Световният шампион Макс Верстапен спечели Гран При на Унгария, като излезе начело в първия завой след старта и до финала беше недостижим за съперниците си. Макс беше начело и при двата си бокса, а на финала завърши пред Ландо Норис с Макларън и съотборника си в Ред Бул Серхио Перес. Това е 44-а победа на Макс във Формула 1, 7-а поредна за него, девета за 20023 година и 12-а поредна за Ред Бул, с което тимът подобри рекорда на Макларън от легендарния сезон на британския тим през 1988 година.

Макс взе и най-бързата обиколка, а зад него имаше оспорвани битки за всяка една позиция, като Норис успя да пресече стратегията на съотборника си Оскар Пиастри при първите боксове, а след това удържа на натиска на Серхио Перес, който в последните обиколки се опита да го догони. Люис Хамилтън стартира от първата позиция, но загуби три места в първия завой, след което се оплака от проблеми с гумите в отделните серии – както със средно твърдите, така и с твърдите гуми. Двамата пилоти на Ферари отново изостанаха в състезателно темпо заради ограниченията в работата с гумите, а наказанието на Леклер заради превишена скорост в бокса го лиши и от 6-ото място, което зае стартиралият от дъното на решетката Джордж Ръсел с Мерцедес. Големите губещ обаче се оказа тимът на Алпин, който във второ поредно състезание загуби и двете си коли, този път след инцидент между тях в първата обиколка.