дом Спорт Марк Маркес триумфира в спринта на Захсенринг

Марк Маркес триумфира в спринта на Захсенринг

66



Gulliver/GettyImages

Марк Маркес триумфира в спринта на Захсенринг


Марк Маркес триумфира в спринтовото състезание от кръга на MotoGP на пистата „Заксенринг“ край германския град Кемниц. Пилотът на „Дукати“ оправда очакванията и превърна първата си стартова позиция в убедителна победа.

Испанецът контролираше надпреварата от началото до края и не остави шанс на конкурентите си. На финала той финишира пред по-малкия си брат Алекс Маркес от тима на „Грезини Рейсинг“, който се нареди втори, докато третото място зае Фабио ди Джанантонио от „ВР46“.

Лидерът в световния шампионат при пилотите Хорхе Мартин завърши на шеста позиция, но въпреки това увеличи преднината си в генералното класиране.

Основната причина за това беше отсъствието на неговия най-близък преследвач Марко Бедзеки. Италианецът не взе участие в спринта, след като претърпя тежко падане по време на квалификацията. Така Мартин вече разполага с аванс от 11 точки на върха в шампионата.




Google
Добави ни в предпочитани източници в Google




Източник Gong.bg

ndt1.eu