Гърци, шотландци и израелци взеха аванс в ШЛ, вижте всички резултати

0
338

Панатинайкос, Рейнджърс и Макаби (Хайфа) с минимална преднина за реваншите

Панатинайкос победи Олимпик (Марсилия) с 1:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят в Атина се проведе при строги мерки за сигурност след тежките инциденти в понеделник вечер, когато загина привърженик на АЕК след сблъсъци с фенове на Динамо Загреб,

Гръцкият тим и марсилци изиграха оспорван мач, а ключовият момент в мача дойде в 65-а минута, когато един от най-дейните в редиците на френския отбор Жофри Кондогбия бе изгонен с втори жълт картон. Домакините се възползваха от численото си превъзходство и стигнаха до минимален успех с гол на Бернард в 83-а минута.

Минимален домакински успех постигна и Рейнджърс с 2:1 срещу швейцарския Сервет. Шотландците поведоха набързо с гол от дузпа на Джеймс Таверние и попадение на нигериеца Сирил Десерс след 15 минути игра. Гостите върнаха един гол минута преди почивката чрез Крис Бедия от дузпа. Сервет доигра последните 30 минути с човек по-малко след червен картон на Давид Дулин, което попречи на тима да упражни по-сериозен натиск в търсене на изравнителен гол.

Макаби (Хайфа) се наложи с 2:1 като гост на Слован Братислава. Любопитното е, че и трите гола в мача паднаха още в първите 15 минути. Пиеро даде преднина на отбора от Израел в 5-а минута, но в 12-ата Абдулайе Сек си вкара автогол за 1:1. Три минути по-късно Диа Саба отбеляза победния гол за Макаби.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ПЪРВИТЕ СРЕЩИ В ТРЕТИЯ КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ НА ШЛ:
От 8 август (вторник)
Раков Честохова (Полша) – Арис Лимасол (Кипър) 2:1
1:0 Кочергин (7), 2:0 Пясецки (63-дузпа), 2:1 Маямбела (88)

ФК Копенхаген (Дания) – Спарта Прага (Чехия) 0:0

ПСВ Айндховен (Нидерландия) – Щурм Грац (Австрия) 4:1
1:0 Бабади (4), 2:0 Люк де Йонг (22), 3:0 Люк де Йонг (32), 3:1 Горенц Станкович (40), 4:1 Сангаре (73)