Чиро Имобиле нацели гърба на бранител на състава на съперника вместо да се разпише.

Отново Берарди се оказа на върха на атаката на Италия в 30-ата минута, той отправи опасен удар, но Димитриевски спаси отлично и запази резултата. Осем минути по-късно Чиро Имобиле стреля опасно, но бранител беше на точното място и не позволи топката да застращи вратата на Северна Македония.

В края на първата част Александър Трайковски стреля по посока вратата на Донарума, но той нямаше проблеми с удара. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част между 50-ата и 60-ата минута Берарди на два пъти пробва мерника си, но отново не се намираше път към мрежата. Отново той в 63-ата минута стреля, но бранител беше на пътя на топката. Малко по-късно и Бастони стреля, но вратарят на северномакедонците отново отрази удара.

Давиде Распадори стреля опасно към вратата на Димитриевски, но топката профуча опасно близо, но над напречната греда в 79-ата минута.

В добавеното време на мача Трайковски с плътен шут матира Донарума и изведе тнма си напред в резултата. Така Италия се сбогува с мечтата да играе на форума в Катар.

Съставите:

ItalyИталия: 21. Джанулиджи Донарума, 16. Алесандро Флоренци, 19. Джалука Манчини (90 3. Джорджо Киелини), 23. Алесандро Бастони, 13. Емерсон, 8. Жоржиньо, 18. Николо Барела (77 4. Сандро Тонали), 6. Марко Верати, 11. Доменико Берарди (89  9. Жоао Педро), 10. Лоренцо Инсиние (64 22. Джакомо Распадори), 17. Чиро Имобиле (77 7. Лоренцо Пелегрини)

Северна Македония: 1. Столе Димитриевски, 13. Стефан Ристовски, 14. Дарко Велковски (86  4. Кире Ристевски), 6. Висар Муслиу, 8. Езджан Алиоски, 5. Ариджан North MacedoniaАдеми (58 3. Стефан Ашковски), 10. Енис Барди, 11. Дарко Чурлинов, 16. Бобан Николов (58  Стефан Спировски) , 19. Милан Ристовски (71  23. Боян Миовски), 9. Александър Трайковски

Стадион: Ренцо Барбера, Палермо
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Резултати и голмайстори от баражите за Мондиала

Четири мача от баражите в зона Европа за класиране на Световното първенство по футбол в Катар тази година (21 ноември – 18 декември) се играха тази вечер. Голямата бомба хвърли Северна Македония, която във вторник среща Португалия в директна битка а класиране на Мондиала.

Ето всички резултати с голмайстори и програма за финалната фаза:

Италия – СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 0:1
0:1 Александър Трайковски (90+4′)

ПОРТУГАЛИЯ – Турция 3:1
1:0 Отавио (15′), 2:0 Диого Жота (42′), 2:1 Бурак Йълмаз (66′), 3:1 Матеуш Нунеш (90+3)

ШВЕЦИЯ – Чехия 1:0 след продължения
1:0 Робин Куайсон (110′)

УЕЛС – Австрия 2:1
1:0 Гарет Бейл (25′), ​2:0 Гарет Бейл (52), 2:1 Марсел Сабитцер (65)