дом Новини България Коя мащеха е по-зла – от „Снежанка“ или от „Мамник“, фейсбук пълен...

Коя мащеха е по-зла – от „Снежанка“ или от „Мамник“, фейсбук пълен с мемета

0
101


Дни преди финала на новата българска продукция зрители се питат дали ще има втори сезон и обикалят по местата, на които е снимана

Гладен ли е още бай Венци и кой е българският Хорейшо? С такива шеговити въпроси, вдъхновени от новия български сериал “Мамник”, зрителите напоследък заливат фейсбук пространството. Шегите прерастват и в забавни колажи – мемета, които достигнаха и до режисьора Виктор Божинов, а и до актьорите от поредицата на БНТ дни преди финала ѝ.

Сред основните персонажи в колажите е Венета – злата втора майка на главния герой Лазар. “Неговата мащеха е по-лоша от тази на Снежанка”, пишат в коментарите. Друг любим герой е разследващият полицай Камен Почекаин с неговите наистина запомнящи се реплики във филма като “Оп! Божана д’Арк! Ма дека се губиш, Злоочке!”. Не е подмината дори и демоничната птица мамник, която отмъщава на всички – добри и лоши, заради които страда Венета.

Сериалът е базиран на едноименния роман на Васил Попов и предизвиква противоречиви мнения – някои го критикуват за това, че сюжетът се различава от този в книгата, а други са толкова увлечени от него, че си организират куизове, обикалят по местата, на които е сниман, и питат дали ще има втори сезон. Финалът на “Мамник” ще е в четвъртък от 21 ч по БНТ.





Източник 24часа

ndt1.eu